Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, emarti napisał:

Jaka jest podstawowa różnica pomiędzy dekoderami 4K od ADB i Technicolor? Ja wnioskuję po tym co czytałem że lepszym rozwiązaniem będzie Technicolor ale czasami mam już mętlik w głowie. 

 

Z tego co się zorientowałem jest jedna różnica hardware'owa związana z pilotami. Pilot do dekodera ADB ma możliwość wysyłania kodów dodatkowych 9 klawiszy. Kody te uzyskuje się przez naciśnięcie cyfry od 1 -9 w czasie gdy naciśnięty już już klawisz INFO.  Umożliwia to wejście do niektórych opcji niedostępnych pod normalnymi klawiszami. Na przykład INFO+1 prowadzi do nagrań własnych. 

 

Dekoder TECHNICOLORA nie ma takich możliwości. Ma za to możliwość odtwarzania z prędkościami 1/16, 1/8 i 1/4 normalnej prędkości, czego nie potrafi dekoder od ADB. Z tym, że może to być ograniczenie software'owe i zniknąć w którejś z kolejnych aktualizacji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek3 - to co piszesz to nie jest prawda. zalezy tylko od pilota. bylo juz tlumaczone na forum moze ze 100 raz. nowe piloty, ktore maja skroty sa dodawane do niewielu dekoderow i malo kto je ma i tyle. dostaniesz do technicolora nowy pilot, bedzie dzialac, dostaniesz do adb stary, nie bedzie. jaki kto pilot dostanie, nigdy nie wiadomo, nie do wszystkich adb sa nowe.

 

ircios w czym? :D powtarzana w kolko na tym forum glupota bez poparcia faktami. adb potrafi czytac pliki multimedialne, ktorych nie umie technicolor, bo adb ma nowszwego proca. adb dostaje szybciej aktualizacje. 

 

a prawda to jest taka, ze obydwa do normalnego uzywania dzialaja tak samo dobrze i roznia sie na dzis nieznaczacymi szczegolami

pare rzeczy jest na korzysc adb, pare na korzysc technicolora

user sie z tym nie spotyka, tylko tu na forum paru niedouczonych klepie w kolko glupoty i miesza userom w glowach, opisujac stan softu adb sprzed 3 lat, od tego czasu dekodera nie widzieli na oczy :)

Edytowane przez catnip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, catnip napisał:

Jacek3 - to co piszesz to nie jest prawda. zalezy tylko od pilota. bylo juz tlumaczone na forum moze ze 100 raz. nowe piloty, ktore maja skroty sa dodawane do niewielu dekoderow i malo kto je ma i tyle. dostaniesz do technicolora nowy pilot, bedzie dzialac, dostaniesz do adb stary, nie bedzie. jaki kto pilot dostanie, nigdy nie wiadomo, nie do wszystkich adb sa nowe.:)

 

To bardzo ciekawe co piszesz. Pytałem już w tym wątku  czy u kogoś z ultraboxem od Technicolora działają skróty klawiszowe.
I jak dotąd nikt się nie zgłosił. Dobrze wiedzieć, że Technikolor potrafi te skróty obsługiwać i że wystarczy dokupić odpowiedniego pilota. 

 

Tak a propos tych 100 razy, to fraza "nowy pilot" pojawia się na forum we wszystkich  tematach dotyczących CANAL+ zaledwie 4 razy i tylko w powyższym Twoim wpisie odnosi się do pilotów od dekoderów ITCA. 
 

2 godziny temu, catnip napisał:

a prawda to jest taka, ze obydwa do normalnego uzywania dzialaja tak samo dobrze i roznia sie na dzis nieznaczacymi szczegolami

pare rzeczy jest na korzysc adb, pare na korzysc technicolora

 

To może napisz coś na temat tych różnic?

Na przykład dlaczego dekoder od ADB nie ma obsługi spowolnionego odtwarzania (1/16, 1/8, 1/4 normalnej prędkości), tak jak ultrabox od Technicolora i stare dekodery od ADB (np. ITI-5720SX)?
Czy jest to jakiś problem hardware'owy, że soft ADB nie obsługuje tych funkcji na ich własnym sprzęcie, a nie obsługuje na sprzęcie firm trzecich? 
 

Oglądam często tenis i przyzwyczaiłem się, że od ponad 10 lat na turbodekoderze mogłem sprawdzać czy decyzje sędziów były prawidłowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technicolor byly oferowane dawno, wiec wiekszosc ma stare piloty i trudno zeby kogos znalezc, kto ma nowy, jesli do pudelek dawano stary.

dokupic? skad? nie slyszalem, zeby te piloty byly sobie ot tak w handlu. dlatego nie ma info od ludzi z technicolorem.

rozpoznac mozna po innych nozkach.

fraza do szukania slaba.

 

adb ma spowolniony - 1/2. innych predkosci nie ma, bo uzywa to moze z 5 osob na cala baze abo.

problem nie jest hardwerowy tylko nie ma sensu dorabiac tego dla 5 osob i tyle

malo ktore sprzety to maja, nawet z wolnego rynku. najwyrazniej nikt nie potrzebuje. gdyby skarzylo sie duzo abonentow, to pewnie by bylo zrobione.

 

roznice zostaly podane, dla przecietnego usera na aktualnym software roznice nie istnieja, bo ich nie zauwazy, nie uzywa jakis malo popularnych funkcji.

adb ma lepszy media player,sa pliki, ktore przeczyta a technicolor nie. technicolor ma odtwarzanie 1/16; jedna i druga rzecz zobaczy moze z 5 osob, bo normalnie malo kto tego uzywa.

predkosc pracy identyko, bootuja sie tak samo szybko, przelaczaja kanaly, gdy sie je postawi obok siebie i na tej samej instalacji - tak samo, wygoda identyko, stabilnosc identyko. doszukiwanie sie jakis cudow to szukanie dziury w calym.

po to dekodery sa w tej samej obudowie i pod ta sama nazwa, bo programowo wyrownano je do teraz w 99,999999999999999999999%

i nie sluchac podszeptywaczy, co dekoder mieli w rekach 3 lata temu. wiedza o nim tyle, co ziemniaki o lataniu.

Edytowane przez catnip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, catnip napisał:

rcios w czym? :D powtarzana w kolko na tym forum glupota bez poparcia faktami. adb potrafi czytac pliki multimedialne, ktorych nie umie technicolor, bo adb ma nowszwego proca. adb dostaje szybciej aktualizacje. ...

Mało ważne,   że ADB w tym przypadku dostał aktuakizacje jako pierwszy.  A dlaczego? Bo nikt inny nie udostępnił oprogramowania jak ADB.

 

Co do plików multimedialnych....

Nie miałem żadnego problemu z ich odtwarzaniem na Technicolor.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo mi najbardziej w nim przeszkadzało przewijanie, po wciśnięciu przycisku przewijania dekoder zaczyna się zastanawiać. Trwa to ułamek sekundy ale jest zauważalne, wcześniej miałem Wifi PremiumBoxa i to nie występowało. Ponoć w dekoderach od Technicolora te zjawisko również nie występuje. Po półtora roku użytkowania dekodera od ADB mogę go polecić, do przewijania się przyzwyczaiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewijanie poprawiło się od tego co było na początku. W zeszłym roku po aktualizacji widać, że działa zdecydowanie lepiej. No i moim zdaniem na plus dioda. Czerwona w standby, biała w trakcie pracy. Dodatkowo zmienia kolor, gdy dekoder nagrywa czego nie ma w technicolorze. Przy błędzie z HDMI mruga więc widać, że to coś z połączeniem z TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
predkosc pracy identyko, bootuja sie tak samo szybko, przelaczaja kanaly, gdy sie je postawi obok siebie i na tej samej instalacji - tak samo, wygoda identyko, stabilnosc identyko. doszukiwanie sie jakis cudow to szukanie dziury w calym.


Mam oba i uwierz nie jest „identyko”. ADB podczas przewijania listy kanałów jest zdecydowanie wolniejszy. Obraz po przełączeniu kanału na chwile zamraża się na ADB ale pewnie o tym nie wiesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mikoko napisał:

 


Mam oba i uwierz nie jest „identyko”. ADB podczas przewijania listy kanałów jest zdecydowanie wolniejszy. Obraz po przełączeniu kanału na chwile zamraża się na ADB ale pewnie o tym nie wiesz.

 

No właśnie to chyba już zawsze będzie wpisane w sprzęt od ADB bo zauważyłem to już bardzo dawno temu na mediaboxie ale przyzwyczaiłem się. Chodzi o to że właśnie podczas przewijania listy kanałów zdarzają się zacięcia by po chwili w przyspieszonym tempie nadrobić przewijanie. To dlatego interesuje się dekoderem 4K nie od ADB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna istnieć taka możliwość. Najlepiej weź dekoder i w punkcie wszystko Ci powiedzą.
Ewentualnie zadzwoń do punktu, który masz najbliżej siebie (żeby daleko nie jeździć) i zapytaj. Jeśli powiedzą tak, to wtedy możesz spokojnie jechać.
Swoją drogą chcesz wymienić dekoder Technicolor na ADB ponieważ chciałbyś mieć nowy soft?
Nie lepiej poczekać na ten soft? Ale to oczywiście Twoja decyzja. Nie wtrącam się.
Z tego co się orientuję to nie wszystkie ADB dostały już nowy soft. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mikoko napisał:

Mam oba i uwierz nie jest „identyko”. ADB podczas przewijania listy kanałów jest zdecydowanie wolniejszy. Obraz po przełączeniu kanału na chwile zamraża się na ADB ale pewnie o tym nie wiesz.

 

 

gdybys mial pod jedna instalacja to by byly identyko.

 

Edytowane przez Kiler
Wycięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zamrazaniem juz sie nie osmieszajcie. postawicie dwa dekodery obok siebie na tej samej instalacji i z aktualnym software. okaze sie ze obydwa dzialaja tak samo. na drugim masz dluzej czarny obraz i wrzuca dopiero gdy ma synchronizacje audio z wideo. przelaczajac np 100 kanalow do przodu raz na jednym ruszy szybciej raz na innym. zamiast sie cieszyc, ze mozna podejrzec obraz szybciej, bo zaskoczy czasami pierwsza klatka, to jest stekanie. najlepiej dac tak samo czarny ekran DLUZEJ jak na technicolorze to sie na forum beda cieszyc :D bo wiedzy brak. zamiast klatki ma ciemnosc i sie chlopak cieszy i jeszcze mysli, ze ma lepszy sprzet, komedia. to nie jest zadne zamrozenie, tylko PRZYSPIESZENIE, bo nowszy proc szybciej lapie wideo. menu chodza identycznie od lat.

 

zeby tu uczciwie porownac to trzeba w aps ladnie poprosic, zeby do tej samej anteny podpieli te same dekodery obok siebie, bo inaczej to filmik bedzie o kant tylka potluc, zrobiony u jakiegos anonima bez pojecia na byle czym.

Edytowane przez Kiler
Wycięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios Zawsze może coś ściemnić że coś się dzieje z dekoderem. Bo jak dojdą do tego że dekoder powiedzmy co 2 dni potrafi się zrestartować a potem przez kilkanaście minut nie reaguje na pilota trzeba go wówczas odłączyć na chwilę z prądu i wtedy zaczyna działać ale za 2-3 dni może być znowu to samo. Wadliwy dekoder nie musi być trwale uszkodzony tylko może co jakiś czas odwalać numery gdzie klienta zaczyna to wkurzać. Mój przykład z mediaboxem nawet. Nie chce już podobnych sytuacji jak te co miały miejsce w niedzielę więc jak tylko będę miał wolne w pracy idę z tym problemem i ustnym opisem zdarzenia do punktu w celu wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2021 o 12:14, WebMat napisał:

Tak, zgadzam się, że ADB produkował świetne dekodery za czasów n-ki. Tylko, że tu nie chodzi o producenta, tylko o to, że Technicolor ma w środku procesor Broadcom BCM7252s, zaś ADB ma taniego chińskiego MStar K7P. Nie da się tego wyrównać na poziomie oprogramowania, to są po prostu dwa różne dekodery zamknięte w niemal identycznych obudowach. I tak w ogóle z oboma dekoderami jest w jakimś sensie coś nie tak.

 

 

W dniu 25.01.2022 o 00:38, catnip napisał:

z zamrazaniem juz sie nie osmieszajcie. postawicie dwa dekodery obok siebie na tej samej instalacji i z aktualnym software. okaze sie ze obydwa dzialaja tak samo. na drugim masz dluzej czarny obraz i wrzuca dopiero gdy ma synchronizacje audio z wideo. przelaczajac np 100 kanalow do przodu raz na jednym ruszy szybciej raz na innym. zamiast sie cieszyc, ze mozna podejrzec obraz szybciej, bo zaskoczy czasami pierwsza klatka, to jest stekanie. najlepiej dac tak samo czarny ekran DLUZEJ jak na technicolorze to sie na forum beda cieszyc :D bo wiedzy brak. zamiast klatki ma ciemnosc i sie chlopak cieszy i jeszcze mysli, ze ma lepszy sprzet, komedia. to nie jest zadne zamrozenie, tylko PRZYSPIESZENIE, bo nowszy proc szybciej lapie wideo. menu chodza identycznie od lat.

 

zeby tu uczciwie porownac to trzeba w aps ladnie poprosic, zeby do tej samej anteny podpieli te same dekodery obok siebie, bo inaczej to filmik bedzie o kant tylka potluc, zrobiony u jakiegos anonima bez pojecia na byle czym.

 

Czyli sprzętowo który z tych dekoderów jest lepszy? Co osoba to opinia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...