Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Tomo21 napisał:

A jeszcze niedawno były zachwyty jak to Śląsk pięknie gra z taką kadrą :)

Widzę, że zachwyt już minął, gra siadła, to "teraz niech spadają" ? Fajny z Ciebie kibic ;) 

Kibiców sukcesu nie brakuje w wielu klubach. Gra nie idzie to i koniec kibicowania o ile o takich osobach można napisać kibic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie życzę spadku ani Wiśle, ani Śląskowi, bo to jednak są znane firmy z dużych, pięknych miast. Oczywiście nie podoba mi się, jeśli jakikolwiek klub jest sponsorowany przez miasto, ale wolę mecze z Wisłą, Lechem niż Niecieczą albo Łęczną, z całym szacunkiem do tych drużyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poziom jest najważniejszy, ale podajcie mi w ligach top 5 czołowe kluby pochodzące z takich miasteczek jak Łęczna czy wsi jak Nieciecza. Ja na przykład trzymam kciuki za powrót Widzewa do ekstraklasy, bo to jednak firma i mecze z Legią były legendarne, tak samo Wisła Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Arkon napisał:

Ok, poziom jest najważniejszy, ale podajcie mi w ligach top 5 czołowe kluby pochodzące z takich miasteczek jak Łęczna czy wsi jak Nieciecza. Ja na przykład trzymam kciuki za powrót Widzewa do ekstraklasy, bo to jednak firma i mecze z Legią były legendarne, tak samo Wisła Kraków.

W Niemczech np Hoffenheim, ale nie porównujmy się do TOP 5 w Europie, bo jedyne co jest u nas na poziomie to w większości(puste) stadiony. Piszesz o Niecieczy. Może niech najpierw Legia pokona tą Niecieczę , a później ocenia przydatność wioski do ekstraklasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warta Poznań ostatnio pozytywnie zaskakuje. Te trzy gole w meczu z Radomiakiem - szybkie odrobienie strat. Jednak jak słucham komentarzy ekspertów to nadal jest jednym z pierwszych zespołów typowanych do spadku. Mam jednak nadzieję, że uda im się utrzymać. 

 

Pewniakiem co do spadku jest według mnie Bruk-Bet. Grają bardzo słabo. Chociaż Legia (w meczu z Bruk-Betem) nie była lepsza. Zespół z Warszawy ma teraz w miarę korzystny terminarz. Jeżeli ze swoimi bezpośrednimi rywalami nie będą potrafili zdobyć punktów to wcale się nie zdziwię jak spadną z Ekstraklasy. 

 

Co do mistrza - mam nadzieję, że będzie to Lech Poznań. Jednak tak jak pisano wcześniej - presja sukcesu może ich zgubić. 

Jeżeli jednak nie Lech - to jednak byłbym za Pogonią Szczecin. Tyle lat w Ekstraklasie, często bardzo wysoko - a nigdy nie udało im się zdobyć mistrzostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, slamer82 napisał:

W Niemczech np Hoffenheim, ale nie porównujmy się do TOP 5 w Europie, bo jedyne co jest u nas na poziomie to w większości(puste) stadiony. Piszesz o Niecieczy. Może niech najpierw Legia pokona tą Niecieczę , a później ocenia przydatność wioski do ekstraklasy.

To do kogo mamy się porównywać- do Białorusi? Piszę jako kibic- wolę mecze z Wisłą czy Śląskiem niż Łęczną czy Niecieczą. Zawsze większe emocje i jakaś historia. Nie ma co patrzeć na obecną Legię, bo oni 14 meczów przegrali, więc z Niecieczą i tak był sukces, bo remis. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z takimi ekipami się polskie kluby kompromitowały w europejskich pucharach.

Rozstrzał Legii w tym sezonie nieprawdopodobny. Pokonać Leicester ,a nie pokonać Niecieczy :)

Wychodzi na to, że jedynym klubem w Polsce,który nie patrzy na klasę rywala jest Widzew Łódź. Dla nich jest nieistotne z kim i w której lidze grają. I tak 16 tysięcy karnetów sprzedanych sezon w sezon.

Edytowane przez slamer82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem oburzony jako kibic Lecha, że wszyscy podkładają się Pogoni byle by Lech nie miał mistrza na stulecie a z Lechem grają na 100%. Zobaczycie, że Pogoń nastuka w tej rundzie jakąś rekordową liczbę punktów.

Lech jeśli chce mistrza to musi wygrać wszystkie spotkania do końca.

Edytowane przez Paul234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paul234 napisał:

Jestem oburzony jako kibic Lecha, że wszyscy podkładają się Pogoni byle by Lech nie miał mistrza na stulecie a z Lechem grają na 100%.

Też jestem oburzony. Moim zdaniem wszyscy powinni podkładać się również Lechowi, w końcu ma stulecie!

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie ciekawie zapowiada się walka o utrzymanie .Liczę na spadek choć to mało prawdopodobne  Legii ,Warty i Śląska.
Jak Legia spadnie, to wszyscy stracą, bo prawa TV nie będą tyle warte, a co za tym idzie będzie mniej kasy do podziału.
Także w interesie wszystkich jest, by Legia się utrzymała.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viasat Sport Baltic & Russia prawdopodobne pokaże mecz Lech Poznań-Raków Częstochowa.

Dlaczego napisałem prawdopodobnie bo na stronie pisało Viasat Sport East czyli właściciel prawa na Rosję.

Wiec szykujcie odbiorniki Polsatowskie i własne bo stacja jest na Hot Bird 13 i niekodowana.

Będe szukał podwierdzenia tej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beks chyba to, żeby był jakiś argument za kolejną podwyżką za prawa do Ekstraklasy. Zawsze to kolejnych kilkadziesiąt meczów więcej. Innych argumentów nie widzę - polskich klubów w rozgrywkach międzynarodowych wciąż nie ma, a poziom sportowy naszej ligi wciąż stoi w miejscu. 

 

Według mnie 16-cie zespołów było optymalne. Jednak nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby zmniejszenie ligi nawet do 14-tu zespołów. Grania byłoby mniej, polskie zespoły mogłyby spokojnie przygotować się do europejskich pucharów i nie byłoby wreszcie dylematu: stawiać na puchary czy ligę, bo tę można byłoby rozpoczynać nawet pod koniec sierpnia. Zniknęłyby mecze o nic - szczególnie z zespołami, które wiecznie są "zespołami środka tabeli".  Można byłoby też odpuścić sobie spotkania w sobotę/niedzielę w południe czy w poniedziałek o 18. 

 

Ligi europejskie zastanawiają się nad zwężaniem tabeli w swoich najwyższych klasach rozgrywkowych, a u nas odwrotnie - jeszcze bardziej się ją rozciąga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...