Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Piotrek22 napisał:

Ale zadziwiające że tak nędzne mecze ludzie oglądają i wolą tą lige niż la liga, czy Wloska serie A. 

Widać, że nigdy nie byłeś na stadionie. Ja byłem setki razy na Ł3 i na innych polskich stadionach, a także raz na Camp Nou. Zawsze na pierwszym miejscu u mnie jest Legia. Nawet jak w tym samym czasie jest El Clasico czy byłby finał LM, to wybieram jej mecz. Możesz to zrozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywałem na meczach Zagłębia Lubin (na starym i nowym stadionie) :D W mojej okolicy chodziłem na mecze lokalnego klubu (i poprzedniego, jak jeszcze istniał), ale polityka baronów mnie od tego obecnie zniechęca. Poza tym wstydzę się, że ten klub po połączeniu przejął tradycję RKS, obecnie się od tego odcinają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki w końcu ktoś nie weźmie się na poważnie za walkę z wnoszeniem na stadion pirotechniki, dopóty chodzenie na mecze będzie się wiązało z ryzykiem, że fanatyczni znowu coś odwalą i zamiast oglądać mecz będzie trzeba siedzieć w dymie i czekać na wznowienie. Średnio przyjemna perspektywa, nawet przed tv człowieka krew zalewa jak coś takiego się dzieje, a co dopiero na stadionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Na Zachodzie w wielu krajach z ultrasami itp. są znacznie większe problemy, a mimo tego stadiony są znacznie bardziej oblegane niż w Polsce. Najlepszy przykładem jest Francja, gdzie w ubiegłym sezonie kilka meczów nie można było dokończyć, co w Polsce jest rzadkością; a mimo tak bardzo poważnych incydentów, Francuzi chętnie chodzą na mecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kilka ciekawych informacji, danych z wywiadu Marcinem Animuckim, prezesem Ekstraklasy SA:

Cytat

- Staramy się tak układać terminarz, aby zespół, który bierze udział w kwalifikacjach europejskich pucharów miał albo krótsze wyjazdy w Ekstraklasie, albo w ogóle grał mecze u siebie. Trzecim ułatwieniem, które sprawdzało się w ostatnich latach, jest możliwość wnioskowania przez klub o przeniesienie meczu ligowego między 3. a 4. rundą kwalifikacyjną. Po to, aby rzeczywiście w tych najważniejszych momentach zespoły były skoncentrowane na awansie do grup w rozgrywkach pucharowych

- gdy w 2012 roku zostałem powołany na funkcję wiceprezesa, to prawa mediowe kosztowały 87 milionów złotych. Dziś mówimy o kontrakcie na kolejne 4 lata, który 1 lipca rozpocznie ten czteroletni cykl, o wartości jednego miliarda i 300 milionów złotych. Czyli średnio o 325 milionach złotych rocznie!

- Pod względem wartości praw mediowych weszliśmy do pierwszej dziesiątki w Europie. A przed nami są właśnie Holandia i Belgia, a zatem kraje dość bogate, które w przyszłości postaramy się przeskoczyć

-Patrząc na liczby bezwzględne, jesteśmy w okolicach 10. miejsca w Europie. A budujący jest przede wszystkim fakt, że porównując sezon do sezonu wzrost frekwencji wynosi obecnie około 25 procent

-mieliśmy dużą wymianę informacji dotyczącej tego, jak zainteresować młodych ludzi, szczególnie z generacji ALFA, czyli urodzonych po 2010 roku, rozgrywkami sportowymi. Prezes La Ligi, Javier Tebas, wskazał, że nadal w tej części populacji jest olbrzymie zainteresowanie sportem, w szczególności rozgrywkami piłki nożnej. Zmieniają się jednak nawyki tych osób. Duża grupa ogląda mecze całe w telewizji czy w internecie, niemniej jednak potrzeba też bardzo dużo treści darmowych. Czyli materiałów, którymi można docierać do tych kibiców właśnie z mniejszym stażem, po prostu młodszych wiekiem, bo oni nie dysponują jeszcze własnym budżetem, są na utrzymaniu rodziców. Ale to się za parę lat zmieni, wiec jest to grupa ważna i perspektywiczna. Dlatego od kilku lat jako Ekstraklasa SA bardzo mocno inwestujemy we wszystkie kanały social mediowe. Jesteśmy na Youtubie, na Facebooku, Twitterze czy Tiktoku, ale nie zapominamy też o Instagramie

-Jeżeli prognozy się sprawdzą - na koniec sezonu, o czym już wspominałem, będziemy mieć około 2,7 miliona. Czyli więcej niż suma kibiców we wszystkich innych rozgrywkach ligowych w pozostałych dyscyplinach w Polsce.
-jeżeli chodzi o oglądalność telewizyjną, to możemy powiedzieć, że mamy mniej więcej milion telewidzów co weekend, więc to też pokaźna liczba

-za granicą na dzisiaj mamy ponad 20 terytoriów, gdzie są pokazywane nasze mecze na bazie bezpośrednich umów z nadawcami. W pandemii zaczęło nas pokazywać na żywo – jako pionierów restartu rozgrywek - 18 krajów

- projekty związane z produkcją i transmisją telewizyjną są koordynowane w naszej spółce Ekstraklasa Live Park. Zaczynaliśmy produkować mecze we własnym zakresie w 2011 r. na bazie wynajmowanych wozów. W 2015 roku kupiliśmy pierwszy własny wóz – z jakością HD - za 15 milionów złotych, a w 2018 roku nabyliśmy pierwszy w Polsce wóz 4K za 25 milionów złotych.

Cały wywiad na https://gol24.pl/transmisje-meczow-pko-ekstraklasy-od-lipca-w-stanach-zjednoczonych-zapowiada-marcin-animucki-prezes-ekstraklasy-sa/ar/c2-17260553

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiedyś pisałem że Widzew powinien być w najwyższej klasie rozgrywkowej. Bo to jest tylko z korzyścia dla Ekstraklasy. I wystarczy włączyć mecz i zobaczyć na trybuny. Bardzo mało oglądam Ekstraklasę ale tak wypełniony stadion to chyba tylko w Warszawie i Łodzi a dziś te kluby graja ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przed nami przerwa reprezentacyjna, więc kolejne mecze dopiero za dwa tygodnie. Za nami 25 kolejek, zostało 9. Myślę, że to pora na małe podsumowanie. 

 

Na dzień dzisiejszy - myślę, że mistrza i wicemistrza już znamy. Tutaj nic się nie zmieni. Raków Częstochowa ma 61 punktów - 9 punktów przewagi nad 2-gą Legią Warszawa i aż 18 punktów nad 3-cim Lechem Poznań

 

Raków Częstochowa - moim zdaniem w pełni zasłużenie, mógłby zostać Mistrzem. Ten klub pokazuje, że odpowiednie zarządzanie i pełne zaufanie do trenera to klucz do sukcesu. Stopniowo, krok po kroku, do tego celu dążą. W ostatnim meczu z Cracovią - przegrywali 0:1, a ostatecznie i tak wygrali 4:1. Raków nie przegrał w Ekstraklasie od 3.09.2022 i wciąż walczy w Pucharze Polski. 

 

Mimo wszystko ciekawa może być walka o 3. miejsce i ewentualnie o 4. miejsce (wszystko zależy od rozstrzygnięć w Pucharze Polski). Miejsca 3-7 dzieli 9 punktów. Na trzecim miejscu jest Lech Poznań - zeszłoroczny mistrz kraju, który tytułu na pewno nie obroni. Nie wiem też czy uda im się obronić miejsce premiowane walką o puchary. Drużynę czeka trudny kwiecień (maj w sumie też). W tym okresie czekają go spotkania z bezpośrednimi rywalami o puchary - Legią Warszawa, Pogonią Szczecin, Cracovią, Rakowem Częstochowa oraz derbowy mecz z Wartą Poznań. Jeden - z Widzewem mają za sobą - wygrany 2:1 (chociaż początkowo to Widzew objął prowadzenie). No i cały czas Liga Konferencji - dwa mecze z Fiorentiną. 

 

Na pewno ciekawa będzie walka o utrzymanie. Myślę, że Miedź Legnica, po dzisiejszym przegranym meczu z Piastem Gliwice (0:1) już jest pogodzona ze spadkiem do 1. Ligi. Obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli mając 19 punktów. Kolejna jest Lechia Gdańsk z sześcioma punktów przewagi. Do bezpiecznego miejsca dzielą ją zaledwie 3 punkty, więc tutaj nie wszystko jest przesądzone. Strefę spadkową uzupełnia Korona Kielce (27 punktów). Trzeba mieć jednak na uwadze, że różnice punktowe są naprawdę niewielkie. Ósma Wisła Płock ma 32 punkty, więc zaledwie - pięć więcej od pierwszego zespołu ze strefy spadkowej. 

 

Osobiście uważam, że mogłyby spaść, zespoły, które w sumie niewiele wnoszą do ligi i już od kilku sezonów są albo zespołami "środka tabeli" albo walczą o utrzymanie (np. Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok czy Wisła Płock). 

 

Największe zaskoczenie - wymieniłbym dwa zespoły - Warta Poznań i Widzew Łódź. W sumie oba kluby typowane jako "pewniaki" do spadku, a znów zasoczyły - pierwszy pomimo skromnego budżetu - dziś zajmuje 5-te miejsce, co na ich warunki jest ogromnym sukcesem. Drugi zespół natomiast to tegoroczny beniaminek, a już ma aspiracje pucharowe.

 

Największe rozczarowanie - myślę, że zespoły z północnej Polski, czyli Lechia Gdańsk - która jeszcze nie tak dawno walczyła w pucharach, a dzisiaj będzie bić się o utrzymanie oraz Pogoń Szczecin - mieli aspiracje na mistrzostwo - ale w pewnym momencie znów z tej walki się wypisali. Nie wiadomo nawet czy uda im się dostać do miejsc pucharowych. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się pomylę ale obstawiam, że poza Miedzią poleci też Stal Mielec. Mieli dobry start sezonu ale od jakiegoś czasu grają słabo, ślamazarnie zbierają pojedyncze punkty. Trzeciego spadkowicza nie będę typował, obstawiam, że walka o utrzymanie będzie trwała do ostatniej kolejki. Zapewne Korona, Lechia i Górnik będą się zamieniać miejscami, na kogo wypadnie ciężko przewidzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyniki finansowe Legii:

 

Cytat

Legia Warszawa opublikowała sprawozdanie finansowe za sezon 2021/2022, w którym przedstawiła dane na temat wydatków i przychodów, a także wielu różnych działalności klubu w ostatnim sezonie. Bilans sporządzony przez spółkę na dzień 30 czerwca 2022 roku wykazał skumulowaną stratę z lat ubiegłych w wysokości 114 951 478,14 zł oraz stratę netto za rok finansowy zakończony 30 czerwca 2022 roku w wysokości 10 398 454,19 zł.

 

https://www.sport.pl/pilka/7,65039,29619254,wielka-kasa-dla-legii-zarobila-wiecej-niz-sie-wydawalo-wszystko.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...