Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź po prostu, czy masz wgraną nową wersję w "ustawienia" > "informacje" > "dostęp warunkowy". W ulubione będziesz mógł wejść, gdy dodasz chociaż jeden z programów znajdujących się na liście głównej.

Jest napisane 1.9.3, więc ok. Dodanie jednego kanału do Ulubionych podziałało. Dzięki.

Bo przejście do ulubionych nie odbywa się za pomocą niebieskiego przycisku. Jak coś oglądasz i nie masz nic na ekranie, to wciskasz strzałkę w lewo, najeżdżasz na WSZYSTKIE, wciskasz OK i zmieniasz na ULUBIONE.

Dzięki, działa. Po dodaniu przynajmniej jednego kanału do Ulubionych.

 

 

A co z pierwszą częścią postu? Czy podgląd innych programów w PIP oznacza, że konwerter jest unicable? Mam tylko jeden kabel z konwertera podłączony do sat1. Po prostu miło się zdziwiłem, bo myślałem że mam zwykły konwerter twin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzieje się to, gdy dekoder rozpoczyna nowe nagranie.

U mnie pojawia się nawet 1-3 razy w trakcie odtwarzania nagrania (z natury rzeczy nieoglądanego, choć wcale nie najnowszego nagranego) natomiast nie sprawdzałem czy przy ponownym odtworzeniu tego samego nagrania, także się belka samoczynnie pojawia. Tym niemniej bardziej mnie to rozprasza niż, byłe już, chwilowe zastoje w odtwarzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Ja mam pytanko, dekoder mam od dwóch dni ale dopiero dzisiaj go podłączyłem. Narazie jadę na uniwersalnym konwenterze ale mam Unicable od CP. Muszę wejść na dach bloku aby wymienić a dzisiaj deszcz pada. Mam pytanie bo przeglądając menu widzę opcje VOD i HBO GO ale nie widzę nic w rodzaju IPLA czy CP GO . Wie ktoś może gdzie to się znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to pierwsze kroki z dekoderem, jednak aplikacja jest. Po prostu wchodząc w menu i przechodząc na VOD wyświetlało mi filmy i myślałem, że to wszystko. Wciśnięcie OK spowodowało włączenie aplikacji, o czym nie wiedziałem. Na razie jedyne, co mi nie pasuje to w przypadku EPG wyświetla tylko kawałek nazwy kanału. Przez to ciężko rozpoznać kanały, które mają taką samą początkową nazwę kanału.

Edytowane przez Barti
Poprawiono dość niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w widoku listy jest tak samo. Załóżmy kanały na pozycjach 11,12,13. Na wszystkich trzech widać napis Polsat S i to wszystko. Trzeba siè domyślać co to za kanał. To samo jest z kanałami Polsat Viasat. Także widoczny napis to Polsat V i nic więcej. A taka sama sytuacja jest z wieloma innymi kanałami. Ja wiem że nie każdemu to będzie przeszkadzać. Mi akurat przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mieliście kiedyś tak, że przestała Wam działać regulacja głośności przez CEC? Zauważyłem też, że kiedy nie działa zmiana głośności to nie działa też wyłączenie z automatu telewizora. Dziwi mnie ten stan, bo ani w dekoderze nic się nie zmieniło (soft) ani w telewizorze i nagle wczoraj przestało działać...

Ktoś ma pomysł? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a kabla HDMI nie zmieniałeś? Mam kabel HDMI, który nie obsługuje CEC i TV nie widzi mi akurat TV Boxa. Ja mam jeszcze jedno pytanie: czemu na HBO GO i na VOD dźwięk jest taki pusty, tak jakby pozbawiony wysokich tonów? Na TV BOX także mam HBO GO i OTG i dźwięk jest o niebo lepszy. Na zwykłych programach na dekoderze dźwięk jest dobry.

Edytowane przez Barti
Poprawiono dość niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było bez zmian, nikt palcem nie dotknął niczego więcej niż pilota od dekodera - w ustawieniach sprawdziłem i CEC jest cały czas włączone. Żeby CEC działało muszę wyłączyć jego obsługę w dekoderze i włączyć - wtedy rusza ponownie.

 

Mam dokładnie to samo wrażenie co do HBO GO! Aż dziwnie jest oglądać jakiś film...

A co do dźwięku na zwykłych kanałach to generalnie jest ok, ale jest dziwnie cichy w porównaniu do powiedzmy DVB-T, na co nie tylko ja zwróciłem tutaj uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w widoku listy jest tak samo. Załóżmy kanały na pozycjach 11,12,13. Na wszystkich trzech widać napis Polsat S i to wszystko. Trzeba siè domyślać co to za kanał. To samo jest z kanałami Polsat Viasat. Także widoczny napis to Polsat V i nic więcej. A taka sama sytuacja jest z wieloma innymi kanałami. Ja wiem że nie każdemu to będzie przeszkadzać. Mi akurat przeszkadza.

A widzisz loga kanałów czy same nazwy?

 

Bo jeśli nie widzisz log kanałów, to ustaw dekoder na pozycji nr 13, czyli Polsat Sport News. Zostaw tak dekoder na jakies 20 minut. Powinny Ci się załadować loga i wtedy nie bedziesz miał już kłopotów z rozrożnieniem kanałów.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w widoku listy jest tak samo. Załóżmy kanały na pozycjach 11,12,13. Na wszystkich trzech widać napis Polsat S i to wszystko. Trzeba siè domyślać co to za kanał. To samo jest z kanałami Polsat Viasat. Także widoczny napis to Polsat V i nic więcej. A taka sama sytuacja jest z wieloma innymi kanałami. Ja wiem że nie każdemu to będzie przeszkadzać. Mi akurat przeszkadza.

Przełącz dekoder na kanał 13 i poczekaj 15 minut. Pojawią się logotypy zamiast napisów.

Pełną nazwę kanału masz na infobanerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu zniknęły logotypy kanałów. Nie mogę również skonfigurować sieci po LAN - wszystko wpisane prawidłowo. Ruter nie blokuje.

 

Po sieci LAN nic się nie konfiguruje - ustawiasz tylko w menu, że łącze netu jest po LAN-ie i dekoder sam się loguje jak tylko kabel podepniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dostaliśmy nowy soft, który naprawił prawie wszystkie bolączki zgłaszane na tym forum i super. Myślę, że nadszedł czas, byśmy się dowiedzieli o planach na przyszłość, czyli co ciekawego pojawi się w oprogramowaniu w ciągu, powiedzmy, najbliższego kwartału. Możliwości sprzętowe nie zostały jeszcze do końca wykorzystane. Jakieś "kontrolowane przecieki"? @Support, mógłbyś rzucić coś na wabia? Wszystkie firmy tak robią teraz. :)

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy przy wypożyczeniu dekodera warto dopłacać do Evoboxa? Obecnie mam Sagemcoma, w który po raz chyba trzeci padł dysk. Jako, że będę podpisywał nowy aneks mogę wziąć Evoboxa, tylko czy warto?

Proszę o krótkie wypisanie wad i zalet Evoboxa w stosunku do Sagemcoma. Przy czym ze względu na koszty, wolałbym uniknąć wymiany kabli od anteny do dekodera (20-30m przez kilka pięter i pomieszczeń). Generalnie w Sagemcomie niewiele mi przeszkadzało, ale może jest coś w Evoboxie, co przemawia za nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...