Skocz do zawartości

GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bitwa między TVN24, a Polsat24 będzie taka sama jak między TV Biznes a TVN CNBC...

Ja nie mówię, że format polsatowski będzie zły, ale na pewno zapał do pracy minie im bardzo szybko... tak szybko jak SuperStacji.

W takich stacjach informacyjnych nie da się (moim zdaniem) zaskoczyć widza. Tak więc albo będą zawsze w cieniu TVN24, albo muszą postawić na coś innego - SuperStacja postawiła na ośmieszanie się i to nie jest dobra decyzja.

W stronę NakedNews (nagich faktów) chyba nie pójdą, no chyba że wymienią kadrę pracowniczą :lol2:

 

Superstacja to nie jest kanał informacyjny raczej program łapu capu z wpadkami prezenterów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wątpię aby udało im się przebić TVN24. Chociaż jeśli chodzi o programy informacyjne to polsatowskie Wydarzenia stawiam na drugim miejscu zaraz za Faktami. Ale żeby przyciągnąć ludzi potrzeba naprawdę dobrego pomysłu na stację + na początek przynajmniej kilka znanych twarzy. Jak będzie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie jestem pewien, ale Zygmunt Solorz- Żak mówił, że chce żeby ich kanał docierał do jak największej widowni, ponieważ będzie FTA. Moim zdaniem lepiej będzie jak Polsat 24 będzie FTA. Była by wtedy większa widownia, bo ten kanał raczej byłby tylko w CP i Kablówkach. A tak każdy będzie mógł obejrzeć Polsat 24. Ale skoro jednak mówią o tym, że chcą rywalizować z TVN 24 to raczej zakodują :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polsatowi24 ciezko bedzie pobic tvn zreszta zastanawiam sie czy jest miejsce na wiecej kanalow informacyjnych, oprocz tvn jest przecie tvp info i superstacja. w dodatku zarowno tvp info jak i tvn24 maja porownywalna ogladalnosc siegajaca 3%. nie wiem czy jest miejsce dla polsat24 choc bylo by to ciekawe choc mysle ze mniej profesjonalne, jakos np porownujac tv biznes i tcn cnbc biznes wybieram to drugie, ale czas pokaze jak to sie rozwinie byle tylko nieograniczali tego kanalu do cyfrowego polsatu i kablowek a udostepnili tez innym platformom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś nie dawno podawali, że Polsat 24 będzie niekodowanym kanałem.

 

PS.: Źródła nie pamiętam :P

Na początek mogą być kanałem otwartym, aby "złapać" klienta, a przede wszystkim, żeby pokazać i zainteresować, całą swoją ramówką programową, odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj serwis press.pl podał, że Telewizja Polsat S.A zdecydowała się na zmianę nazwy swojego planowanego kanału informacyjnego z Polsat 24 na Polsat News. Jednak są to informacje nie potwierdzone oficjalnie przez Polsat. Poniżej komunikat z serwisu:

 

Telewizja Polsat SA zdecydowała o zmianie nazwy kanału informacyjnego, do uruchomienia którego się przygotowuje. Stacja będzie nosiła nazwę Polsat News – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

 

Na wtorkowym posiedzeniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła uchwałę o przyznaniu koncesji satelitarnych kanałom: informacyjnemu Polsat 24 i nadawanym w wysokiej rozdzielczości Polsat HD i Polsat Sport HD (pierwszy wkrótce rozpocznie nadawanie, drugi testuje od pół roku na platformie satelitarnej Cyfrowy Polsat).

Jak wynika z naszych informacji, w najbliższych tygodniach Polsat wystąpi do KRRiT o zmianę nazwy stacji w koncesji z Polsatu 24 na Polsat News. Stacja Zygmunta Solorza-Żaka zarejestrowała już domenę internetową polsatnews.pl na potrzeby kanału. Osoby odpowiedzialne za projekt kanału nie chcą komentować informacji ”Presserwisu”.

Obecnie trwa rekrutacja do redakcji Polsatu News – będzie on zatrudniał kilkaset osób. Poszukiwani są m.in. prezenterzy, reporterzy, operatorzy kamer, dźwiękowcy i graficy komputerowi. Finalizowane są również negocjacje w sprawie dostawy elementów scenografii, oprawy graficznej i sprzętu. Kanał informacyjny Polsatu wystartuje prawdopodobnie jesienią br.

 

Źródło informacji: press.pl

 

Co sądzicie o nowej nazwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zastosowałeś za duże uproszczenie ;-)

Co do kwestii FTA pamiętajmy, że wyniki oglądalności nie obejmują tej grupy widzów. Sam fakt bycia FTA niekoniecznie doprowadzi do popularności kanału, jeżeli Nka i Cyfra+ nie przesuną ów kanału bliżej. Zobaczmy jaką politykę ma N - ustawia kanały FTA powyżej kanału 150, cokolwiek by one emitowały lub czy jakakolwiek umowa z N była podpisana bądź nie. Polsat News powyżej 150 kanału to niestety, ale zabójstwo dla takiego kanału. Większość ludzi tam nie dotrze, przynajmniej nie w początkowym okresie nadawania, co jest bardzo ważne. Niech zrobi tak jeszcze Cyfra+ i będzie niedobrze. Oczywiście można podpisać umwoy i kanał może wylądować wcześniej. Ale jak bym był szefem N i Cyfry+ to dałbym jasny i czytelny sygnał - Polsat News? OK, ale w pakiecie z Polsatem. To jest logiczne i biznesowo przemyślane. No i pamiętajmy, że abonenci N i C+ nie mogą dodawać kanału FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek co ty mowisz? ja mam Stronga od Cyfry i moge sobie kanały dowolnie ustawiać na liscie, jak mi go dodadza na 150 to przesune sobie powiedzmy na 15 pozycje. Wiem ze sa dekodery gdzie nie mozna zmieniac listy kanałów ale w cyfrze takich nie ma az tak wiele.

A tak, zapomniałem o Strongach. Ale nie zgadzam się, że z drugą częścią. To właśnie Strongów jest raczej niewiele, bo weszły one do sprzedaży niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...