Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie zacytować:

...uprzejmie wyjaśniam.

Jeżeli chodzi np. o odstąpienie od umowy zawartej np. poza lokalem

przedsiębiorstwa, termin 10-dniowy wynika z ustawy z dnia 2 marca

2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz

odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

Z treści art. 2 ust 1 ww. ustawy wynika, iż konsumentowi przysługuje

prawo odstąpienia w terminie 10 dni od dnia zawarcia umowy, ustawa

nie określa, jakie to są dni, więc przyjmuje się, ze są to dni

kalendarzowe – liczone wg zasad wynikających z KC. Reasumując

konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od

niej odstąpić, bez podania przyczyny, składając stosowne

oświadczenie na piśmie w terminie 10 dni (kalendarzowych) od dnia

zawarcia umowy.

 

Z poważaniem

Urząd Komunikacji Elektronicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw czy w ogóle ktoś ma pozatwierdzane te wypowiedzenia, ja wysłałem 28 stycznia, rozliczeniowy okres mam do 5.. jeszcze trochę i będę musiał płacić za luty :shock:

Wczoraj uzyskałem informację że mam czekać na pismo w sprawie zwrotu dekodera i nie płacić za luty (również mam okres rozliczeniowy do 5). Wypowiedzenie wysłałem 25-go stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dopiero wczoraj uzyskałem potwierdzenie ze strony CP, choć wcześniej pisałem, że nic do mnie nie dotarło, choć wysłałem 24.01. Przypuszczam, że dlatego, że w treści wypowiedzenia wpisałem "...z dniem 1 lutego 2011 r. rozwiązuję...". Wcześniej zasiałem tu troszkę paniki, że nie było potwierdzenia, ale na szczęście wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dank, nie ma czegoś takiego jak odstąpienie od umowy w ciągu 10 dni. No chyba, że CP zamawiałeś przez Internet, to wtedy tak. Jeśli natomiast w APS-ie lub M Punkcie to niestety, ale nie ma takiej możliwości.

Niekoniecznie.

 

Umowa podpisana w APSie. Część B pkt 18.

Abonent ma prawo odstąpić od Umowy Abonenckiej w terminie 10 dni od jej zawarcia poprzez przesłanie oświadczenia o odtąpieniu na adres Cyfrowego Polsatu:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, własnie mam ten punk w regulaminie

a oświadczenie było nastepującej treści:

 

 

dane konsumenta

 

Cyfrowy Polsat, Łubinowa...

 

 

OŚWIADCZENIE

O ODSTĄPIENIU OD UMOWY

 

 

 

Oświadczam, że odstępuję od umowy abonenckiej z dnia 2011-01-20 numer XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXx, numer karty XXXXXXX, zawartej z Cyfrowym Polsatem S.A. z siedzibą w Warszawie ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa.

Środki pozostałe na koncie abonenckim proszę przelać na rachunek numer: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Adres

Wskazuję, iż oświadczenie o odstąpieniu składam z zachowaniem 10 dniowego terminu przewidzianego w regulaminie na odstąpienie od umowy.

 

 

Podpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisałem umowę 20 stycznia 2011, 30 stycznia wysłałem ...

 

Tak tylko 30 to już 11 dzień niestety. 20 w twoim przypadku to pierwszy dzień a 29 to dziesiąty.

Przepisy prawne:

 

Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

 

Termin dziesięciodniowy, w którym konsument może odstąpić od umowy, liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej zawarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, ale nie wlicza sie dni ustawowo wolnych od pracy (w tym niedziel - a w tym okresie dziesięciodniowym były dwie niedziele) tylko dni robocze, więc wysłane zostało w porę, pytanie czy doszło?

 

poza tym zgodnie z Kodeksem Cywilnym

Tytuł V

Termin

Art. 110.

Jeżeli ustawa, orzeczenie sądu lub, decyzja innego organu państwowego albo czynność

prawna oznacza termin nie określając sposobu jego obliczania, stosuje się przepisy

poniższe.

Art. 111.

§ 1. Termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia.

§ 2. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie

uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło

Art. 115.

Jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo

za wolny od pracy, termin upływa dnia następnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować:
...uprzejmie wyjaśniam.

Jeżeli chodzi np. o odstąpienie od umowy zawartej np. poza lokalem

przedsiębiorstwa, termin 10-dniowy wynika z ustawy z dnia 2 marca

2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz

odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

Z treści art. 2 ust 1 ww. ustawy wynika, iż konsumentowi przysługuje

prawo odstąpienia w terminie 10 dni od dnia zawarcia umowy, ustawa

nie określa, jakie to są dni, więc przyjmuje się, ze są to dni

kalendarzowe – liczone wg zasad wynikających z KC. Reasumując

konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od

niej odstąpić, bez podania przyczyny, składając stosowne

oświadczenie na piśmie w terminie 10 dni (kalendarzowych) od dnia

zawarcia umowy.

 

Z poważaniem

Urząd Komunikacji Elektronicznej

To w sposób jednoznaczny oznacza,że 10 dniowy termin odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa liczy się z dniem wysłania potwierdzonego datą na stemplu pocztowym,a nie termin otrzymania przez przedsiębiorcę / w tym wypadku operatora tv satelitarnej/pisma wypowiadającego umowę.Ja osobiście preferuję procedurę,że wypowiedzenie umowy w myśl wyżej przytoczonego przepisu wysyłam faksem z adnotacją na tym,że tak powiem faksowym wypowiedzeniu,że oryginał wypowiedzenia prześlę pocztą za potwierdzeniem odbioru i nigdy nie miałem problemów z drugą stroną umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o rozwiązywanie umowy : ponoć na wycofanie kanałów bbc nie można się powoływać w umowach podpisanych od 20 stycznia 2011, gdyż od tej daty obowiązują nowe PWU (promocyjne warunki umów) w których to są wpisane juz nowe kanały fox itd. Czy ktoś podpisał umowę w po tym terminie i ma owe PWU (ja nie dostałem do umowy, więc nie mogę tego sprawdzić, a konsultant powiedział że nie prześle, wypytując przy tym po co mi te informacje) Chciałbym mimo wszystko to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś dostać PWU w APS - jest to integralna część umowy i podpisując umowę oświadczasz, że zapoznałeś się z regulaminem (też powinieneś go dostać) i z PWU - tutaj właśnie jest wymieniony skład pakietów oraz cała procedura wymiany pakietów w ofercie NCP. Bodajże od 21 stycznia weszło nowe PWU (na infolinii jest takie info) i w tym nowym PWU jest już napisane, że kanały BBC będą do końca stycznia, są też wymienione już nowe kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowany na wypowiedzenie umowy cyfrowemu polsatowi. Robię to pierwszy raz i proszę o pomoc.

Czy jeśli umowa uległa samoczynnemu przedłużeniu (rollowanie) mogę ją bezproblemowo rozwiązac, bez żadnej sankcji. W umowie mam zapisane te kanały więc wypowiedzenie ma swoje podstawy nie dotrzymania umowy. Kiedy mogę wypowiedziec umowę, mój okres rozliczeniowy to 14dzień każdego miesiące. Jeśli jutro wyśle poleconym wypowiedzenie to za który miesiąc nie płacę za luty czy od marca :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po moim rozwiązaniu umowy równiez nie ma śladu w systemie, wysłane 6 dni temu z Warszawy..., priorytet za potwierdzeniem odbioru, pewnie na dniach wróci zwrotka z potwierdzenia a oni nadal będą uważać, że jeszcze nie dotarło. Pozostaje pojechac tam osobiście :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy i ile osob musi jeszcze napisac na tym forum zeby dotarlo to do Was. Data doreczenia przez poczte do CP nie rowna sie dacie wprowadzenia tego do systemu. I dlatego jak dzwonicie na infolinie to konsultanci moga tego nie miec jeszcze w komputerze i stad takie info. Cierpliwosci na pewno dojda wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pisałem o tym 1 lutego. Niektórzy jajko zniosą z tego powodu :? ale to CP złe i niedobre. Wysłałem wypowiedzenie i po 2 dniach jeszcze tego nie maja. Ale nikt nie pomyśli, że do CP wpływa dziennie tej korespondencji kilka tysięcy sztuk (albo nawet więcej) i ktoś taki list musi wprowadzić do systemu. Najchętniej to większość z tego forum by pojechała na Łubinową i spaliła to siedlisko zła :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...