Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem otóż chce wysłać do CP wypowiedzenie z telewizji a za bardzo nie wiem co napisać. Wiem ze ten temat był już poruszany kilka razy tylko ze sytuacja u mnie wygląda nieco inaczej otóż mi umowa (1 rok) już dawno (2009-11) minęła i płaciłem dalej tyle ze już bez umowy. Tuner mam wykupione na własność i nie chce kontynuować z cyfrowym Polsatem ale nie chce żeby CP zablokował mi tuner także wypowiedzenie musi to zawierać (nr dekodera i nr karty). Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czerwcu będzie nabór na studia prawnicze, skoro masz taki pęd do wiedzy, to może się zapisz

a w kodeksie cywilnym poczytaj sobie art 61 i następne

KPA stosują organy administracji i sądy administracyjne

KPC sądy cywilne

dla ludzi jest zwykły Kodeks cywilny

Możesz w takim razie podać który art. KC zastosować w wypadku gdyby CP odmówił przyjęcia listu poleconego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co rezygnować z Polsatu?

 

to dobre pytanie

niektórzy rezygnują by zawrzeć nową umowę na lepszych warunkach, by wymienić dekoder, albo by przejść do konkurencji przed końcem okresu umowy

 

Możesz w takim razie podać który art. KC zastosować w wypadku gdyby CP odmówił przyjęcia listu poleconego?

 

61 paragraf 1 kc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:).Umowę z CP pakiet familijny mam(miałem?) do 8czerwca br.

31 stycznia wysłałem poleconym za potw. odbioru,wypowiedzenie umowy, które to odebrali 2 lutego.Powodem z którego wypowiedziałem umowę,jest zaprzestanie emisji kanałów BBC, które to przecież były w familijnym, i zgodnie z regulaminem CP mam prawo wypowiedzieć umowę przed czasem.

Po tygodniu zadzwonili do mnie z nową propozycją, ale odmówiłem grzecznie i przyjęli moje wypowiedzenie umowy, zażądałem też na piśmie potwierdzenie i takowe dziś otrzymałem, pozwolę sobie zacytować :

"Uprzejmie informujemy, że podpisana przez pana umowa wprowadziła obowiązek regulowania opłat abonamentowych za Pakiet Familijny.Na podstawie przesłanej w dniu 2011-02-02 korespondencji umowa zostanie rozwiązana z dniem 2011-02-08.

W przypadku uregulowania należnych opłat do końca umowy, dekoder wraz z udostępnioną kartą umożliwi odbiór programów ogólnodostępnych bez konieczności wnoszenia opłat abonamentowych. Niemniej jednak odbiór pełnej oferty programowej bedzie możliwy po dokonaniu opłaty, zgodnie z aktualnie obowiązującym cennikiem.

W przypadku niewywiązania się klienta z prawidłowej realizacji umowy, CP jest uprawniony do dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych.

Mamy nadzieję, że powyższe wyjaśnienia pomogą w zakończeniu przedmiotowej sprawy".

Dodam jeszcze, że nie mam żadnych zaległości w stosunku do CP, zapłaciłem za luty, ale mają mi zwrócić nadpłatę - i tu jest problem, bo na moim koncie na stronie CP widnieje w rubryce "kwota następnej płatności" 42,90zł do zapłaty w terminie do 14.02.2011, i wczoraj było to to samo z datą 13.02.2011, w tym najpierw było 5zł zaległości i 37,90 za familijny :shock: , a konsultant twierdzi, że w ich systemie tego nie ma :woot: .

Nic z tego nie rozumiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do belfegor5,CP ma totalny [beep] w systemie informatycznym.Nie ty jeden jesteś kołowany wzajemnie wykluczającymi się informacjami.Konsultant mówi co innego,system pokazuje co innego,a zapytania ich,co jest właściwie prawdziwe kwitowane są odpowiedziami,że w najbliższym czasie informacja zostanie poprawiona itd.To jest robienie ludziom wody z mózgu i świadczy o ich totalnym olewaniu abonentów.Kiedy oni zrozumieją,że abonent jest dla nich określoną wartością?Przypominają sobie o nim,gdy otrzymują wypowiedzenie umowy lub gdy ta mu się kończy.Wtedy są cho....e mili!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że może okazać się za jakiś czas,że mam jakieś większe zaległości w CP i umową jest nadal obowiązująca, bo z tego pisma można wnioskować, że niby umowa jest rozwiązana, a CP będzie chciał jak to piszą "dochodzić odszkodowań". Nie jest napisane jasno do końca, że CP nie ma w stosunku do mnie żadnych roszczeń.

Podobno jest na Forum jakaś osoba , która jest pracownikiem CP, może ona by wyjaśniła treść tego pisma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że pokazuje się kolejna płatność 42,90 z inną, aktualną datą - świadczy, że umowa została rozwiązana, a tuner przeszedł w stan FTA ( sprawdź zakładkę opłacone kanały- powinno być fta 9999..). Jeżeli umowę miałeś do 8.02 i zapłaciłeś wcześniej za "luty"- czyli opłaciłeś do 8.03- to dziwią mnie jakieś zaległości, o których napisałeś. W zakładce " płatności- wolne środki" powinna widnieć kwota nadpłaty, którą masz i tylko od ciebie zależy, czy ją wykorzystasz jako doładowanie swojego tunera w opcji już prepaid, czy po prostu wystąpisz o zwrot tej nadpłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, zniecierpliwiony milczeniem CP w sprawie rozwiązania umowy, zatelefonowałem do COK. Konsultant poinformował mnie, że umowa zostanie rozwiązana z dniem 10 marca a sygnał zostanie wtedy wyłączony. Dekoder Mini zostanie u mnie jako FTA. Żadnego pisma w tej sprawie CP nie wyśle. Ciekawe jak bym się miał o tym dowiedzieć nie dzwoniąc do CP? To trochę nieeleganckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Rozwiązałem umowę z CP i mam do wysłania moduł CAM. Czy oprócz pudełka i oczywiście modułu mam coś dorzucić do paczki? Chodzi mi o to czy do paczki mam wrzucić informacje kto do tej pory posiadał moduł (PESEL, numer karty, itp.) czy wystarczy im mój adres z paczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj telefonowałem na infolinię (patrz post na poprzedniej stronie), a dzisiaj niespodzianka. Zadzwonił do mnie ktoś z CP (na pewno nie konsultant) i usilnie namawiał mnie na pozostanie u nich. Kiedy nie wyraziłem chęci to poinformował mnie, że umowa zostanie rozwiązana 10. 02. a nie jak powiedział wczoraj konsultant 10. 03. To znaczy, że konsultanci w sprawie wypowiedzenia, nie mają pełnego rozeznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...