Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Rosja 2018 - turniej finałowy


Pepek94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawie w tej grupie D będzie. Jeśli teraz Argentyna nie wygra z Chorwacją, to prawdopodobnie grupy nie wygra. Jeśli awansuje z drugiego miejsca, to prawdopodobnie trafi na Francję. To byłoby meczycho. :D

Patrząc przez pryzmat pierwszych meczów obu drużyn, to byłby to raczej słaby mecz. Z resztą, wierzyłem przed mundialem że ta Argentyna może wreszcie ruszy, bo personalnie wyglądają naprawdę przyzwoicie. Nie ma chyba jednak na to szans. Zlepek piłkarzyków, którzy mają za zadanie oddawać piłkę Messiemu. Szkoda, że nie możemy na nich trafić zaraz po wyjściu z grupy  :lol2:

Z drugiej strony to dopiero pierwsza kolejka, jedna sytuacja może zmienić wszystko o 180 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Arkadiusz Milik poślizgnął się w delfinarium. :D Na tym mundialu brakuje mi jeszcze tylko skórki od banana - absurd goni absurd. :D

Dorzućmy do tego aferę z piłkarzami Meksyku, trenera Argentyny molestującego kucharkę, czy spory w kadrze Hiszpanii. :P

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argentyna to na zgrupowaniu w gierce treningowej trenowała granie wszystkich piłek do Messiego, więc nie ma się co dziwić, że i na meczu do niego prawie wszystko podają.

 

Aguero wczoraj zdobył bramkę w oficjalnym meczu pierwszy raz od 11.06.2016. Higuain na bramkę w oficjalnym meczu, czeka od 7.10.2016.

To jest fenomen, że napastnicy dominujący Premier League i Serie A, strzelają bramkę w oficjalnych meczach reprezentacji tak rzadko.

Edytowane przez kamilos951
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą cały problem Argentyny leży w tym, że ich gra to Messi i dziesięć manekinów podających do niego. To co wczoraj próbowała grać Argentyna to była jakaś nieudolna próba podrobienia stylu Hiszpanów. Klepanie, klepanie, klepanie, klepanie... a gdy prosiło się o przyspieszenie jakimś podaniem to zaczynała się gra indywidualna co przy tak dobrej obronie Islandczyków było pomysłem najzwyczajniej w świecie głupim. Oni nie mają drużyny, to jedenaście indywidualności, które trener wyrzuca na boisko i stwierdza, że mają wygrać mecz. Islandia przepięknie pokazała co to znaczy być drużyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całokształcie, masz jakieś wątpliwości po tym sezonie? :) Mundial, cały świat patrzy, a ten nie strzela karnego i Argentyna gra padakę. :)

Serbia wymęczyła 1:0 z Kostaryką. Mój obraz Kostaryki wrócił do lat 2006-2010. :) Zespół bez jakości, z jedynie kilkoma dobrymi graczami. :)

Za chwilę najlepszy mecz dnia Niemcy - Meksyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meksyk zawsze zachwyca w fazie grupowej, a potem buła w 1/8 lol.gif

 

Byłoby jednak miło gdyby tym razem doszli nieco dalej, bo grają futbol jaki bardzo lubię. Mamy tu prawie wszystko: kontrataki, permanentny pressing, ciągłą grę do przodu (a nie jakieś nudne hiszpańskie klepanie), furię, agresję, grę na małej przestrzeni, kolektyw przez wielkie K. 

 

Gdyby jeszcze to ostatnie podanie było lepsze + wykończenie (mam tu na myśli głównie podejmowanie właściwych decyzji) to byłoby mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meksyk zawsze zachwyca w fazie grupowej, a potem buła w 1/8 lol.gif

 

No właśnie, pięć ostatnich mundiali i ta sama historia. Teraz Meksyk prawdopodobnie wypisał się z gry przeciwko Brazylii. :P

 

Rewanż za 7:1 w 1/8 finału? :) Po tym meczu to całkiem możliwe, ale poczekajmy co wieczorem pokaże Brazylia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Szwecji i Korei za wiele się nie spodziewam. Moim zdaniem Niemcy jednak awansują. :) Meksyk to mocna, ale bardzo niedoceniana drużyna. :)

Nie byłbym tego taki pewien. Oezil strasznie słabo, kiepsko z nim inni grali w ogolę, widać że ten konflikt tam siedzi. Kojarzy mi to się z Euro 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że porażka Niemiec nie przekreśla ich szans na 1 miejsce. 

jw. 

 

Kolejne MŚ i kolejny raz Meksyk wrzuca najwyższy bieg w fazie grupowej i tak też niejako wyglądał mecz z Niemcami. Wszystkie nakłady sił poszły na pierwszą połowę, a druga część meczu to już dominacja Niemców i opary gry Meksyku. Opary połączone z Obroną Częstochowy. Mam wrażenie, że drużyna Meksyku nie potrafi odpowiednio wyważyć proporcji na takie mecze zapominając, że mecz trwa 90 minut (pamiętacie mecz z Holandią 4 lata temu?) i na takie turnieje jak Mistrzostwa Świata. Co innego właśnie Niemcy - oni spokojnie się rozkręcają i jeśli teraz uda im się awansować z grupy to potem mogą wrzucić coraz to wyższy bieg i odpalić coraz to lepsze rakiety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meksyk wygrał ten mecz  zasłużenie grając pięknie z kontry. Niemieckie rakiety nawet nie zdołały oderwać się od ziemi. Niemcy w szoku, patrząc na komentarze prasy niemieckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Niemcy w szoku, patrząc na komentarze prasy niemieckiej.

Niemcy w szoku bo to nie grały Niemcy tylko Zjednoczone Emiraty Niemieckie. :lol2:;)

Ja z tego powodu płakać nie będę.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba wam się ta zmiana podejścia do kartkowania? Wczoraj Neymar był faulowany dziesięć razy, a Szwajcarzy skończyli mecz tylko z trzema kartkami. Ogólnie wczoraj taktyka Szwajcarów była taka, żeby podwajać i kosić Neymara. Czekałem tylko aż Neymar się zirytuje i komuś sprzeda kopniaka na czerwoną kartkę. :P W kolejnych meczach pewnie podobnie będą grać rywale przeciwko Ronaldo, Messiemu itd. 

Zresztą jeśli chodzi o sam wynik Brazylia-Szwajcaria, to Ci pierwsi są sami sobie winni. Mocno spacerowe tempo pierwszej połowy. Zamiast włączyć wyższy bieg i jeszcze w pierwszej połowie dobić rywala, to mieliśmy człapanie z obu stron. W końcówce meczu Szwajcaria bez problemu wytrzymała fizycznie, choć oczywiście Brazylia miała pecha że nic nie wpadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...