Skocz do zawartości

GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i coz, daje sie zauwazyc ze TVN24 ma juz chyba za soba najlepsze czasy. Wydaje mi sie ze stacja popadla w rutyne albo po prostu"przejadla sie" mysle takze ze przydalaby sie na polskim podworku nowa silna konkurencja w postaci Polsat News a wszystkim wyszloby tylko na dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet Mini ogranicza się tylko do kanałów ogólnopolskich i nie będzie raczej rozbudowywany o kanały tematyczne. Aczkolwiek nie wiemy, jakie zamiary będzie miała "władza" CP na wypadek, gdy kanał będzie kodowany, może wtedy zrobią wyjątek, bo jak wiemy, abonentów PM jest dość sporo, ale raczej na to bym się nie nastawiał.

 

Głównym czynnikiem pomyślności projektu Polsat News będzie jak największe dotarcie do widza, bo oprócz abo CP, na wypadek kodowania, to im pozostają tylko kablówki (pytanie, czy się zgodzą i kto?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre. Wszyscy czekacie na Polsat News jakby miał on czymś zaatakować TVN24. Akurat w wielki sukces tej stacji wątpię, ledwo wyrabiają się z terminami, jeszcze znając Solorza to ostatnie decyzje odnośnie formuły kanału zostaną podjęte po jego starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na ten projekt, bo konkurencja zawsze dobrze służy. Ale nie wierzę raczej w ten projekt. Bardziej wierzyłbym w ogólnopolską stację informacyjną na bazie TVS niż w Polsat News. Polsat przespał przede wszystkim dobry moment na start. Jesteśmy już po wyborach, to dlatego spora część z was mówi: "przejadło mi się", "już nie mogę" itd. Moim zdaniem to nie TVN24 Wam się przejadła, a w ogóle informacja. Po prostu jesteśmy już poza gorącym sezonem politycznym, rządy Tuska charakteryzują się raczej spokojem niż wrzaskiem, w koalicji cicho - to skąd tu czerpać emocje? Według Polsatu Euro 2008 będzie dobrym czasem na start. Hmm, w zasadzie na bezrybiu wielkich wydarzeń politycznych (czytaj wyborów) w najbliższych 2 latach (Wybory do Europarlamentu nie będą tak ważne), rzeczywiście będzie to chyba najlepsze wyjście na start, chociaż nie wierzę, że aż tak dobre.

 

Inną sprawą jest, że do tej pory Polsat nadal nie pokazał, że umie robić kanały tematyczne. Do tej pory ma tylko 2 sukcesy (Polsat Sport, Sport Extra) i sporo porażek. Przypominam, że nadal nie ruszył Play TV, a szef tego projektu, Bogusław Chrabota, pracuje teraz nad Polsat News. Myślę też, że znowu mogą udostępnić kanał tylko CP z platform - a pamiętajcie, że i analogowe kablówki nie są z gumy. FTA temu kanałowi niewiele pomoże, bo przede wszystkim telemetria nie liczy wyników kanałów FTA. Także Polsat będzie musiał dobrze zagrać z dystrybucją. A wycofaniem Polsatu z kablówek nie zagrozi, bo albo mi się zdaje, albo Polsat należy do grupy kanałów "must carry".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał informacyjny to nie tylko polityka. To TVN24 sprowadził kanał informacyjny do tego poziomu. Rozbił się samolot wojskowy od razu polityka. Zły stan dróg od razu zaprasza się Kurskiego by mógł błysnąć swoim intelektem i dow[beep]m i dołożyć PO. Szkoda że TVP INFO upodobniło sie do TVN24 a nie pozostało przy swoim regionalnym charakterze.

Jak ktoś chce zobaczyć co będzie prezentował Polsat News niech rzuci okiem na TV Biznes. Serwisy informacyjne prowadzą nowe twarze. Można przypuszczać że "trenują" przed startem PN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat News musi więcej miejsca poświęcić polityce zagranicznej, zjednoczonej europie, na tvn24 wyjazd premiera przedstawiono jak wakacje, zapominając niestety o ważnych przełożeniach polityki wobec państw am. łacińskiej na zaganienie wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, wydaje mi się, że jest to trochę zbyt gorliwa reakcja, nadal dyskutujemy przecież o kształcie Polsatu News. Przynajmniej do czasu startu musimy się opierać na tym, co pokazuje konkurencja :-).

 

Ja nie zgadzam się z orange, że Polsat News powinien skoncentrować się na polityce zagranicznej czy Europie. Unii Europejskiej może tak, ze względu na fundusze europejskie i to, że UE wpływa na to, co u nas się dzieje (politycznie, gospodarczo). Nie bez kozery TVN24 skupiał się do niedawna tylko na polityce polskiej. Teraz trend trochę się zmienia. Poruszanych jest więcej tematów społecznych i lokalnych i poszerzona jest interakcja z widzami. Myślę, że to jest właśnie kierunek w który powinien i pójdzie Polsat News. O ile zapewne TVN24 nadal będzie od tej "wielkiej polityki", to może Polsat News stanie się specjalistą tematów społecznych i lokalnych. To rodziłoby sytuację, w której oba kanały trochę by się uzupełniały, więc i może startowały do ciut innej klienteli.

 

Natomiast i tak już teraz martwią mnie informacje, że na początku kanał będzie docierał przede wszystkim do abonentów Cyfrowego Polsatu. Ni mniej, ni więcej oznacza to, że primo - będzie kodowany (to akurat nic dziwnego), secundo - że prawdopodobnie nie zobaczymy go w konkurencyjnych platformach. Obawiam się, że takie zamknięcie się spowoduje, że zwyczajnie przez to nie będzie opiniotwórczy i "infotwórczy" - a przez to mało popularny, nawet w gronie abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast i tak już teraz martwią mnie informacje, że na początku kanał będzie docierał przede wszystkim do abonentów Cyfrowego Polsatu. Ni mniej, ni więcej oznacza to, że primo - będzie kodowany (to akurat nic dziwnego), secundo - że prawdopodobnie nie zobaczymy go w konkurencyjnych platformach. Obawiam się, że takie zamknięcie się spowoduje, że zwyczajnie przez to nie będzie opiniotwórczy i "infotwórczy" - a przez to mało popularny, nawet w gronie abonentów.

Ooo! A taka Superstacja - skazana na pożarcie daje sobie radę. Fakt, że w dalszym ciągu to poszukiwacze "wizerunku" swojej stacji. Jednak biorący udział w programach politycy mimo woli, napędzają koniunkturę, którą Superstacja, choć z błędami, to jednak skrupulatnie ją wykorzystuje. Czy z powodzeniem - to już należy pytać widza. Chyba tak, skoro wskaźnik oglądalności, choć bardzo powoli, to jednak Superstacji stale rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co bedzie jesli termin startu Polsat News zostanie przesuniety
To sobie zmniejszą szansę na sukces. Takie wydarzenia na dużą skalę jak choćby ME2008 z Polakami jest najlepszym momentem dla startu kanału informacyjnego. Pisałem już na 9-ej stronie tego tematu, tj. 16 kwietnia, iż Polsat News powinien wystartować 7 czerwca :] Nie dość, że sporo osób będzie zainteresowanych obejrzeniem relacji sportowych z ME2008, to w dodatku znajdzie się większość, która będzie chciała to zobaczyć np. na nowym Polsacie News - ot z czystej ciekawości jak nowy program się prezentuje. Tutaj piszę już tylko o osobach, które będą mieć dostęp do kanału od samej chwili startu :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...