Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamierem kupna konwertera Unicable. Mam pytanko do forumowiczów, czy konwerter Inverto Quad Unicable będzie prawidłowo współpracował z Evoboxem?

Chodzi mi konkretnie o ten model: http://www.eltrox.pl/konwerter-inverto-quad-unicable.html

Edytowane przez CPNews
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie HDCP w Evobox - w jakiej jest wersji? Mam switch sygnału z kliku źródeł HDMI na jeden projektor i wcześniej na nc+ śmigało ok a po zmianie na PC i jego podłączeniu wywala mi HDCP. Strasznie męczące jest przepinanie za każdym razem kabla HDMI a do tego boje się że on w końcu od tego się uszkodzi a jest ukryty w ścianie i suficie więc jego ewentualna wymiana to niezły koszmar. Szukam innego switcha który to obsłuży i widzę że przy nich pojawia się info o wersji HDCP którą obsługuje. Ewentualnie  może możecie polecić jakiś switch w rozsądnym budżecie który jest sprawdzony i ogarnia ten dekoder?

Edytowane przez bigboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam naprawdę dziwny problem. Dekoder od kilku tygodni nagrywa mi serial "Klan". Nikt nigdy tego nie ustawiał do nagrywania, a co gorsza nie wiem jak to anulować, bo w EPG nie ma ikonki, która świadczyłaby o tym, że nagrania są zaplanowane. Nagrywam kilka innych programów i z nimi jest wszystko OK. Wczoraj skasowałem około pięćdziesięciu odcinków z dysku. Jak się mogę tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze że nie mam pojęcia,przywracanie ustawień chyba nie pomoże,ale spróbuj,ewentualnie wcześniej gdy to g :censored:  będzie leciało to wejdź na kanał,kliknij 2x "i" potem "OK" i sprawdź czy nie będzie opcji "usuń nagrywanie serii (bądź sezonu)" i odznacz-myślę że nawet nie musisz czekać na emisję bo raczej po EPG też do tego powinieneś dojść,ale czemu coś się nagrywa a nie ma nigdzie "czerwonych zegarków" to nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przed emisją i w czasie emisji szukać opcji anulowania nagrywania serii lub anulowania czegokolwiek, ale nie ma takiej opcji. Przywracania ustawień fabrycznych nie próbowałem, bo myślałem że może uda się to jakoś inaczej zrobić. Poza tym pewnie pokasują mi się inne, faktycznie zaplanowane nagrania serii. Będę musiał jednak spróbować, bo to jest bardzo uciążliwe. Mam tylko jeden kabel i konwerter twin, więc przeważnie jak słucham radia, albo coś innego oglądam to wywala komunikat o konflikcie, jak się "Klan" zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam naprawdę dziwny problem. Dekoder od kilku tygodni nagrywa mi serial "Klan". Nikt nigdy tego nie ustawiał do nagrywania, a co gorsza nie wiem jak to anulować, bo w EPG nie ma ikonki, która świadczyłaby o tym, że nagrania są zaplanowane. Nagrywam kilka innych programów i z nimi jest wszystko OK. Wczoraj skasowałem około pięćdziesięciu odcinków z dysku. Jak się mogę tego pozbyć?

Sprawdź co masz w Nagrania, na dole wybierz Zaplanowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co masz w Nagrania, na dole wybierz Zaplanowane.

 

Sprawdziłem. "Klan" znajduje się na liście. Mogę to tam jakoś anulować?

 

W ogóle to podejrzany był teść, bo akurat musiałem jechać na targi i przyjechał zaopiekować się córką. Od tamtego czasu się tak dzieje. Myślałem, że może coś powciskał przez przypadek, ale no ale w EPG nie ma żadnej informacji o planowanym nagraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mieliście kiedyś tak, że przestała Wam działać regulacja głośności przez CEC? Zauważyłem też, że kiedy nie działa zmiana głośności to nie działa też wyłączenie z automatu telewizora. Dziwi mnie ten stan, bo ani w dekoderze nic się nie zmieniło (soft) ani w telewizorze i nagle wczoraj przestało działać...

Edytowane przez james_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakim kanale masz zaplanowane nagrywanie Klanu? Może na epg patrzysz nie na ten co trzeba, w końcu kanały są zdublowane. Tak czy inaczej, skoro widzisz w zaplanowanych to chyba tam najłatwiej jest to anulować?

 

Dziękuje Ci Dobry Człowieku, nie pomyślałem o tym (zapomniałem o zdublowanych kanałach). Było zaplanowane na kanale 113. Czyli jednak "tatusiek" musiał coś nawciskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. "Klan" znajduje się na liście. Mogę to tam jakoś anulować?

 

W ogóle to podejrzany był teść, bo akurat musiałem jechać na targi i przyjechał zaopiekować się córką. Od tamtego czasu się tak dzieje. Myślałem, że może coś powciskał przez przypadek, ale no ale w EPG nie ma żadnej informacji o planowanym nagraniu.

 

W widoku Nagrania / Zaplanowane naciśnij na pilocie Opcje następnie wybierz Usuń.

Zaznacz cały folder Klan i Potwierdź usunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu OK.

Szybkość działania też zadowalająca. Menu - można się przyzwyczaić , szkoda tylko ze takie scentralizowane.

Pilot :/ - do dziś nie mogę się przestawić (po diabła taki banan?) - jak dla mnie nie logiczne poukładanie przycisków. Najbardziej odpowiadał mi pilot  z ostatniej serii NC+.

Brak sortowania listy ulubionych, brak tworzenia profili ulubionych.

Brak wyświetlacza alfanumerycznego - to powinien być standard.

Brak możliwości wybory ścieżki audio w plikach video.

Po miesiącu zniknęły logotypy kanałów. Nie mogę również skonfigurować sieci po LAN - wszystko wpisane prawidłowo. Ruter nie blokuje.

Internet działa tylko po WiFi i WPS.

Konwerter Octo, może wymienię na unicable, tylko nie wiem, czy warto?

 

To tyle po miesiącu użytkowania.

Edytowane przez Barti
Wyrażenie "OK" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post, w tym drobne błędy w pisowni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam konwerter Inverto (twin), kupiłem go w 2010 roku, więc nie pamiętam dokładnego oznaczenia. Jeden kabel idzie do głównego dekodera esi88, a drugi do dekodera w multiroom. Zakładam, że w obecnej instalacji evobox będzie działał normalnie, jak podmienię go z esi88? Na razie nie zależy mi na nagrywaniu jednego kanału x i oglądaniu innego y. Ma odbierać kanały i już.

Z wyglądu wygląda na taki :

 

ultratwin.jpg

 

Witam, mam już evoboxa, i sprawdziłem to nagrywanie. Zacząłem nagrywać jeden kanał i mogłem bez problemu przełączyć na inny kanał. Także w Kanałach TV pojawia się PIP z aktualnie wyświetlanym programem. Rozumiem, że to oznacza że mój stary konwerter jest typu Unicable (robili je już wtedy?)

 

Ale mam inny problem. Gdy podłączyłem dekoder za pierwszym razem, przeszedłem przez wstępną konfigurację a następnie aktualizację do 1.9.3. Pokazało od 0% do 100% przy procesie 1/4, restart bodajże, ale nigdy nie było procesów 2/4, 3/4 i 4/4. Czy to normalne?

Nie mogę również wejść w ulubione. Gdy Wciskam niebieski przycisk na pilocie, nic się nie dzieje. Absolutnie nic (dekoder otrzymuje sygnał, bo dioda mrugnie). Robiłem już przywrócenie do ustawień domyślnych wraz z nagraniami i danymi (usuń konta jest nieaktywne). Co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdy Wciskam niebieski przycisk na pilocie, nic się nie dzieje. Absolutnie nic (dekoder otrzymuje sygnał, bo dioda mrugnie)

 

Bo przejście do ulubionych nie odbywa się za pomocą niebieskiego przycisku. Jak coś oglądasz i nie masz nic na ekranie, to wciskasz strzałkę w lewo, najeżdżasz na WSZYSTKIE, wciskasz OK i zmieniasz na ULUBIONE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...