Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od dziś jestem posiadaczem tego dekodera. 

Proszę o. Info czy opcja nagrywania jednocześnie 3 kanałów jest tylko w konfiguracji unicable czy mając podłączone dwa kable do konwertera twin powinno działać? 

 

Jeśli chodzi o unicable to wystarczy wymiana samego konwertera? Czy coś Jeszce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrekj66 napisał:

Cześć, od dziś jestem posiadaczem tego dekodera. 

Proszę o. Info czy opcja nagrywania jednocześnie 3 kanałów jest tylko w konfiguracji unicable czy mając podłączone dwa kable do konwertera twin powinno działać? 

 

Jeśli chodzi o unicable to wystarczy wymiana samego konwertera? Czy coś Jeszce? 

Jest dostępna również na instalacji dwu kablowej.Oczywiście z pewnymi ograniczeniami. Dwa nagrywane kanały mogą być dowolne.Kolejny w zależności od parametrów z jakich jest nagrywany tzn. dolne/górne pasmo,polaryzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotrekj66 napisał:

Czyli powinno działać nagrywanie dwuch kanałów w tym samym czasie i jednoczesne oglądanie trzeciego? 

Jaki konwerter kupić? 

Czy instalacja, kable maja znaczenie? 

Nie powinno działać tylko działa. Używam ultraboxa na standardowej instalacji typu twin. Jak wpadnie dodatkowy grosz z programu poleceń CA ;) to być może wymienię konwerter. Ale spokojnie można się obejść bez unicable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/konwerter-unicable-ii-opticum-multiroom-10-tunerow-7507511681?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Sprz%C4%99t+satelitarny&gclid=Cj0KCQjwh8jrBRDQARIsAH7BsXeQReZZQ3DSaxGW5DED3A2sAI1WVsJwh1mRTAmnc8sdF43y1TpLOT4aAvT-EALw_wcB

 

taki bedzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Electrix napisał:

Do nagrywania trzech kanałów jednocześnie potrzebna jest wymiana konwertera na Unicable, później odpowiednia konfiguracja dekodera pod ten konwerter i to wszystko.

Nie do końca jest to prawdą, ponieważ na instalacji uniwersalnej da się nagrywać 3 programy ale wiąże się to z ograniczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę jeszcze o info co zmieni sie w dzialaniu po zamontowaniu konwertera unicable i zmianie konfiguracji na taka przez dekoder w stosunku do tego co mam teraz (konwerter twin i pdpiete dwa kable do dekodera) wydaje mi sie ze nagrywa ju w tym momencie 3 kanaly na raz a nie wiem czy dzala szybkie przelaczanie kanalow? nie mam porownania

 

slyszalem tez ze jest jakas funkcja nagrywania calego sezonu danego serial, jak to zrobic?

Edytowane przez piotrekj66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na instalacji dwukablowej również daje się zauważyć szybkie wczytywanie kolejnych programów. Konwerter unicable upraszcza instalacje antenową i pozwala uniknąć (jeśli ktoś nie posiadał) ciągnięcia drugiego kabla. W takim przypadku nie ma co się zastanawiać nad wymianą konwertera. Ma jednak też sporą wadę.Pozwala korzystać z jednej pozycji satelitarnej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli majac juz dwa kable oraz konwerter twin bez sensu kupilem unicabla?

 

Pytanie jeszcze odnosnie instalacji w nowym domu mam w kazdym salonie dociagniete kabelki sata w salonie dwa. Wszystkie zbiegaja sie na strychu i tam sie koncza. ze strychu tez wychodza 4 kabelki w miejse gdzie bedzie antena i koncza sie w tym samym miejscu na strychu tam bee mogl je dowolnie podlaczyc zeby miec w wymaganych pomieszceniach sygnal.

 

Czy jesli kabel z konwertera unicable bede chcial puscic do stalonu to wystrczy polaczyc oba kable jakas zlaczka i bedzie ok? chodzi o to ze kabel od anteny konczy sie na strychu a tam osobno jest koncowka jednego z kabli ktory idzie juz pod tnkiem do salonu i bede chcil je w przyszloscipolaczyc (zostawilem do  salonu dwa kable bo nie wiedzalem o unicablu:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, roberttosat napisał:

Nie do końca jest to prawdą, ponieważ na instalacji uniwersalnej da się nagrywać 3 programy ale wiąże się to z ograniczeniami.

Miałem na myśli nagrywanie bez żadnych ograniczeń oraz wykorzystanie w pełni możliwości dekodera. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...