Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kamil2505 napisał:

Łęczna dzisiaj wygrała z Cracovią i dzięki temu jest poza strefą spadkową. 

Wiem. To zespół z mojego regionu więc staram się śledzić wyniki. I jedyna szansa na drużynę w najwyższej klasie rozgrywkowej bo Motor i Wisła to niestety 2 liga. I raczej bez szans na awans w najbliższych latach do Ekstraklasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensowna decyzja. Lepiej wziąć trenera, któremu i tak klub płaci niż podpisywać umowę z nowym szkoleniowcem. Ale to nie jedyne zmartwienie sternika Legii. Gracze mogą chcieć rozwiązać umowy po pobiciu przez kibiców. To chyba największy kryzys w klubie odkąd właścicielem jest Dariusz Mioduski. 

Edytowane przez Beks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mega rozczarowanie. Już miałem nadzieję, że przyjdzie Ojrzyński i zrobi w szatni porządek. A tu wraca "pan w dresach", który ostatnio sprawdził się tylko przez chwilę, a potem było tak samo źle jak przed jego przyjściem :/ Coraz bardziej nabieram przekonania, że im szybciej Mioduski zostawi Legię tym lepiej będzie dla niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
16 godzin temu, Beks napisał:

Gracze mogą chcieć rozwiązać umowy po pobiciu przez kibiców.

Minimum trzech piłkarzy - Mahir Emreli, Luquinhas oraz Rafa Lopes - chce odejść z Legii Warszawa rozwiązując kontrakt z winy klubu.

https://wirtualnemedia_pl/m/artykul/legia-warszawa-pobicie-pilkarze-rozwiazane-umowy-kto-odchodzi-nowy-trener

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raków - Górnik Z. 1:2 i z dwóch zaległych meczy które miał Raków zdobyli tylko punkt , teraz przy równej liczbie meczy tracą do Lecha 6 punktów . Dobrze by było , żeby Lech ograł Górnika i przerwę spędził na fotelu lidera . Tylko Pogoń ma szanse wyprzedzić przed tą kolejką Lecha być może zapunktuję z nimi Warta która potrzebuję punktów w walce o utrzymanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nami runda jesienna Ekstraklasy i 1,5-miesięczna przerwa w rozgrywkach. To dobry moment na małe podsumowanie.

 

Na miejscu lidera Lech Poznań (41 pkt.), wicelider - Pogoń Szczecin (37pkt.), 3. miejsce Raków Częstochowa (35pkt.). W strefie spadkowej: Warta Poznań (16pkt.), Legia Warszawa (15pkt.), Bruk-Bet Termalica Nieciecza (12pkt.).

 

Zaskoczenia rundy "na plus":

-Lech Poznań - wreszcie jest szansa na zdobycie Mistrza Polski; skład, gdzie w sumie na każdej pozycji zawodnicy muszą walczyć o miejsce; chociaż mimo świetnej formy - troszkę szkoda, że do wicelidera mają tylko 4-puktową przewagę. Mogłaby być większa, gdyby niespodziewane wyniki w meczach z Mielcem czy Łęczną, które wydawały się meczami-pewniakami do wygranej;

-Radomiak Radom - dzisiaj wygrali z Legią 3:0, poradzili sobie z Lechem zdecydowanie rewelacja tej jesieni. Kończą rundę na 4. miejscu w tabeli. Rewelacyjny wynik;

-Stal Mielec - zespół skazywany na początku sezonu na spadek zajmuje 8. miejsce w tabeli i wydaje się być chyba jedna z największych niespodzianek tej jesieni. Wygrana z Legią i Wisłą, remisy w Poznaniu, a wysokie remisy (3:3) w Krakowie i Gdańsku. Ciekawe jak to się rozwinie na wiosnę, tym bardziej, że klub jest w trudnej sytuacji finansowej;

 

Zaskoczenia rundy "na minus":

-Legia Warszawa - przedostatnie miejsce w tabeli - 5 wygranych i aż 13 porażek. Chyba nikt nie pamięta tak kiepskich wyników Legii jak ten sezon,

-Zagłębie Lubin - typowy zespół środka tabeli, ale w tym sezonie jest wyjątkowo kiepsko. Nawet Legia Warszawa - pomimo kiepskiej formy - poradziła sobie z nimi wygrywając aż 4:0. Zobaczymy czy zmiana trenera coś zmieni na wiosnę,

-Górnik Zabrze - ostatecznie kończą rundę na 7. miejscu, ale wydaje mi się, że wielu sobie więcej obiecało po przyjściu do klubu Podolskiego, 

-Śląsk Wrocław - pierwszą porażkę ponieśli dopiero w październiku i wydawało się, że mogą zawalczyć w tym sezonie o najwyższe miejsca. Ostatecznie kończą rundę na 10. miejscu. Ostatnie pięć meczów to cztery porażki i tylko jedna wygrana. 

 

Myślę, że Mistrzem Polski zostanie - po dość zaciętej walce - jednak Lech Poznań, a miejsca premiowane pucharami zdobędzie Pogoń Szczecin i Raków Częstochowa

W walce o spadek myślę, że będzie zamieszanych więcej klubów. Według mnie będzie to: Wisła Kraków, Zagłębie Lubin, Górnik Łęczna, Warta Poznań, Legia Warszawa i Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

 

Swoją drogą ciekawe czy Legia Warszawa pójdzie drogą FC Schalke 04. Ten klub pokazał, że wszystko może się zdarzyć. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Legia Warszawa przegrała u siebie 0:1 z Wartą Poznań. Chociaż patrząc na liczbę niewykorzystanych sytuacji przez Wartę to i tak "najłagodniejszy wymiar kary".

 

Legia obecnie zajmuje 17. miejsce z 18 punktami. Dzięki wygranej - Warta Poznań wydostała się ze strefy spadkowej, mając na koncie 20 punktów. 

 

Ścisk na dole tabeli spory. Różnice niewielkie. W tej chwili Wisła Kraków (21 pkt.), Warta Poznań, Zagłębie Lubin i Górnik Łęczna (20pkt.), Legia Warszawa (18pkt.) i Bruk-Bet (15pkt.). 

Wydaje mi się, że spośród wyżej wymienionych drużyn - 3 spadną. 

 

Bez wątpienia sensacją byłby spadek Wisły Kraków i Legii Warszawa. Dwa zespoły z wieloma trofeami na koncie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...