Skocz do zawartości

peyton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Syfy tak, ale nie w Polsce

 

2009-03-18 13:33:00 / Anita Dąbek

Ostatnia aktualizacja: 2009-03-18 14:05:32

źródło: presserwis

 

Jak już wcześniej pisaliśmy, kanał telewizyjny Sci-Fi Channel zmieni swoją nazwę na Syfy. 7 lipca br. dojdzie do zmiany w Stanach Zjednoczonych, a na jesieni nowa nazwa pojawi się także w pozostałych krajach, oferujących ten kanał, jednak z wyjątkiem Polski, gdzie nie pozwala na to znaczenie słowa "syfy".

 

Sci-Fi Channel należy do NBC Universal Global Networks, a zmiana nazwy została podyktowana względami praktycznymi, ponieważ NBC będzie mogło zarejestrować nazwę Syfy jako znak handlowy, czego nie mogło zrobić z nazwą Sci-Fi.

Widocznie zaglądali do słowników różnych języków, w tym polskiego. W Polsce nie będzie "syfów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tutaj nic dziwnego. Pierwsze z czym kojarzy mi się nazwa SyFy to właście science fiction. Zarówno Sci Fi jak i SyFy czyta się dokładnie tak samo.

 

No to masz ekstra nauczyciela od anglika, SciFi czyta się scaj faj a nie syfy...

No i przeciętnemu polakowi syfy kojarzą sie z czymś innym, przeważnie na twarzy czy w pokoju...

Więc jak mówiłem nazwy nie zmienią i miałem racje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

:lol2: A mi się przypomniało zdanie z F1 na RTL

Die letzte Kurve für Fernando Alonso.
:lol2:

Wracając do tematu: ciekawe, czy n chciałaby kanału "syfy". :D Obecna nazwa pasuje i dobrze, że u nas jej nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nazwa jest troszkę nienaturalna, obraxliwa to w Polsce jej nie wprowadzą... W niemczech było podobnie tylko nie pamiętam z jakim kanałem, czy to E! czy to o inny chodził...

 

Tez nie pamietam, tylko wiem ze SciFi jedynie w Niemczech musi miec inne logo, bo sad tak uznal. Historia byla taka ze sklep elektroniczny Saturn dal NBC do sadu, bo loga byly podobne. Wiec na niemieckiej wersji SciFi dodano jeszcze jedna dodatkowa planete.

 

Logo globalne (tez polskie):

 

scifi_logo.jpg

 

Logo niemieckie:

 

scifi.gif

 

Logo sklepu Saturn:

 

Saturn_LOGO_4C.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda, to moim zdaniem to żałosna próba wypromowania marki Saturna. To, że loga są podobne, nie oznacza, że są identyczne. No ale wiadomo, że Saturn i Media Markt użyją każdej możliwej głupoty, by usłyszano o ich markach. Ciekawe czemu w Polsce nie ma o to afery skoro Saturn u nas też ma sklepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu w Polsce nie ma o to afery skoro Saturn u nas też ma sklepy.

 

Tylko jeszcze na wytlumaczenie, potem koncze OT. :oops:

 

Media-Saturn to sklepy niemieckie, wiec w Polsce nie trzeba sie jeszcze raz sadzic z NBC ws. SciFi. Nie moga bojkotowac logotypow na calym swiecie, tylko w odpowiednim kraju gdzie maja centrale swojej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

scifi.gif

Sci Fi Channel– kanał telewizyjny należący do koncernu NBC Universal.

W Polsce rozpoczął nadawanie w grudniu 2007 roku. Znajduje się w ofercie platformy cyfrowej n (na kanale 22 w pakiecie Hity filmowe) i od 1 lipca 2009 będzie w ofercie CYFRY+ (kanał 58, pakiet Komfortowy+ i wyższe).

Lokalizacja : Hot Bird (12322.00MHz, pol.H SR:27500 FEC:3/4 SID:14902 PID:322/323 Polski,324 Rumuński), kodowanie: Conax & Mediaguard 3 & Viaccess 2.5 & Viaccess 2.6 .

 

Stacja emituje popularne seriale telewizyjne i filmy.

Oficjalna strona http://www.scifichannel.pl , niestety nie wolna od błędów :

78a35ddf0ade454am.jpg

 

Jaka jest jakość obrazu?

Co sądzicie o ofercie programowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość taka sobie, ale da się oglądać. Wielkim znawcą od jakości nie jestem więc się nie zagłębię.

Co do oferty programowej, nawet dobra. Nie lubię za bardzo Sci-Fiction, więc to pewnie dlatego tak rzadko oglądałem ten program. Z programów wymieniłbym Dead Like Me (Trup jak ja) i Futuramę oczywiście :)

Cieszę się że kanał trafi do Cyfry+, nareszcie będą mogli poszerzyć grono odbiorców :) Szkoda tylko że CP wciąż ma wszystkich gdzieś :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wróżę jakiegoś specjalnego zainteresowania tym kanałem. Trzeba być pewnie "fanem" tego gatunku filmów. W tym gąszczu kanałów filmowych, to dwa AXN (Crime i Sci Fi) też jakoś przepadły. Wielu z nas tak te kanały traktuje są to są. A ilu rzeczywiście ogląda.

W Ameryce pewnie mówią: "kanał science fiction jest poświęcony w 100% temu najbardziej popularnemu na świecie gatunkowi rozrywki telewizyjnej" i może w tym jest jakaś odrobina prawdy. Cóż nie jestem w Ameryce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wróżę jakiegoś specjalnego zainteresowania tym kanałem. Trzeba być pewnie "fanem" tego gatunku filmów.

I właśnie dla fanów tego gatunku jest ta stacja. A fanów szeroko rozumianego sci fi w Polsce nie brakuje.

Niestety jeśli idzie o ramówkę Sci Fi Channel Polska to jest ona delikatnie mówiąc kiepska. Daleko im do choćby brytyjskiego odpowiednika, że już nie wspomnę o australijskim.

 

W tym gąszczu kanałów filmowych, to dwa AXN (Crime i Sci Fi) też jakoś przepadły. Wielu z nas tak te kanały traktuje są to są. A ilu rzeczywiście ogląda.

Wręcz przeciwnie, przynajmniej jeśli chodzi o AXN Sci Fi. Z prezentowanych na jednym z portali podsumowaniach miesiąca jeśli idzie o oglądalność stacji tematycznych to AXN Sci Fi dosyć często się pojawia. Oczywiście poza pierwszą dwudziestką, ale to zrozumiałe. W końcu jest to kanał poświęcony tylko i wyłącznie sci fi no i też mniej dostępny niż główny AXN, który jest też praktycznie w większości analogowych kablówek, a kanały AXN Sci Fi i Crime raczej częściej dołączane są do oferty cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie rozumiem, dlaczego na kanałach Universal i Sci-Fi panuje cenzura filmów? Pierwszy raz zauważyłem to podczas odcinku "Sprawy dla Frosta", kiedy ujęcie z oględzin ciała w kostnicy było cyfrowo powiększone tak, by nie było widać (prawdopodobnie) zwłok. Pomyślałem sobie: po co więc puszczają na początku filmów te ostrzeżenia o tematyce dla dorosłych, czy umiarkowanej nagości? Kiedy były ujęcia zawodników futbola w szatni, prawdopodobnie też ktoś je ocenzurował. Ale najbardziej zdziwił mnie inny film! Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm! W końcówce filmu, kiedy Fasola wozi się z Davidem po mieście Mustangiem, jest fragment kiedy zatrzymuje się obok nich motocyklista. Fasola robi mu zdjęcie i pokazuje "ok", a wtedy w odpowiedzi widzi "[beep] you". Ten fragment jak i późniejsze wożenie się po mieście i wymachiwanie wszystkim "[beep] you" było wycięte! Po pokazaniu "ok" następną sceną była od razu scena rozpakowywania prezentów w domu Langley'ów. Scena odjazdu na lotnisko, kiedy Fasola na pożegnanie również wyma[beep]e im "[beep] you" z samochodu - również została skrócona tak, by właściwie nie było wiadomo o co chodzi. Nie rozumiem celowości cenzurowania takiej głupoty. Nie jesteśmy w Stanach z absurdalną ochroną dzieci przed "przemocą" i "niewłaściwymi treściami"! To komedia, a nie film gangsterski! Czy warto wycinać taką głupotę, która zresztą ma duże znaczenie dla filmu? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obu kanałach od początku niektóre filmy i seriale są cenzurowane. Przykładowo w pierwszych sezonach Czarodziejek powycinali nawet sceny gdzie wypowiadane są zaklęcia :lol2: . Natomiast Dexter czy Californication leci bez cenzury.

 

Z tego co wiem był czas kiedy SkyOne też cenzurował w UK seriale. Oba kanały też biorą wersje serili przeznaczone na rynek brytyjski i pewnie niektóre z nich wzięli w spadku po SkyOne ocenzurowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...