Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to kup mi merca w cenie malucha. :) Bez bogatych właścicieli, kasy na transfery, akademie z prawdziwego zdarzenia, możliwości zatrzymania najlepszych graczy, dobrych boisk treningowych itd. itp. nie zrobimy postępu. Niektórym się wydawało, że wybudujemy [beep]yliard nowych stadionów, zmienimy system i liga nabierze rozpędu, a tu zonk.

I taki jeszcze cytacik z artykułu z Legia.Net "Dla kogo ten mecz? – Na stadionach w Polsce często słyszymy okrzyk „Piłka nożna dla kibiców”. I tak oglądając sobotni mecz zastanawiałem się dla kogo rozgrywane są mecze w takich warunkach? Jedno jest pewne. Na pewno nie dla kibiców na trybunach. Przenikliwe zimno, arktyczny chłód, temperatura odczuwalna -15. Na pewno też nie dla piłkarzy – zmrożona murawa i obawa, że byle upadek zakończy się kontuzją. Odpowiedź jest jasna – dla stacji telewizyjnych, które zapłaciły za prawa transmisyjne, mają zaplanowany plan transmisji i wymagają. Wszystko odbywa się jednak kosztem widowiska. Możemy sobie tylko wyobrazić jak inny byłby przebieg meczu na zielonej murawie i przy plus 10 stopniach. A potem dziwimy się, że na trybunach garstka ludzi. Kto zabierze ze sobą rodzinę w tym dzieci na 3 godziny w dużym mrozie? Jednostki." W pełni się pod tym podpisuję.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon prezentujesz nielogiczny pogląd. Najpierw poziom, potem kasa, a nie na odwrót.

@mad85 z podejściem "jesteśmy słabi to odpoczywajmy więcej" daleko nie zajedziemy. Trzeba wywalić z ligi tych, którzy się nie nadają. Tyle, że u nas się dzieje tak, że odchodzą najlepsi.

Nie to nie takie podejście, to nauka, to fizjologia, to kinezologia. Organizm ludzki to nie jest maszyna. To tak samo jak z tymi końmi w Zakopanem które padają, Organizmu nie oszukasz. Można być słabszym taktycznie, koordynacyjne-ruchowo czy technicznie ale można te braki nadrabiać przygotowaniem fizycznym a my tego nie możemy. To jest podstawa pracy trenera, początkowe rzecz. Zmęczony organizm nie będzie nigdy w pełni wydajny, a my tej pełnej wydajności potrzebujemy bo jesteśmy słabsi.

 

To, że trenujemy słabiej to też mit powtarzany przez naszych piłkarzy, bo różnica jest jedna, na zachodzie jest inne podejście do pracy  A metody  Czerczesowa czy Lettiergo to coś co by np. w Anglii było przeklinane. Problem jest w podejściu, w mentalności a wcale u nas lżej się nie trenuje tylko na zachodzie piłkarze są chętni do pracy bo więdzą do czego ona prowadzi i robią ją z uśmiechem u nas z tym jest niestety inaczej.

 

Ale co do jednego masz racje, że myśli się o kasie za prawa, zamiast zbudować ligę tak aby system pomagał trenerom i piłkarzom a nie robieniu kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższa kolejka, jeśli się odbędzie, to tylko i wyłącznie dla przyjemności Ekstraklasy SA. Nie wiem jak w innych miastach, ale obstawiam że nie lepiej, boto co dzieje się w Krakowie na zewnątrz to jest jakaś masakra.

Mam nadzieję, że odwołają nam jutro ten mecz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższa kolejka, jeśli się odbędzie, to tylko i wyłącznie dla przyjemności Ekstraklasy SA. Nie wiem jak w innych miastach, ale obstawiam że nie lepiej, boto co dzieje się w Krakowie na zewnątrz to jest jakaś masakra.

Mam nadzieję, że odwołają nam jutro ten mecz...

Zapomniałeś o nadawcach tv. Gdyby nie oni,  byłoby spokojnie 30 kolejek i byłyby wolne terminy. A niby piłka dla kibiców... Podobno jest jakiś przepis UEFA, że nie powinno się rozgrywać meczów przy temperaturze poniżej -15 stopni, to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawcy też nie będą zachwyceni jak stadiony będą zapełnione w 10%. NAa mecz Wisły sprzedało się ok 5tys biletów, wynik dramatyczny. Argument o braku terminu mnie nie przekonuje. Nie chce mi się aż tak wertować terminarza, ale chyba znajdą się dwa dni żeby do 15 kwietnia rozegrać kolejkę.

Te -15 to podobno nie zobowiązujące, wiele zależy od sędziego i delegata, ale chyba bardziej patrzą na stopień zmrożenia murawy niż na temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem wypowiedź przedstawiciela Ekstraklasy na temat braku wolnych terminów. Nadawcy nie będą zadowoleni? Mniej na stadionie, więcej przed tv. :) Bez sensu oczywiście. Wyobraź sobie, że ktoś chciałby zabrać dziecko na mecz? Nawet Klimczak w ostatniej Lidze+ Extra mówił o tym, że 37 kolejek wymusili nadawcy, on wolałby 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawcy nie będą zadowoleni? Mniej na stadionie, więcej przed tv.

Yhm... już widzę jutro kolejki pod punktami nc+ bo Janusz ze Sławkiem nie pójdą na mecz i zdecydowali wykupić abonament.

@kamil32145 To tragiczny wynik patrząc na to, że w tej liczbie są też karnetowcy, a ilu z nich oleje mecz...

Oglądam LGD-BBT, antyreklama Esy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa ZDOBYTA najniższym wymiarem kary. Jagiellonio popraw skuteczność a wynik będzie bardziej imponujący!!! Legia 2 czerwona no nic . Bezradność Legii w tym meczu porażająca. 

Malarz we wtorek poznamy lidera ...poznaliśmy w piątek i trwa do dzisiaj. Dwa mecze w tym sezonie z Legią odhaczone 3:0 w bramkach dala Jagi.

Edytowane przez Madekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...