Skocz do zawartości

peyton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O godzinie 21:00 nastąpiła zmiana image'u kanału Universal Channel. Logo zmodyfikowano poprzez rezygnację z trójwymiarowości.

 

Moim zdaniem jest to zmiana na gorsze. Przyzwyczaiłem się już do loga "trójwymiarowego", które wyglądało naprawdę bardzo dobrze. Nie rozumiem do końca tej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawa graficzna dość "prosta", ale nie jest zła. Wydaje mi się, że przygotowana jest pod 16:9, aczkolwiek na potrzeby polskiej wersji została obcięta do 4:3. Daje to jednak nadzieję, że w niedalekiej przyszłości przejdą na format panoramiczny.

Chcecie wiedzieć, dlaczego większość polskojęzycznych kanałów nie przeszła jeszcze na 16/9? Powodem nie jest Polska, a Rumunia, z którą polscy widzowie musi dzielić zagraniczne kanały! W tym upatrywałbym przyczyn nie przejścia jeszcze na 16/9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[beep]zipałek - masz obsesję. Po przeczytaniu chyba dwudziestego Twojego postu na temat 16:9 stwierdzam to z całą stanowczością. Tuner satelitarny jest tak skonstruowany, że z obrazu 16:9 możesz zrobić obraz 4:3 i oglądać telewizję tak jak to mogłeś czynić do tej pory. Jeśli nadawca telewizyjny nadaje w 16:9 to daje ludziom wybór czy chcą oglądać w 16:9 czy tak jak do tej pory w 4:3. Jeden wybierze 16:9 a Ty z pewnością 4:3. Wystarczy odpowiednio wybrać proporcje obrazu w tunerze satelitarnym i wszyscy są szczęśliwi. Dlaczego jesteś przeciwny dawania ludziom wyboru? Nikt do 16:9 nikogo nie zmusza.

 

Nowe logo Universal Channel podoba mi się zdecydowanie bardziej niż stare. Nie rzuca się tak w oczy i zasłania mniej ekranu.

 

eabf7ff643eb3d72med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nowe logo Universal Channel in plus. Zresztą podobnie w przypadku trochę wcześniejszej zmiany loga Sci Fi.

 

Co do Buffy na Sci Fi to lepiej uważajcie. Cenzura działa. Pamiętam jak kastrowali serial Angel. Niektóre odcinki zamiast tych nieco ponad 40 minut trwały niecałe 30 minut i to z 2 minutową przerwą na zwiastuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel85 ma rację, cenzura nadal działa, znam to bo nagrywałem sobie serial Angel, albo pomijali odcinki albo obcinali i to sporo.

Zresztą teraz nie wiem jak jest z Sliders ale np odcinek 8 sezon 1 nie został w ogóle wyemitowany! Mam nadzieje, że z Buffy będzie inaczej ale pewnie małe szanse są na poprawę. Dodam, że np polski oddział, nie obchodzi nadal jak kanały są nadawane, nic w tym kierunku nie robi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja też w sprawie zapa. Postać po prawej stronie jest w ponad 2/3 niewidoczna. Gdyby kanał nadawał ten serial/film w 16:9 albo nawet letterbox, to nie byłoby tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam podobne zdanie, czyli zmiana logo universal na półprzezroczyste jest bardzo dobra.logo to tylko informacja dla widza.logo powinno w minimalnym stopniu przeszkadzać w oglądaniu programu.

do zmiany w trybie pilnym logo kanałów AXN na takie które jest w czasie trwania reklam.

logo wszystkich kanałów tvp też do zmiany, przynajmniej na takie jak tvp sport czyli małe i półprzezroczyste.

brać przyklad z renomowanych kanałów np BBC HD , HBO,TV 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
satkurier.pl[/url]":mq9fmtuq]Colin McLeod, dyrektor zarządzający Universal Networks International (UNI) na Europę Środkowo-Wschodnią, powiedział w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”, że nadawca będzie otwierać nowe kanały HD. Dodał, że byłby zawiedziony, gdyby w 2011 roku w Polsce nie został uruchomiony co najmniej jeden, a może nawet dwa kanały HD. UNI ma 3 główne marki w Polsce: Universal Channel, Sci Fi Channel i 13th Street, a poza tym Movies24 i KidsCo w ramach joint venture.

 

W pierwszym rzędzie Universal Networks International zamierza inwestować te pięć kanałów i w produkcję. Poza tym w planach jest wzmocnienie biura w Polsce. Rebranding Hallmark Channel na 13th Street w naszym kraju kosztuje miliony dolarów. W całym regionie operacja pochłonie kilkadziesiąt razy więcej. Nadawca nie zamierza na razie uruchomiać nowych kanałów. Są projekty, których ewentualne uruchomienie zostanie rozważone w perspektywie 6-12 miesięcy.

 

Cyfrowy Polsat do tej pory nie oferuje kanałów UNI swoim abonentom, ale już od jakiegoś czasu trwają rozmowy na ten temat. Nadawca zgłasza chęć współpracy z operatorem, ale na razie brak skutków w tej kwestii. Naziemna telewizja cyfrowa nie jest częścią strategii UNI, choć nadawca przygląda się uważnie, jak ta usługa rozwija się w Polsce i w innych państwach. Za to chce zrealizować w 3D testowo kilka odcinków seriali pokazywanych w Syfy.

"Co najmniej jeden, a może nawet dwa kanały HD" - według mnie bardzo możliwe są dwa kanały HD - Universal Channel HD i Sci Fi Channel HD. Z każdym miesiącem na polskim rynku pojawiają się coraz to nowsze kanały HD, więc i tak postąpi zapewne z zapowiadanymi kanałami UNI - nie ma na co czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebranding kanału Sci-Fi Channel na Sci Fi Universal odbędzie się w czwartym kwartale 2010 roku. Poinformował o tym w wywiadzie z wirtualnemedia_pl Colin McLeod. Poinformował także, że nie będzie w Polsce na razie kanału Diva Universal i Studio Universal.

 

Oto skrót wywiadu dotyczący Sci-Fi Channel:

 

-Firma przygotowuje się już do rebrandingu kanału Sci Fi Channel. Jak poinformował nas Colin McLeod, już w czwartym kwartale bieżącego roku kanał ten zmieni nazwę na Sci Fi Universal. Bardzo mocno zostanie rozszerzona także oferta programowa stacji, która nadawać będzie dużo szerszy wachlarz pozycji związanych z tematyką science fiction, wśród których będą m.in. programy o tematyce: fantasy, paranormalnej, reality, tajemniczej, akcji oraz przygody.

 

Tu jest pełny tekst wywiadu: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/co ... ych-rynkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

To co prezentuje Universal Channel, to jest po prostu porażka. Sci-Fi i 13th Street, prezentują trochę lepszy poziom, ale niewiele. Taki AXN ma więcej seriali niż 3 kanały Universalu razem wzięte. Myślałem, że po zmianach, którymi tak się chwalili, kanały się poprawią, ale niestety się przeliczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi to nawet na rękę. Od kiedy przestałem ściągać seriale z neta to dobrze, że jest dostęp do starszych sezonów. Teraz Castle sobie oglądam. Mogło być lepiej ale skoro są kanały ze starszymi filmami to normalne, że istnieją kanały ze starszymi serialami czy odcinkami jeszcze realizowanych produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie są starsze sezony nadawanych seriali, zarówno na AXN jak i na Fox Life i to dobrze. Mi chodzi o co innego. Universal nie wprowadza praktycznie żadnych nowych pozycji. Nie mają kasy na najnowsze seriale, to niech się skupią na starszych, jak Druzyna A czy Magnum. Ostatnio dali Strażnika Teksasu, a teraz Trzy rzeki, to trochę za mało. Monka puszczają, od początku istnienia stacji i jakoś skończyć nie mogą. Tak jak już wspominałem, trochę lepiej z Sci-Fi (w październiku premiery Warehouse 13 i Haven) i z 13th Street.

Mimo wszystko w porównaniu z AXN, kanałami Foxa czy Comedy Central, stacje Universalu to jest druga liga kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co prezentuje Universal Channel, to jest po prostu porażka. Sci-Fi i 13th Street, prezentują trochę lepszy poziom, ale niewiele. Taki AXN ma więcej seriali niż 3 kanały Universalu razem wzięte. Myślałem, że po zmianach, którymi tak się chwalili, kanały się poprawią, ale niestety się przeliczyłem.

Według mnie to akurat 13th Street prezentuje najgorszą ramówkę ze wszystkich kanałów Universalu (nie licząc Movies 24). Start kanału, a jedyna nowość przez pierwszy miesiąc to serial Rookie Blue (serial przeciętny należy dodać). Filmów klasy D nie liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...