Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

________________ dn. __________

 

 

 

 

 

 

 

Wypowiedzenie umowy

 

 

 

 

Informuję, iż nie zamierzam kontynuować umowy w zakresie obowiązku zachowania aktywnego Pakietu _____________________ po zakończeniu Okresu Podstawowego tj. z dniem __________.

Umowa zawarta była w dniu __________ pomiędzy mną tj. ____________________, _____________________, _________________, nr Dowodu osobistego ________________,

nr dekodera ________________, nr abonenta______________, a Cyfrowy Polsat S.A.

ul. Łubinowa 4A, 03-878 Warszawa

 

 

 

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeżeli Twoja umowa była w okresie podstawowym gdy nowy regulamin objął Twoją umowę to ona się rolluje

Właśnie ja mam tak - objął mnie w trakcie umowy nowy regulamin (przesłali mi go). Więc co? Moja umowa nie przejdzie z automatu na czas nieokreślony? W umowie mam postanowienie, że przejdzie (...zawarta na Okres Podstawowy, po upływie którego zostanie przekształcona w zawartą na czas nieoznaczony., więc nie bardzo rozumiem, co to jest to całe rollowanie i po co składać oświadczenia?

@matti82 wytłumacz mi tą subtelną różnicę między tymi pojęciami. Dla Ciebie może jest jakaś różnica, dla mnie, po wyjaśnieniu, też może być jakaś różnica ale dla większości użytkowników forum to i tak jedno i to samo ;)

Różnica jest taka, że wypowiedzenie tyczy się umowy zawartej na czas nieokreślony - wówczas masz prawo to zrobić w każdym czasie z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Jest to charakterystyczna metoda zakańczania bezterminowych stosunków prawnych.

Natomiast gdy umowa zawarta jest na czas określony, co do zasady rozwiązuje się sama po upływie terminu na jaki została zawarta. Dodatkowe czynności stron podjęte w celu jej rozwiązania są niepotrzebne. Jednak operatorzy (TV, komórkowi, itp.) dodają zwykle zastrzeżenie, że z automatu taka umowa przechodzi po upływie terminu na czas nieoznaczony. Zatem, żeby umowa terminowa rozwiązała się z upływem czasu, na jaki została zawarta, konieczne jest oświadczenie o braku kontynuacji. Potwierdza ono wówczas, że umowa rozwiąże się we wskazanym w niej terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie w tej paczce z regulaminem miałeś wzorzec umowy (Twoja umowa, można powiedzieć, zgodna z nowym regulaminem). I w tym wzorcu masz zapis już o okresie dodatkowym czyli rollowaniu. I jeżeli nie złożyłeś wypowiedzenia z powodu wejścia w życie nowego regulaminu to znaczy dla CP, że go zaakceptowałeś (razem z tym wzorcem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie mam pojęcia, czy był jakiś nowy wzór. Na pewno mam nowy regulamin, bo go zostawiłam, ale czy coś ponadto? Ok, powiedzmy, że przeszedłem na nowe regulacje - umowę mam do 22.04.2011r. - co zrobić, żeby przeszła na czas nieokreślony? Wiem tylko, że abo będzie za Familijny wówczas 39,90 zamiast 37,90zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matti82

To jesteś on czy ona ? Jeśli miałaś nowy regulamin to i wzorzec umowy,nowy cennik.Przy braku reakcji z Twojej strony wówczas,podlegasz teraz nowym regulacjom.

By zostać z umową na czas nieokreślony,to trzeba wysłać takie oświadczenie by otrzymali je w przedostatnim okresie umowy podstawowej lub okresu dodatkowego.

Cena jak podałeś.Tyle razy było to pisane,@pucis robił to wielokrotnie.Aha...w przedostatnim okresie rozliczeniowym miałem na myśli.Może w APS-ie mają taki wzorzec umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wola o przejściu umowy na czas niekreślony musi dotrzeć do CP najpóźniej ostatniego dnia przedostatniego okresu rozliczeniowego czyli do 21.03.2011r. I wtedy pamiętaj, że wzrośnie Ci abonament.

 

Tak. Wielokrotnie o tym pisałem i w to dość (bardzo) rozległy sposób. W tym temacie jak również w "Umowa z CP - pytania, problemy i komentarze". W sumie wystarczy przejrzeć moje posty ;) Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 4 pytania

 

1) Czy jak mam sprzęt na udostępnienie to czy wszystko muszę im oddać (łącznie z talerzem itd?)

2) Czy wysyłając wypowiedzenie do CP np 2 lutego dostanę jakieś pismo potwierdzające rezygnacje i jednocześnie czas do kiedy mam zwrócić sprzęt ?

3) Czy sprzęt będę musiał wysłać pocztą\kurierem do Warszawy czy mogę go oddać do najbliższego punktu CP?

4) Czy będę bombardowany telefonami z propozycjami nowej umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

talerz kupiłeś, chyba nie dali Ci talerza na udostępnienie, nie słyszałem o takim przypadku, dostaniesz pismo kiedy masz oddać sprzęt, musisz wysłać na Łubinową lub tam dowieść, przy twoim pakiecie będziesz nękany telefonami w sprawie przedłużenia, chyba że przy pierwszym stwierdzisz że nie chcesz żeby do Ciebie już dzwonili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sylwek012

 

Jak ja pisałem o rozwiązanie to brzmiało ono tak >>>

 

 

Uprzejmie informuję, iż z dniem ...... zgodnie z miesięcznym(ew.3 miesięcznym) okresem wypowiedzenia jaki jest zawarty w regulaminie postanawiam wypowiedzieć umowę pomiędzy abonentem czyli mną tj. .............. zamieszkałym w ............... posiadającym nr karty dekodera ..........., a Polsatem Cyfrowym. Dodam iż posiadam w chwili obecnej umowę na czas nieokreślony, a okres rozliczeniowy trwa od ... do ... dnia każdego miesiąca.

 

Jak chcesz to możesz dopisać np.że decyzję swą motywujesz tym iż w CP nie ma już paczki BBC, na której Ci zależy.I tyle.

Aha nie zapomnij się własnoręcznie PODPISAĆ !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...