Skocz do zawartości

Pierwszy i kolejne miesiące forum


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zaszły małe zmiany w układzie działów na forum. Od pewnego okresu zaczął robić się śmietnik - brakowało wyraźnego rozgraniczenia na Polskie kanały FTA/CI i Zagraniczne FTA/CI. W efekcie tematy np.: o Cartoon Network i TCM pojawiły się... w Hyde Parku.

 

W związku z powyższym zdecydowaliśmy się wraz z ekipą forum nieco namieszać, aby łatwiej było się połapać co gdzie ma trafiać :)

 

Tematy zostały tak poprzenoszone pomiędzy zmienionymi działami, aby zgadzały się z nazwą kategorii

 

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Pytam, czy można osiągnąć stopień Sat Kurier VIP również tylko dzięki temu, ile użytkownik napisał postów?? Czy to tylko na ten stopień może zrobić użytkownikowi Administrator lub ewentualnie Moderator??? Czy można również tak jak inne, niższe stopnie osiągnąć Sat Kurier VIP dzięki liczby postów? Tak się pytam z ciekawości bo właśnie tego nie wiem.. A przed stopniem Sat Kurier VIP jaki jest stopień i jaka liczba postów wymagana? Tak jakoś mnie ciekawi.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie dlatego Admin i Modzi z pewną złośliwością :wink: nie nominują na VIP-ów osób z dużą ilością postów (np. Kwiatek, PawelU1981, kaspeed, Pawop, Marcin87, mh_misiek, Łukasz, felik3). Wystarczy jednak podać parę linków, kilka niezobowiązujących porad, założyć temat nie na temat i .... VIP 8)8)8) Nie wiem czy jest to słuszne podejście. Może zostanę za tego posta przez Modów i VIP-ów na zawsze "wyklęty", ale taki już jestem buntownik bez powodu :twisted:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś siedział na forach trochę dłużej to wiedziałbyś że minimum trzy z osób które wymieniłeś to się nadają na Vipa tak jak ja na Miss Polonia.

Szerzej się nie wypowiadam bo tę rangę przyznaje ścisłe kierownictwo (kierownik Orbita z kolegami modami) i ja nie mam dostępu do ich obrad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby VIP był za ilość postów to wystarczyłoby zrobić chat w Hyde Parku i już VIP, choć bladego pojęcia nie ma o TV satelitarnej. I właśnie z tego względu nominujemy tych co m.in. w działach Dobór sprzętu i Problemy aktywnie pomagają innym odpowiadając na posty i rozwiązując problemy z instalacjami sprzętu. Do tego decyzja nie jest łatwa - wszystkich na VIP nie można awansować, więc zostaje wybrać z kilkudziesięciu kandydatur jedną-dwie osoby.

 

Przypominam w tym miejscu, że to nie forum medialne, a poświęcone technice satelitarnej :P Czyli węższa dziedzina.

 

PS: W najbliższym czasie nie planuję naboru VIP - aktualnie jest komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważna ilość, ważna jest jakość. :)

 

 

Dokładnie :wink::wink:

I popieram to powiedzenie również wtedy, kiedy platformy dodają nowe kanały do oferty :D:wink:

A o te VIPy to sie tak z ciekawości pytałem, bo nigdy nie widziałem, bo tak przypadkiem spojrzałem na ilość moich postów i zauważyłem, że przy liczbie 500 wskoczył mi poziom Jestem tu stałym bywalcem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby VIP był za ilość postów to wystarczyłoby zrobić chat w Hyde Parku i już VIP, choć bladego pojęcia nie ma o TV satelitarnej. I właśnie z tego względu nominujemy tych co m.in. w działach Dobór sprzętu i Problemy aktywnie pomagają innym odpowiadając na posty i rozwiązując problemy z instalacjami sprzętu. Do tego decyzja nie jest łatwa - wszystkich na VIP nie można awansować, więc zostaje wybrać z kilkudziesięciu kandydatur jedną-dwie osoby.

 

Przypominam w tym miejscu, że to nie forum medialne, a poświęcone technice satelitarnej :P Czyli węższa dziedzina.

 

PS: W najbliższym czasie nie planuję naboru VIP - aktualnie jest komplet.

 

Wyjaśnienie jest rzeczowe i w pełni się z nim zgadzam, tylko rzeczywistość skrzeczy :wink: Jeden z kolegów, skądinąd sympatyczny user, dostał VIP-a za pomysł typowania wyników meczów i tym samym "zwiększenie ruchu na forum". Typowanie wyników ma się do techniki satelitarnej jak pięść do nosa, a jednak VIP :D Jak chcemy zwiększać ruch na forum i VIP-ować się za to, to dajmy posty typu: darmowe ściąganie filmów xxx :wink: Zobaczycie jaki będzie ruch :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostał VIP nie za zwiększanie ruchu, a w tym wypadku za poświęcony czas na podliczanie wszystkiego, robienie podsumowań, wstawianie nowych spotkań - to wymaga czasu i poświęcenia.

Z kolei np.: Eddie został nagrodzony VIP z uwagi na współpracę naszego serwisu z niemieckim forum Transponder NEWS, gdzie Eddie jest moderatorem.

 

Nikogo nie nominowaliśmy z przypadku i każdy czymś się wyróżnił. W dziale dla moderatorów jest już temat na 9 stron z dyskusją co do kandydatur, więc wszystko rozważamy i dyskutujemy o każdej propozycji dość długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spojrzałem na ilość moich postów i zauważyłem, że przy liczbie 500 wskoczył mi poziom Jestem tu stałym bywalcem :wink:

Wraz ze wzrostem liczby postów, zmienia się podpis pod nickiem i liczba żarówek. Mr. Orbita w którymś poście podał jak wyglądają wszystkie stopnie i od ilu postów się zaczynają. Poszukaj, ja nie pamiętam jak to było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł typowania wyników meczy jest zaczerpnięty z pewnego forum które już padło. Sam go tu teraz zaszczepiłem widząc usera który się tym zajmował na tamtym forum. Uważam że te żarówki mu się w pełni należą za:1. generowanie ruchu na forum 2. wkład pracy w opracowanie tabeli i reszty (spróbujcie ułożyć taką tabelę po każdej kolejce...).

Poza tym bardzo mnie martwi gdy ktoś zamiast chwalić się swoimi zasługami zajmuje się tym czy zasługi ma ktoś inny. To nieładne, tym bardziej w tak błahej sprawie. Forum to nie życie, ViP tutaj to nie np. tytuł profesora w realu. Tego pędu czy chęci do tytułów być może nie rozumiem ze starości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(spróbujcie ułożyć taką tabelę po każdej kolejce...)

 

Nic wielkiego :) Sam prowadzę na forum piłkarskim (którego linka nie podaję :wink: ) kilka takich typerów i to trudniejszych w liczeniu, bo nie na zasadzie 1X2... nawet nie pół godziny roboty dla wprawnego człowieka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale nie ma nic wspólnego z techniką satelitarną :roll:

 

W tym wyjątkowym wypadku mieć nie musiało - jest kilka osób które status dostały z innych przyczyn, ale pozostali są sprawdzani pod kątem wiedzy TV Sat. Można mieć i 100000000000000000000000 postów, a my i tak zrobimy po swojemu :P

 

Nic wielkiego :) Sam prowadzę na forum piłkarskim (którego linka nie podaję :wink: ) kilka takich typerów i to trudniejszych w liczeniu, bo nie na zasadzie 1X2... nawet nie pół godziny roboty dla wprawnego człowieka :)

 

Kiedyś na próbę podliczyłem jedną kolejkę u nas tak tylko dla siebie - godzinkę to zajęło (+ czas poszukiwania wyników). Może wprawiony nie jestem, ale jednak nieco nakładu pracy to wymaga. Kasy za to nie oferuję to chociaż status przyznać mogę. Widzę, że w dziale CP także typowanie jakoś leci i Hubert tam dłubie - też się pomyśli, o ile będzie nadal tego pilnować ;)

Ale póki co więcej typowań nie będzie - nie widzę takiej potrzeby.

 

Kiedyś proponowałem publiczne wybieranie VIP to stanęło na tym, że będą przekręty, no więc wybieramy z moderatorami - też źle - no to ja już nie mam pomysłów. Wszystkim VIP nie dam, bo to bez sensu. Kryteria są jasne - widzę, że ktoś aktywnie pomaga w wymienionych poprzednio działach - wcześniej, czy później zauważymy to i podejmiemy decyzję. Kilka osób zasłużyło sobie na VIP w inny sposób, ale to już kompletna lista i teraz jedyny sposób to pomoc innym użytkownikom lub pokazanie, że ma się wiedzę (będzie okazja, bo wkrótce pojawi się nowy dział na forum).

 

Zresztą nie wyobrażam sobie na VIP np.: felik3 - nieustannie musimy go upominać, aby podawał źródła cytowanych tekstów, a jak spłodzi coś sam to różnie bywa ze zrozumieniem tego, co chciał przekazać. Owszem - ma dużo postów i stara się uczestniczyć aktywnie w życiu forum, co się chwali, ale to dobry przykład, że za ilość postów VIP jeszcze się nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

orbito a co jesteś w stanie mi zaproponować:) biorę udział w życiu forum często rafixowi i burliemu pomagam z porządkami mogą sie pochwalić że często na gg podsuwam im wątki :oops: poświęcam sporo czasu na przeglądanie forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...