Skocz do zawartości

Kanały Paramount Global za granicą (dawne ViacomCBS)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta nazwa jest jakaś... dziwna.

 

Tak, wiem, rozumiem, Paramount jest częścią "ex Viacomu" i pomaga, ale dla mnie tę markę ciężko będzie dobrać przy tak różnych podmiotach. Ja wiem że Paramount+, no ale to serwis streamingowy, i taka nazwa może dla streamingowego zostać. Ale dla tak dużej korporacji? To tak jakbyś zmienił nazwę np. Comcastu na jeden wielki Universal (pomimo że jest NBCUniversal). Obyśmy się nie doczekali tego że np. powstanie jakiś Paramount Music czy Paramount Kids...

 

Wspólna nazwa "Viacom" mogła by wystarczyć. I nie mówię o połączeniu ze skrótem "CBS".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba na wschodzie kanały Paramount Network ale też chociażby Discovery i Viasatu nadają w kilku krajach jednocześnie. Gorzej jeżeli w gronie tych krajów jest razem Rosja i Ukraina bo wtedy rykoszetem po wyłączeniu w Rosji nie ma sygnału na Ukrainie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na terenie wschodniej części Ukrainy w niektórych miastach (np. w Doniecku) rosyjska MTV nadawała wcześniej jako ogólnodostępny kanał telewizji naziemnej z wkładkami programowymi lokalnych firm telewizyjnych na Ukrainie. To było na przełomie lat 90. i poczatku lat 00. Ale to były wyjątki, a głównie MTV UA i MTV EUROPE nadawały na terenie Ukrainy. Dlatego rosyjska MTV od wielu lat nie ma nic wspólnego z nadawaniem ukraińskim. I mam nadzieję, że nie ma głupców w EBU (European TV-Union), którzy zrobią takie wspólne MTV RU/UA, biorąc pod uwagę współczesne wydarzenia.
Nawiasem mówiąc, jest transmisja sygnału troposferycznego. Z tego powodu wschodnia Ukraina może odbierać kanały z mojego miasta na zwykłej tv-antenie (dawniej MTV Rosja nadawała w moim mieście i Ukraińcy mogli wtedy złapać ten sygnał), a ja mogę złapać ich lokalne kanały telewizyjne na mojej tv-antenie.

Edytowane przez 1993andrey1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowe programy w MTV Rosja:
- 3 в 1 (3 from 1)
- Alter Zone
- Hip-Hop Zone
- Top 10 tematycznych
- Тогда и сейчас (Then & Now)
- Oddaj mi mój *rok* (ostatnio był wybór z klipami z 1986 roku)

Wcześniej dodane MTV 90s, MTV 00s, MTV 10s, Party Zone i Chill Out Zone. Ostatnio jakość dwóch ostatnich programów znacznie spadła - prawie nie widać klipów z 20 wieku, ale w tym zimę tych klipów było znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec kanałów Paramount w Rosji w tę środę 20.04. Z muzycznych międzynarodowych są tam MTV Live, 80s, 90s, 00s. Zapewne playlisty tych kanałów zostaną poszerzone o klipy dotychczas „zbanowane” (jak to miało miejsce w lipcu 2021 na MTV Hits i Club MTV, gdy te zakończyły tam nadawanie). Dodatkowo z paczki MTV jest tam główny kanał MTV.

 

https://www.wykop.pl/link/6620603/paramount-przestanie-nadawac-swoje-kanaly-telewizyjne-w-rosji-20-kwietnia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosyjski MTV był zasadniczo kopią brytyjskiego MTV 80s, MTV 90s, MTV 00s i MTV Hits (w bazie klipow). Baza nie jest tak jasna jak holenderska - mało ciekawej muzyki dawnej, dużo współczesnej muzyki młodzieżowej. Tak więc odejście rosyjskiego MTV to niewielka strata. Emisję tego kanału oglądałem przewijając powietrze (dostawca zapisuje transmisję z ostatnich 72 godzin na swoim serwerze) z prędkością x8-x16, bo nie było szczególnej ochoty na oglądanie na żywo.

UPD: Nawiasem mówiąc, to już drugie zamknięcie rosyjskiego MTV. Pierwsze zamknięcie nastąpiło pod koniec maja 2013 roku. Interesujące jest również to, że dokładnie tego samego dnia ukraińskie MTV przestało nadawać, jednak nikt wcześniej nie ostrzegał o zamknięciu wersji ukraińskiej, podczas gdy zamknięcie wersji rosyjskiej ogłoszono na długo (9-10 miesięcy) przed zamknięcie.

Edytowane przez 1993andrey1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...