Skocz do zawartości

Pierwszy i kolejne miesiące forum


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież Admin napisał, że za dwa-trzy tygodnie od 30 stycznia spróbuje dać Shoutbox'a :idea: Z tych słów wynika, że najwcześniej w połowie lutego będziemy mieli już SB, nie będzie SB jeśli będzie za duży transfer :( Chyba phpBB nie jest aż tak wymagające :D JA nie przejmowałem się transferem, bo miałem "no-limit" więc mi to tam było bez różnicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Minął już rok, mojej obecności na forum... rocznica to czas aby zrobić podsumowanie i podziękowania umieścić

Podziękować muszę przede wszystkim:

 

Mr.Orbita - za pomoc w kwestiach technicznych, dzięki Twoim wskazówkom potrafię dość dokładnie ustawiać antenę

 

RafiX - za cierpliwość w arabskiej sprawie... (on już wie o co chodzi)

 

burli - za niezbanowanie mnie w moich pierwszych miesiącach na forum - należało mi sie pisałem podobnie jak felik3

 

james_b - za nie pomaganie na PW,GG ani w zaden inny sposob zacheca do pisania na forum...

 

Hubert - za pamięć o urodzinach, świętach i chęć pomocy ...

 

Wszystkim wam dziękuje za wspólny rok na tym forum :brawo::brawo::brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mnie uwaga nie jest miła :P ale! Moje GG nie jest od pomagania, tylko od gadania, pomóc to ja mogę, ale w innej sprawie; PW już bardziej, ale jeśli udzielamy rad to też dla innych, a nie tylko dla jednej osoby. Od pomocy jest forum.

 

No dobra, ja to uznam za kłótnię a kłócić mi się nie chce, więc ja dalej nie będę ciągnął tematu, jakby co to w tej sprawie PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@james_b nie chciałem abyś to tak odbierał. Dla mnie to ze, nie pomagasz w żaden sposób, jest dobre bo nie dość ze, uczę sie ja to uczą sie także wszyscy ci, którzy maja ten sam problem. Mam na myśli to ze to najlepszy sposób aby czegoś sie nauczyć właśnie za to Ci dziękuje

 

@bogdan425

Tobie tez nalezą sie podziękowania za ten wspaniały nastrój wprowadziłeś w to forum, na początku istnienia za to największe dzięki... podziękować muszę również komuś jeszcze...

Wielkiej nieodzownej , która już niestety nie zagląda na forum a mianowicie: @sweet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zapraszam do nowej podkategorii Kącika DX-era: Satelitarne niebo. W dotychczasowym Kąciku zaczynał robić się bałagan, w związku z czym uznaliśmy, że można spróbować wprowadzić podział na pozycje satelitarne. Aktualnie przygotowany jest szkielet (jak widać). W poszczególnych działach można prowadzić dyskusje (jeśli w danym dziale nie ma jeszcze tematu dyskusyjnego - można go założyć (o ile ma się coś istotnego do zakomunikowania).

 

Wybraliśmy tylko część satelitów - pozycje popularniejsze. Pominięte całkowicie zostało pasmo C (na forum nie widzę nikogo zainteresowanego, jeśli jednak będzie zapotrzebowanie - dorobimy, póki co nie widzę sensu).

 

Istotny jest temat wiszący na samym dole po wejściu do działu: Aneks do regulaminu: Kącik DX-era: Satelitarne niebo

 

Kącik DX-era wymaga rozbudowy regulaminu o trzy istotne punkty:

 

1) Zabronione jest kopiowanie i wklejanie, bez uprzedniego sprawdzenia, informacji z serwisów typu King of Sat - tu nie chodzi o to, żeby sobie nabić ilość wypowiedzi poprzez wklejanie czegokolwiek jak leci, ale aby faktycznie publikować pewne informacje wraz z komentarzem dotyczącym możliwości odbioru i potwierdzeniem.

 

2) Zabronione jest kopiowanie treści oraz linkowanie do innych for i grup dyskusyjnych. Od tego jest ten dział, aby dyskutować tu, a nie odsyłać użytkowników do innych miejsc w sieci.

 

3) Zabronione jest kopiowanie treści z tego działu na inne strony internetowe i fora dyskusyjne bez podawania źródła informacji.

 

Sankcje za nieprzestrzeganie aneksu w tym dziale są identyczne jak w wypadku regulaminu dla pozostałej części forum.

 

Proszę wziąść sobie to do serca, bo bardzo nie lubię przyznawać ostrzeżeń/banów - wolę metody pokojowe ;)

 

Dział "Dyskusje" pozostaje do celów prowadzenia rozmów na tematy ogólne, lub dotyczące wielu pozycji satelitarnych.

 

EDIT: Zapomniałbym - jeśli wypatrzycie jakiekolwiek błędy merytoryczne, co oczywiście zdarzyć się mogło - jesteśmy tylko ludźmi ;) - proszę zgłaszać na PW do mnie.

 

Od jutra będziemy starać się informować o nowych ciekawych kanałach i dosyłach na poszczególnych pozycjach satelitarnych. Jestem ciekaw, czy zachęcicie się do takiej koncepcji i będziecie aktywnie wspierać forum własnymi raportami - jeśli pomysł chwyci, będę bardzo rad ;)

 

Życzymy miłego odkrywania tajemnic orbity :jupi:

 

Known Issues:

Jeśli wydaje się Wam, że jest mało informacji o systemie satelitarnym Intelsat, to dobrze się Wam wydaje - jeszcze tego nie opublikowałem. Intelsaty są wysyłane na orbitę od 1965 roku i było ich... sporo. Zmajstrowanie porządnego tekstu będzie wymagać jeszcze nieco pracy i więcej informacji o Intelsatach pojawi się w swoim czasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę niezła robota. Teraz jeśli będzie się coś chciało znaleźć o danym satelicie, to wystarczy wejść do danego działu i mamy multum wiadomości ;) Rozumiem, że teraz jakiekolwiek wątki dotyczące stricte satelit mamy zakładać w danych poddziałach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - przy czym preferuję podział na osobno o nowych kanałach, osobno o przekazach (aby nie mieszać), osobno o informacjach o odbiorze w danym miejscu (w poście podajemy informacje o posiadanym układzie antenowym). Przykładowe tematy będę zapewne zakładać w najbliższych dniach/tygodniach, być może mi pomożecie ;)

 

Z początku irytować może konieczność wchodzenia do działów - więcej klikania, ale myśle, że można się przyzwyczaić - to cena zachowania porządku ;) Polecam w tym miejscu RSS forum (przypomnę: http://feeds.feedburner.com/ForumSatkurierpl) - widać świeże posty na bieżąco ;)

 

Od kuchni dodam, że dział powstawał w bólach, dość długo - nie uwierzycie - zaczęliśmy dłubać przy tym w.. sierpniu 2007. Po prostu nie byłem pewny, czy pomysł chwyci, czy nie, a nie ukrywam, że odkopanie wielu archiwalnych informacji to sporo pracy (moderatorzy mogą potwierdzić, że miałem spore rozterki, m.in. przy decyzji co do wyglądu działu, bo były rozważane dwie koncepcje). Ostatecznie zostało na TAK i dział ma dziś swoją premierę ;) W każdym razie nie o szybkość powstania, a o jakość produktu końcowego chodzi - mam nadzieję, że się podoba ;)

 

PS: Pamiętajcie, aby nie zakładać tematów na siłę - wszystko powoli zrobi się samo w miarę zapotrzebowania ;) Zaczynanie dyskusji postem w stylu "Express A3 to satelita rosyjski. Co o nim myślicie" podchodzi mi pod masochizm ( :lol: ) zarówno dla nas, jak i dla innych userów i dla samego autora (bo po co się męczyć). Wszystko stworzymy powoli własnymi siłami - nic na siłę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dosyć długo nad tym pracowaliśmy, czasem się koncepcje zmieniały, próbowaliśmy różnych pomysłów. Oczywiście prace nie trwały non-stop, czasem leżało to odłogiem tygodniami ;) (brak czasu, ochoty czy coś innego wyskoczyło) ;)

Wspomagaliśmy się także ankietami, co nieco nas oświeciło ;)

 

Zapewne to jeszcze nie koniec, pewnie gdzieś na forum znajdzie się temat, który "bardziej by pasował do DX" więc jakieś przesunięcia tematów mogą się zdarzyć (jak również zmiany nazw tematów, ich dzielenie itp.).

 

 

Zaraz nadejdzie czas wymyślania nowych pomysłów, działów... bo tak bez dłubania przy czymś to głupio trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście te forum podoba się bardzo.

 

Powiem nawet, że to jest jedno z najlepszych forum w Polsce .

Oprócz merytoryki , która jest esencją tegoż miejsca - napomknął bym o świetnej pracy Moderatorów , która polega przede wszystkim na intuicji i wiedzy - pozwalającej na błyskawiczne ocenianie sytuacje i podejmowanie w związku z tym decyzji.

Forum traktuje niby " tylko " o tematyce powiązanej z klimatami Telewizji - ale pomysłowość użytkowników, moderatorów, administratora/ów - nie zna granic.

W taki właśnie sposób rodzi się wysoka kultura merytoryczna w swej dziedzinie.

I bardzo dobrze, i tak trzymać. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...