Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja trochę nie rozumiem dlaczego akurat Wartę wszyscy typują do spadku. Podobnie było w zeszłym sezonie. Owszem. 5. miejsca nie będzie jak przed rokiem, ale widać tam walkę. Zarówno przy meczu z Bruk-Betem, jak i dziś z Górnikiem - mieli dużo okazji do bramki, przeważali na połowie przeciwnika. Problem był tylko z wykończeniem. Chociaż wiadomo - to też istotne. Życzę jak najlepiej trenerowi Szulczkowi i mam nadzieję, że utrzyma drużynę w Ekstraklasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobra akademia, ale ma jedną zasadniczą wadę. Zbyt przepłacone gwiazdy robią z nich i efektów wielkich z tego nie będzie. Dużo lepiej jest np w akademii Miedzi czy Rakowa, gdzie masz wszystko przemyślane lepiej. Masz do tego SMS budowany od podstaw od wielu lat z klubem. I tam młodzież dzięki bardzo dobrym warunkom może się optymalnie rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieckie, Angielskie, Holenderskie, w Polsce albo dopiero zaczynają robić akademie z prawdziwego zdarzenia kluby prywatne, albo spółki publiczne szastają kasą, i realnego szkolenia dobrego nie ma. Efekt będzie widoczny dopiero za kilka lat. No chyba,że szkółki Juventusu czy Barcy w Polsce. No i muszę pochwalić Lech, bo tam rzeczywiście jest to na dobrej drodze. Ale nadal sporo jeszcze brakuje. O Legii się nie wypowiadam, mioduski nie ma pojęcia i nie będzie efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bez dobrego zaplecza Legia może się pochwalić naprawdę dobrymi wychowankami, a to muszę Miodkowi oddać, że nowa Akademia robi wrażenie. Wierzę też, że Zieliński znajdzie odpowiednich ludzi do prowadzenia treningów, bo Richard Grootscholten odchodzi. Lech był w tej uprzywilejowanej pozycji, że odziedziczył rewelacyjną bazę Amiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na chwilę obecną na pierwszych trzech miejscach - Lech Poznań, Pogoń Szczecin i Raków Częstochowa - wszyscy po 56 punktów. 

Czwarta jest Lechia Gdańsk z liczbą 46 punktów. To miejsce też będzie premiowane grą w europejskich pucharach. 

W strefie spadkowej - Wisła Kraków - 28 punktów, Bruk-Bet i Górnik Łęczna - 24 punkty. 

 

Zapowiada się walka i o mistrzostwo i o czwarte miejsce i o pozostanie w lidze, bo różnice w tabeli są niewielkie.

 

Najbardziej ciekawi mnie, czy Lech Poznań zdobędzie mistrzostwo na 100-lecie, no i czy Wiśle Kraków uda się wybronić przed spadkiem. Co do spadkowiczów Łęczna i Bruk-Bet wydają się być "pewniakami". Do bezpiecznego miejsca brakuje im już 7 punktów. Łęczna nie wygrała od pięciu meczów w Ekstraklasie (a wliczając Puchar Polski i mecz towarzyski to od siedmiu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W meczach z Legią dużo lepiej zaprezentował się Raków i byłem niemal pewny, że dziś wygra, a tu niespodzianka. Wyścig żółwi się zapowiada. :)

Jako kibic Wojskowych martwią mnie przecieki, że to Runjaić ma zastąpić Vuko. Uważam, że Serb powinien dostać przedłużenie kontraktu, bo po prostu na to zasłużył. Jeśli miałbym wybrać trenera z polskiej ligi, to zdecydowanie wolałbym Papszuna. Runjaić jednak nic nie wygrał z Pogonią, a w kwalifikacjach do europejskich pucharów się skompromitował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aro napisał:

Co jest decydujące o miejscu w tabeli, gdy trzy zespoły mają równą ilość punktów?Chodzi mi konkretnie o ten przypadek z obecnej kolejki.

Liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich, a następnie różnica bramek w meczach bezpośrednich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba bez różnicy czy w Jedynce czy w TVP Sport jak oba kanały są dostępne w naziemnej TV.

TVP wybrało mecze tej trójki w 30. i 31. kolejce:

Lech Poznań - Stal Mielec (niedziela, 24.04.2022, godz. 12:30)

Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa (środa, 20.04.2022, godz. 20:30).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TVP1 dać nie mogą bo mogą tylko 2 w sezonie a już były 2 w tym sezonie w TVP1.

 

@Arkon Jak to trener Pogoni nic nie wygrał. Wygra w tym sezonie bo nikt nie chce na mistrza Lecha. Wy też położycie się przed Pogonią w bezpośrednim meczu. Niestety

Edytowane przez Paul234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty piszesz, pewnie jako kibic Lecha. Wam zawsze coś przeszkadza, nawet jak Legia jest wyjątkowo słaba nie potraficie u siebie wygrać. Teraz szukanie spisku jak Macierewicz. Może w końcu zaczniecie grać na miarę potencjału, bo w teorii macie najlepszy zespół w lidze. A przyjaźni między Legią i Pogonią już dawno nie ma, a ja trzymam kciuki za Raków, bo to obecnie najciekawszy projekt.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, że jestem kibicem Lecha.

 

 @Arkon A co do Legii to jak z nią jest? To jest po prostu słabszy sezon a za rok znów będzie mistrz czy tak jak Wisła Kraków Legia po latach dominacji stanie się ligowym średniakiem? Ja jako kibic Lecha nie ukrywam, że wolałbym tę drugą opcję. Skoro nie możemy wygrywać mistrzostw co sezon swoją siłą to wygrywajmy słabością Legii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arkon napisał:

Wam zawsze coś przeszkadza

Proszę nie uogólniać :P Ja też jestem kibicem Lecha i jakoś tak głupich tez o sprzyjaniu nie podejmuję. Przeciwnie Legia grała jakby to właśnie Lechowi chciała się podłożyć. Tylko od wiosny forma już nie jest taka jak jesienią w Lechu i widać że będą ciężary do końca rundy. Tyle że ani Pogoń ani Raków też nie są na tyle silne żeby tą słabą ligę zjeść. Pogoń ma najtrudniejszy terminarz, więc wg mnie to się rozstrzygnie między Lechem a Rakowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paul234 napisał:

Masz rację, że jestem kibicem Lecha.

 

 @Arkon A co do Legii to jak z nią jest? To jest po prostu słabszy sezon a za rok znów będzie mistrz czy tak jak Wisła Kraków Legia po latach dominacji stanie się ligowym średniakiem? Ja jako kibic Lecha nie ukrywam, że wolałbym tę drugą opcję. Skoro nie możemy wygrywać mistrzostw co sezon swoją siłą to wygrywajmy słabością Legii.

Ja oczywiście jestem za opcją z mistrzem za rok, ale kto wie jak spisze się Runjaić, bo niestety wszystko wskazuje na tego trenera.

@marrakNie chciałem urazić prawdziwych kibiców Lecha, ale strasznie nie lubię szukania winy w jakichś spiskach czy spółdzielniach. Kolejorz ma w teorii wszystko, żeby wygrać majstra, jak to mówicie. Niestety oglądałem kilka spotkań i delikatnie mówiąc, nie przekonujecie swoją grą na wiosnę. Tak jak napisałem na ten moment najbardziej podoba mi się gra Rakowa oraz Iviego Lopeza. W Legii oczywiście zachwyca asystami Josue oraz przed kontuzją Wszołek miał świetne liczby.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@czerstwy wynik zobaczyłem w funkcji eksperta na Canal+Online i początkowo myślałem, że zamiast "6" jest "0". 

Swoją drogą - "świetny" ten początek nowego trenera Radomiaka. 😂

Ciekawe czy to wystarczy Zagłębiu na utrzymanie. 

 

 

Swoją drogą - dzisiaj Legia wygrała z Górnikiem 5:3. 

 

Ogółem w dzisiejszych dwóch meczach Ekstraklasy padło 15 goli. 😂 Dawno takiego piątku nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia akurat mnie nie zdziwiła wynikiem tylko Zaglębie. Tak chyba Treneremm jest Lewandowski co grał kiedyś na Ukrainie? Tak przynajmniej mi się o uszy obiło.Niestety dzisiejszy wynik to definitywny spadek Łęcznej a to drużyna z mojego regionu. Na pocieszenie dziś Motor zrobił miazge w swoim meczu ale to troche inna dyscyplina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...