Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Niestety to naciągana teza, bo zniknęły bardzo charakterystyczne skecze. Nastąpiło to tuż po wielkiej krytyce skeczów z użyciem wulgaryzmów.
Co do poprzednich imprez, niektóre były na żywo i trudno było coś wycinać.

Polsat zna odpowiedź tylko i wyłącznie. Zwróciłem uwagę na inne aspekty. Nawet jak skacze są na żywo to są proby, scenariusz wydarzenia i telewizja doskonale wie co się będzie działo. Jeśli twierdzą, ze jest inaczej to mijają się z prawdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, neo_patryk napisał(a):

Skoro Polsat cenzuruje filmy, to dlaczego miałby tego nie robić ze skeczami?

Wypikują wulgaryzmy, bo muszą zgodnie z ustawą. Natomiast w tych skeczach nie było wulgaryzmów, o czym pisał Golonka na fb.

 

9 godzin temu, fanbonda napisał(a):

Polsat zna odpowiedź tylko i wyłącznie. Zwróciłem uwagę na inne aspekty. Nawet jak skacze są na żywo to są proby, scenariusz wydarzenia i telewizja doskonale wie co się będzie działo. Jeśli twierdzą, ze jest inaczej to mijają się z prawdą. 

Na próbach nie musi być nikogo z telewizji. Wystarczy reżyser i występujący. Po za tym to jest kabaret i dochodzi tu często do różnych improwizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fanbonda napisał(a):

Polsat zna odpowiedź tylko i wyłącznie. Zwróciłem uwagę na inne aspekty.

Tak jak napisałem a także inni rozmówcy. Nie ma tu za dużo pola na warianty, bo usunięto konkretne skecze, co przypadkowe nie jest. Mogły zostać wycięte dowolne, a wycięto tylko te.

Poza tym jak słusznie zauważył @Kirk materiał w całości mógł trafić do internetu, nie jest tam ograniczony ramami czasowymi. A jednak nie trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kolis napisał(a):

Wypikują wulgaryzmy, bo muszą zgodnie z ustawą. Natomiast w tych skeczach nie było wulgaryzmów, o czym pisał Golonka na fb.

 

Na próbach nie musi być nikogo z telewizji. Wystarczy reżyser i występujący. Po za tym to jest kabaret i dochodzi tu często do różnych improwizacji.

Tak z pewnością tak jest 😂 wystarczy sobie sprawdzić kulisy konca kabaretów w TVP czy odejścia Kuby Wojewódzkiego z Polsatu. 

@dvbtowiec

Polsat wiele rzeczy rzuca z opóźnieniem do internetu, ponadto nie wiadomo czy umowa im na to pozwala. 

Społeczeństwo jest tak mocno spolaryzowane i nikt nie zmieni swoich preferencji pod wpływem skeczu. Zresztą te skecze polityczne są już tak wtórne. To na marginesie. 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie o tym rozmawiamy, a o potencjalnej cenzurze.

Trzeba cos było wyciąć gdyby wycięto inne skecze pisał byś o potencjalnej cenzurze? Czas antenowy nie jest z gumy. Rozumiem, ze np w TVN tez jest cenzura bo w ogóle żadnych skeczów nie pokazują? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kolis napisał(a):

Na próbach nie musi być nikogo z telewizji. Wystarczy reżyser i występujący. Po za tym to jest kabaret i dochodzi tu często do różnych improwizacji.

Wydaje mi się, że akurat na próbach przedstawiciele telewizji są, o czym jakiś czas temu mówił Krzysztof Piasecki w jednym ze swoich filmów na YT, opowiadał sytuację całkiem niedawną. Tytułu filmu teraz nie pamiętam, może sobie potem przypomnę.

 

Natomiast tu jest faktycznie istotna kwestia, jak dokładnie ta umowa wygląda - czy to jest tak, że Polsat sobie nagrywa materiał, którego pod względem treści nie nadzoruje (czyli że to nie Polsat zleca wykonanie programu, a tylko oferuje obsługę techniczną) i z racji nagrania to jest już własnością telewizji, więc może robić sobie z tym to co chce, czy też jednak są jakieś ustalenia między wykonawcami a telewizją? Bo faktycznie np. skecze od Neo-Nówki, pokazywane w Polsacie, trafiały na oficjalny kanał YT kabaretu, nie stacji.

To, co mnie dziwi, to fakt, iż fragmenty wyciętych numerów były w zapowiedzi. Ale to jest też może znak, że kiedyś to będzie udostępnione. Generalnie przydałoby się stanowisko stacji, żeby te wątpliwości wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fanbonda napisał(a):

Trzeba cos było wyciąć gdyby wycięto inne skecze pisał byś o potencjalnej cenzurze?

Dziwnym trafem wycięto tylko te które wycięto. Serio nie daje Ci kompletnie nic do myślenia? Zrozumiałbym gdyby wycięto skecz jeden taki, drugi inny, ale wszystkie z tego samego nazwijmy gatunku, to już pozwala wyciągać wolne wnioski.

Także uważam że dobrze byłoby poznać stanowisko stacji, dlatego zdecydowano się na usunięcie tych konkretnych skeczy.

1 godzinę temu, fanbonda napisał(a):

 Rozumiem, ze np w TVN tez jest cenzura bo w ogóle żadnych skeczów nie pokazują?

Bądź poważny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie ma dla mnie żadnego znaczenia, gdyż nie oglądam kabaretów, wiec to czy wycięto ten czy inny skecz nie robi mi żadnej różnicy. Moze błąd ludzki, moze bo były za długie i byl problem z ich synchronizacją z blokami reklamowymi , w cenzurę trudno mi uwierzyć biorąc pod uwagę przytoczone we wcześniejszych postach fakty z innych wydarzeń kabaretowych za wiedzą i zgodą telewizji Polsat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2023 o 13:57, Kirk napisał(a):

Tyle że to nie ma nic wspólnego ze statystyką, szczególnie jeśli mówimy o dwóch kompletnie różnych formach satyry, realizowanych innymi środkami.

 

No właśnie to staram się wytłumaczyć co niektórym. Górski bardzo łagodnie żartował z PO, czemu dziwił się nawet Tusk (to a`propos tego zdjęcia które ktoś tu wrzucił)  w przeciwieństwie do żartów z PiS.

Po prostu Górski po cichu popiera Platformę, a "statystyka żartów" w mediach tylko to potwierdza.  

 

Choć jak mówię, nie mam o to pretensji, bo programy gospodarcze obu Kaczek funta kłaków warte.

😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem w PB Go, bardzo fajny program, szkoda że dotrze do tak małej widowni - kariera Dody przeżywa teraz w internecie drugą młodość, nastolatkowie uważają jej wypowiedzi za ikoniczne, ale ta grupa nie ogląda telewizji, a przez to, że PB Go jest płatne, to tam raczej też nie obejrzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazany w środę wieczorem w Polsacie pierwszy odcinek nowego programu "The Real Housewives. Żony Warszawy” oglądało średnio 488 tys. widzów, a przynajmniej przez 1 minutę emisja dotarła do 1,72 mln osób.

 

Pokazany w środę wieczorem w Polsacie pierwszy odcinek nowego show "Temptation Island Polska” oglądało średnio 272 tys. widzów, a przynajmniej przez 1 minutę program dotarł do 985 tys. osób.

źródło: wirtualne media.

 

 

Edytowane przez kolos22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazany w czwartek wieczorem w Polsacie pierwszy odcinek 21. sezonu reality-show "Nasz nowy dom” z udziałem nowej prowadzącej Elżbiety Romanowskiej oglądało średnio 904 tys. osób. To o 140 tys. widzów mniej niż miało otwarcie programu przed rokiem, kiedy gospodynią była jeszcze Katarzyna Dowbor. Jednak pierwszy program w tym sezonie rywalizował częściowo z meczem reprezentacji Polski.

 

źródło: wirtualne media.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Niczego nie potwierdzają, bo nadal nie mamy wyjaśnienia z jakiego powodu wycięto ostatnie skecze typowo polityczne.

Gdyby była to cenzura i zapadła by decyzja z góry, że nie drażnimy władzy i takich skeczów nie będzie w okresie wyborów to by po prostu byli konsekwentni w swoim działaniu. Wyjaśnień może być sporo , ty przyjmujesz jedynie jedno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niczego nie tłumaczy. W TVP także nie wycinano np. serduszek WOŚP we wszystkich wywiadach, ale ktoś jednak kiedyś taką decyzję podjął żeby zamazać w jednym z wywiadów.

21 minut temu, fanbonda napisał(a):

ty przyjmujesz jedynie jedno. 

Zbyt długo żyję na świecie aby wierzyć w przypadki :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze trzy odcinki 19. sezonu show "Twoja twarz brzmi znajomo” oglądało średnio 939 tys. osób. Program względem analogicznego okresu rok wcześniej stracił 350 tys. widzów, ale jego widownia rośnie z tygodnia na tydzień.

 

Pierwsze trzy odcinki drugiego sezonu programu "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej” oglądało w Polsacie średnio 322 tys. widzów. Cykl względem analogicznego okresu rok wcześniej stracił 253 tys. oglądających.

 

Nowy serial "Teściowie” po trzech tygodniach emisji ogląda średnio 631 tys. widzów.

 

 

źródło: wirtualne media.

Edytowane przez kolos22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...