Skocz do zawartości

Kanały Paramount Global za granicą (dawne ViacomCBS)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi najbardziej podobała się ta oprawa. Schludna i czytelna. Jedynie denerwowało mnie w niej pisanie utworu na górze, a wykonawcy na dole. Jakieś mało intuicyjne to dla mnie było. Chyba ona w drugiej połowie 2016 była jeszcze domyślna w europejskich stacjach MTV i pod koniec albo na początku 2017 zaczęto ją wycofywać? Wiem, że MTV Adria olało tą zmianę i ta oprawa obowiązywała aż do końca kanału, a na dostępnych u nas kanałach były już wtedy inne grafiki. W Adria fajne też było pisanie albumu i roku z którego pochodzi utwór.

Spoiler

DcFUqEg.jpeg

DiX0Gb1.jpeg

 

Podobała mi się też ta oprawa. Ona chyba obowiązywała jakoś pod koniec 2007 i na początku 2008 roku?

Spoiler

uc4m096.jpeg

site:mtv-chilloutzone.com

 

Te dwie się dla mnie wyróżniały pozytywnie w porównaniu do pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saliman napisał:

Mi najbardziej podobała się ta oprawa. Schludna i czytelna. Jedynie denerwowało mnie w niej pisanie utworu na górze, a wykonawcy na dole. Jakieś mało intuicyjne to dla mnie było. Chyba ona w drugiej połowie 2016 była jeszcze domyślna w europejskich stacjach MTV i pod koniec albo na początku 2017 zaczęto ją wycofywać? Wiem, że MTV Adria olało tą zmianę i ta oprawa obowiązywała aż do końca kanału, a na dostępnych u nas kanałach były już wtedy inne grafiki. W Adria fajne też było pisanie albumu i roku z którego pochodzi utwór.

  Ukryj zawartość

DcFUqEg.jpeg

DiX0Gb1.jpeg

 

Podobała mi się też ta oprawa. Ona chyba obowiązywała jakoś pod koniec 2007 i na początku 2008 roku?

  Ukryj zawartość

uc4m096.jpeg

site:mtv-chilloutzone.com

 

Te dwie się dla mnie wyróżniały pozytywnie w porównaniu do pozostałych.

To coś ode mnie. 2011.

 

mtvfi-li11-1.jpg

 

mtvfi-li11-2-1.jpg

 

mtvfi-li11-2-3.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu elementy nowej oprawy są zdecydowanie zbyt blisko krawędzi ekranu, nie zdziwiłbym się, gdyby przez overscan na wielu telewizorach po prostu byłyby prawie że niewidoczne. Poza tym na plus zdecydowanie ich wielkość.

To coś ode mnie. 2011.
 
mtvfi-li11-1.jpg
 
mtvfi-li11-2-1.jpg
 
mtvfi-li11-2-3.jpg
 
 
 
Oj tak, oprawa z 2011 była świetna i chyba nawet przy rebrandingu 4FunTV z 2016 się nią inspirowano, bo belki "Teraz" były bardzo podobne. Poza tym w tej oprawie MTV bardzo podobał mi się zabieg pokazywania paska z czasem trwania programu, żaden inny kanał chyba nigdy tak nie robił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam obecnie dostępu z pierwszej ręki do kanałów MTV, więc opieram się na zapach i nagraniach. Póki co oprawa wygląda nieźle.

- Na plus małe logo, obawiam się niestety ze je powiększą, tak jak to robili choćby na Vivie i VH1 PL

- Belki na Club czy Hits są super

- Belka na MTV i MTV Live jest ładna, ale trochę niepraktyczna. Choć na pewno nie mniej praktyczna, niż ta z lat 2015-2017 na głównych kanałach MTV gdzie wykonawca i tytuł byly pisane jednym ciągiem, bez spacji

- Trochę nie rozumiem braku konsekwencji, czemu na MTV Europe logo jest raz żółte, a raz czerwone? Czemu używa się trójwymiarowego logo na głównych kanałach MTV, skoro celem tego rebrandingu było usunięcie trójwymiarowości? Czemu "NOW" na Club i Hits jest kolorowe, a na Live nie? I wreszcie: czemu Club MTV ma dwa kolory, skoro pozostałe mają jeden? To źle wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
26 minut temu, djrafik napisał:

Kanały muzyczne miałyby sens, gdyby grali to czego nie ma w Internecie lub jest w słabej jakości jak np cała playlista Vivy od 1993 łącznie z techno dance i z występami live

W czymś masz rację. Na przykład, jak to robiła nieżyjąca już MTV Adria. W weekendy w nocy pokazywali wiele rzadkich rzeczy w dobrej jakości w Party Zone/Chill Out Zone/Alternative Nation. Niektóre z tych klipów są na youtube w niezbyt dobrej jakości lub są całkowicie nieobecne.


UPD: Nawiasem mówiąc, ten klip był wcześniej na MTV Adria z tym samym strapem. Po zamknięciu MTV Adria ten klip pojawiła się w brytyjskim MTV Dance. Wiem, że ten klip jest w doskonałej jakości na youtube. Ale wydaje mi się, że to znak… Znak, że ta serbsko-chorwacka baza niedługo wpadnie do brytyjskich kanałów (na przykład MTV 80s, MTV 90s itd). Oczywiście to bardziej jak z bajki, nie rzeczywistość ... Ale chcę wierzyć w najlepsze...
06d8fa2a3fa5.png

Edytowane przez 1993andrey1993
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2021 o 22:46, 1993andrey1993 napisał:

Nie spiesz się! Może za kilka lat zamiast "Club MTV" otworzy się "MTV 20s" 😀

Prawdopodobnie MTV Hits zostaną zastąpione przez MTV 10s. Powstaje wtedy pytanie: na którym kanale umieścić współczesne klipy? Do tego przydatny jest MTV 20s.

Może i masz rację. Szkoda tylko, że nie pomyśleli jeszcze o MTV 70s. Przecież na pewno w swoich zbiorach mają też klipy Led Zeppelin, Abby, Boney M czy Bee Gees???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Aleksandra Maria (Natalia) napisał:

Może i masz rację. Szkoda tylko, że nie pomyśleli jeszcze o MTV 70s. Przecież na pewno w swoich zbiorach mają też klipy Led Zeppelin, Abby, Boney M czy Bee Gees???


Te kanały wkrótce się zamknie. Dekada to tylko 10 lat, a nadawanie klipów 24/7 z tylko jednej dekady jest takie sobie... Więc w przyszłości prawdopodobnie stworzą 2 kanały: "MTV 20 century" i "MTV 21 century". Potem lata 60., 70., 80. i 90. będą na pierwszym z nich (coś jak VH1 Classic, ale bez 00. lat), a na drugim - lata 00. z 10. i nowoczesne klipy. A dla Viacom będzie to bardziej opłacalne ekonomicznie. Lub drugą opcją jest zrobienie myMTV jak we Francji (interaktywny półkanał). Nie wiem, co wybierze Viacom...

Edytowane przez 1993andrey1993
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...