Skocz do zawartości

Eska Rock TV


SiGi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale MTV Rocks jaki mamy w PL to nie czasem brytyjczyk? ( i dobieramy go tylko dlatego, ze jest na odpowiednich parametrach i nie jest wyspecjalizowany na rynek polski)

1. Od dawna mamy wersję International zamiast UK. :)

2. MTV Rocks nadawany jest z transpondera Cyfrowego Polsatu. :)

 

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jedyna nadzieja dla tej stacji to powiększanie zasięgu, może akurat zaskoczy. Jest to z jednej strony naiwne myślenie bo doskonale znam losy jej poprzedników ale innej możliwości jak ta nie ma by słupki choć trochę podskoczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o pakiety, bo Eska Rock TV jest kanałem darmowym, zaś z satelity nadaje FTA (nie wiadomo czy w niedalekiej przyszłości CP nie zakoduje wszystkich przejętych kanałów od ZPR), ale o to, że muzyka rockowa w TV nie jest zbytnio w naszym kraju popularna. W Polsce w TV mogą utrzymać się tylko stacje grające disco polo, komercyjną sieczkę pop-dance, EDM oraz kawałki typu oldies. Inne gatunki, którym bliżej do alternatywy nie mają szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Eska Rock TV znów bardzo słabo - tylko 392 widzów ogląda (nawet po wejściu do CP) i gorsza od nieistniejącego już Muzo TV. Ale tak to jest gdy mało ludzi wie o tym kanale i nie wiedzą gdzie jest dostępny. Nie wiem czego ZPR nie reklamowało tej stacji przed  startem i po na głównej Esce TV. Może Polsat odpowiednio to zareklamuje na swoich stacjach tak jak robił to z Disco Polo Music i Muzo TV (przed startem i jakiś czas po) to wtedy większość ludzi dowie się o jej istnieniu i będą efekty. Moim zdaniem rock w TV się przyjmuje, patrz: MTV Rocks który w Polsce musi mieć dużą lub zadowalającą oglądalność skoro tyle lat jest już u nas dostępny w kablówkach i szczególnie na platformach cyfrowych więc ja bym nie skreślał tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo, zejdź na ziemie. Rock w polskiej tv przyjmuje się bardzo słabo a najlepiej widzę to po swoim programie BEST ROCK który musiałem wywalić w kosmos. Natomiast MTV Rock jest tylko dlatego, że operatorzy wykupują całą paczkę od MTV i płacą im za to od "gniazdka". Nikt w Polsce oglądalności MTV Rocks nie sprawdza a nadawcy kompletnie nie obchodzi czy Polacy to oglądają. Kasa się zgadza? Zgadza. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście liczę na to, że Eska Rock TV jeszcze się wybije, ponieważ jak dla mnie gra bardzo dobrze, ale do tego potrzebny jest większy zasięg, gdyż obecny chyba nie jest zbyt imponujący, nawet w porównaniu do innych kanałów muzycznych. Promocja na Eska TV, czy innym byłym kanale ZPR niewiele pomoże, ponieważ żaden z nich nie jest kierowany do tych samych odbiorców, co Eska Rock TV.

Edytowane przez neo_patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od pewnego czasu w programie ESKA Rock pojawia się "Radar" - krótkie, trwające kilkadziesiąt sekund, wiadomości dotyczące najciekawszych wydarzeń dotyczących zespołów i wykonawców z szeroko pojętego kanonu muzyki rockowej (płyty, koncerty itd.). Sam kilka razy trafiłem na "Radar" m.in.  o takich zespołach jak Arctic Monkeys czy Kult. "Radar" z tego co zauważyłem, pojawia się w okolicach pełnej godziny, w odstępach kilkugodzinnych. Zdarzyło mi się na to trafić  ok. 11:00, 14:00 i 20:00. Taka ciekawostka, dotycząca tego programu, że nie tylko same teledyski są tutaj pokazywane, zawsze jest to jakieś urozmaicenie. Tylko tak jak ktoś już tutaj zauważył, rock na naszym rynku się nie odnajdzie. I w tym chyba tkwi sedno małej oglądalności tego programu.

 

PS U mnie ten program gra praktycznie na okrągło. Kilka ciekawych teledysków, w szczególności "nowych" wykonawców, mogłem tutaj zauważyć, co dla mnie osoby, która niezbyt komfortowo czuje się słuchając muzyki w Internecie jest zdecydowanym plusem tej stacji. 

Edytowane przez kacper9412
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bit rate może mieć te 1,5 Mbps. Dźwięk tutaj odgrywa ważniejszą rolę. A na porządne 256 kbps z Dolby 5.1 nie ma co liczyć. Jak oni nawet przy swoich kanałach sportowych nie potrafią tego dodać ;)

 

Dlatego nie oglądam muzycznej telewizji. YouTube jednak ma o wiele większy i wygodniejszy wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bit rate może mieć te 1,5 Mbps. Dźwięk tutaj odgrywa ważniejszą rolę. A na porządne 256 kbps z Dolby 5.1 nie ma co liczyć. Jak oni nawet przy swoich kanałach sportowych nie potrafią tego dodać ;)

 

Dlatego nie oglądam muzycznej telewizji. YouTube jednak ma o wiele większy i wygodniejszy wybór :)

Ale takie 256 Kb/s w MPEG brzmi naprawdę dobrze - serio! :) Wiem, że AC-3 rozwala system (nie wspominając już o E-AC-3, AAC i AC-4), ale jak się nie ma co się lubi... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...