Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapis o zwrocie dekodera masz zawarty w regulaminie. I brak otrzymania takiego pisma ze strony CP nie zwalnia z odesłania dekodera.

 

Rozdział 4, Dekoder i Karta, § 6, pkt 11.

 

11. W przypadku rozwiązania bądź wygaśnięcia Umowy Abonenckiej, Abonent jest zobowiązany

do zwrotu, na własny koszt i ryzyko, udostępnionego mu Urządzenia Dekodującego i Karty

w terminie do 30 (trzydziestu) dni od rozwiązania/wygaśnięcia Umowy Abonenckiej na adres

Cyfrowego Polsatu: ul. Łubinowa 4a, Warszawa, chyba że Cyfrowy Polsat wskaże inne dodatkowe

miejsce zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis o zwrocie dekodera masz zawarty w regulaminie. I brak otrzymania takiego pisma ze strony CP nie zwalnia z odesłania dekodera.

 

Rozdział 4, Dekoder i Karta, § 6, pkt 11.

 

11. W przypadku rozwiązania bądź wygaśnięcia Umowy Abonenckiej, Abonent jest zobowiązany

do zwrotu, na własny koszt i ryzyko, udostępnionego mu Urządzenia Dekodującego i Karty

w terminie do 30 (trzydziestu) dni od rozwiązania/wygaśnięcia Umowy Abonenckiej na adres

Cyfrowego Polsatu: ul. Łubinowa 4a, Warszawa, chyba że Cyfrowy Polsat wskaże inne dodatkowe

miejsce zwrotu.

Niby masz rację, ale chyba CP powinno poinformować jakoś o tym z którym dniem umowa została rozwiązana i czy w ogóle została rozwiązana. Na oficjalne pismo skierowane do CP, powinna być chyba jakaś odpowiedź również na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiedzenie wysłałem 28 stycznia. W poniedziałek (7 lutego) zadzwoniła do mnie Pani zatroskana moją rezygnacją i obiecała, że do końca tygodnia będzie dla mnie przygotowana jakaś super oferta. No to stwierdziłem, że mogę poczekać :) We środę przyszła zwrotka - z terminem dostarczenia rezygnacji - 1 lutego. Wczoraj (czyli 10 lutego) Pani z CP ponownie zadzwoniła i bardzo przeprosiła, ale jednak nie będzie dla mnie żadnej oferty, bo umowę podpisałem w listopadzie 2010. Więc pozostało mi tylko potwierdzić rezygnację. No i okazało się, że trafiłem idealnie z pismem na koniec okresu rozliczeniowego - od 2 lutego zaczynał się nowy. Niestety, zaraz po telefonie zablokowali mi dostęp do kanałów CP :evil: W końcu już nie byłem ich abonentem :D

Pozostało mi tylko pojechać jeszcze wieczorem do APS-u n-ki i podpisać nową umowę :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie umowy: jedną starą jednoroczną na dekoder Mini, a drugą nową trzytygodniową na Sagema. Wysłałem wypowiedzenie starej umowy z powodu BBC. Uważam, że w tej sytuacji CP powinien rozwiązać tą umowę nie czyniąc przeszkód z powodu zawarcia nowej. Czy dobrze myślę, czy też jest jakiś haczyk który CP może użyć, aby nie rozwiązać tej umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując u nich DSB –H370G miałem już wcześniej DSB -616 i umowa została automatycznie przeniesiona na samsunga, a poprzednia anulowana i tuner DSB -616 ujęty jako fta.

Obecnie, dla pewności pisząc prośbę o rozwiązanie umowy wymieniłem wszystkie, które mnie z nimi łączyły. Mijają prawie dwa tygodnie i zwrotki potwierdzającej brak. Dostałem jednak wiadomość, że mam czekać na telefon od nich:

"Uprzejmie informuję, że w przedmiotowej sprawie skontaktuje się z Panem telefonicznie pracownik Cyfrowego Polsatu." Czekam i ......cisza. Myślę, że jak w poniedziałek nie będzie "zwrotki", to chyba wniosę jakąś reklamację w stosunku do poczty ( polecony, priorytet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę przestaje być śmieszne. Zadzwoniłem we wtorek, czy dostali już mój list, a oni wielkie oczy i "nic w systemie nie ma". Kazał sprawdzić w środę, ani zwrotki, ani niczego na ICOK-u, ani przez telefon. Czas leci, a brak sensownych działań, już nie wiem kogo, Poczty Polskiej (5,60 za list, który nie dociera drugi tydzień), czy Cyfrowego Polsatu (w sumie im się nie dziwię, okres minie i kary sobie naliczą). Gdyby to pierwsze, to zapewne prędzej przyjdzie pismo od CP, niż zwrotka Poczty. Śmiech na sali. Nie po to wysyłam drugiego, żeby dopiero dwudziestego ósmego wszystko załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, CP może coś kombinować, ale tak naprawdę co może zrobić? Zagubienie listu, nie popłaca bo liczy się sam fakt odebrania a nie zagubienia. To ich nie tłumaczy. Może odmówić przyjęcia listu, ale zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego, odmowę przyjęcia listu traktuje się jako jego doręczenie i znowu CP nic na tym nie zyskuje.

Ja myślę, że u nich jest wielki zamęt, bo dostali tyle listów iż się nie wyrabiają w czasie i stąd te opóźnienia we wprowadzaniu do systemu.

Brak zwrotki jest denerwujący, ale jak tłumaczyłem tak działa Poczta Polska. Kiedyś ta zwrotka w końcu przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam do poniedziałku kto wygrał przetarg na Ekstraklasę od przyszlego sezonu. Jesli wygra n-ka to rezygnuje z Canal+ multipakietu i CP.

I teraz pytanie czy jak w poniedzialek wysle pismo to zdaze bez problemu? (mam na mysli rozwiazanie umowy z powodu usuniecia kanałów BBC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy do Polsatu stosuje się Kodeks Postępowania Administracyjnego? To urząd jakiś?

Przepisy tego kodeksu stosuje się właśnie między innymi do takich spraw jak wysyłka listów, ponieważ innych przepisów do tych spraw nie ma.

Teraz druga sprawa. Jeżeli z jakichkolwiek powodów, nie wiem jakich, CP nie rozwiąże umowy ze względu na BBC, to chcę rozwiązać jednostronnie umowę z naliczeniem kary umownej w postaci pomniejszonej proporcjonalnie ulgi przyznanej przez CP. Czy w takim wypadku obowiązuje 3 miesięczny okres wypowiedzenia, czy też wystarczy normalnie zerwać umowę nie płacąc abonamentu? Wydaje mi się że jest potrzebne trzymiesięczne wypowiedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czerwcu będzie nabór na studia prawnicze, skoro masz taki pęd do wiedzy, to może się zapisz

a w kodeksie cywilnym poczytaj sobie art 61 i następne

KPA stosują organy administracji i sądy administracyjne

KPC sądy cywilne

dla ludzi jest zwykły Kodeks cywilny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...