Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to powinieneś już to wcześniej wysłać, ten list ma dojśc do nich przez 1 października

 

Napisz że wypowiadasz umowę ze względu na zzkończenie określonego w umowie okresu obowiązkowego świadczenia usług z ostatnim dniem tego okresu tj 31 grudnia 2010 roku. Podaj swoje dane, numer abonenta lub numer umowy, pesel, możesz numer karty abonenckiej i ładnie podpisz niebieskim długopisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres Podstawowy kończy mi się z grudniem,nie chce przedłużenia na kolejnych 12 miesięcy.Żeby być wolnym w styczniu i przebierać w świątecznych promocjach muszę już teraz wysłać wypowiedzenie.Chciałbym to wysłać jutro ale nie wiem jak to ma wyglądać.Mógłby ktoś pomóc ?

 

Wypowiedzenie trwa pełne 3 okresy rozliczeniowe, czyli: Przyjmijmy że umowę masz do 15 grudnia 2010. Aby wygasła ona tego dnia, to wypowiedzenie musi dotrzeć do CP najpóźniej 15 września 2010. Jeżeli dotrze 16 września 2010 lub później, to umowa automatycznie przedłuża się o 12 miesięcy czyli do 15 grudnia 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym automatyzmem nie jest tak do końca, gdyż można wypowiedzieć tzw. rollowanie. Wystarczy, że wypowiedzenie dotrze przed początkiem ostatniego okresu rozliczeniowego. Oczywiście umowa nie zostanie rozwiązana, a przejdzie na czas nieokreśolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podpisywałem umowe 17.10(pazdziernik) 2007r na pakiet familijny,na 24 miesiące,wczoraj patrzałem w ICOK że nastepny rachunek jest już droższy 39.90.byłem w salonie i szczerze to mam gdzieś ten cały cyfrowy pol[beep] i te ich pseudo dekodery z pseudo promocjami wybieram C+

Pytanie czy już moge wysłać im wypowiedzenie?Kiedy zaczyna się ta umowa na czas nieokreślony?,dopiero po 17 pazdziernika?czy już teraz przeszło na czas nieokreślony?czy to obojętnie kiedy wyśle bo i tak już mam koniec umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo,że skończyła się tobie umowa to ciągle obowiązuje cię 3-miesięczny okres wypowiedzenia umowy.

Tak, a masło jest maślane :] Bo z tego co napisałeś można by wywnioskować, że abonenta obowiązuje okres wypowiedzenia umowy, której de facto już nie ma - a w rzeczywistości tak nie jest - umowa na czas nieokreślony, to nadal obowiązująca umowa :|

Umowa przeszła na czas nieokreślony, ale się nie skończyła - taki stan nastąpi dopiero po wysłaniu wypowiedzenia umowy i przejściu okresu wypowiedzenia, tj. 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hecol wszystko masz napisane w umowie, okres wypowiedzenia, okres podstawowy, okres dodatkowy. Jakie to wszystko stało by się jasne jakby większość chociaż raz, ze zrozumieniem przeczytała umowę.

 

Gdy umowa jest zawarta i minął okres podstawowy i przeszła na czas nieokreślony to umowa się nie zakończyła, nie wygasła, nie wyparowała, nie zniknęła !! Ona dalej obowiązuje na tych samych warunkach, cena zmienia się na aktualną w cenniku i można ją rozwiązać z zachowaniem okresu wypowiedzenia - przez ten okres należy płacić abonament !!

 

Co do czasu nieokreślonego i rollowania, który wprowadził nowy regulamin to są dwa warianty:

 

1) Jeśli objął Cię nowy regulamin gdy umowa była już bezterminowa to taka zostaje tylko abonament wzrasta zgodnie ze stawkami w cenniku i można ją wypowiedzieć w każdej chwili z zachowaniem okresu wypowiedzenia.

 

2) Jeśli objął Cię nowy regulamin gdy umowa była w okresie podstawowym (tego dowiesz się na PartyLine albo w APS, chociaż do wszystkich byłą wysyłana stosowna korespondencja ) to umowa nie przechodzi po okresie podstawowym na czas nieokreślony tylko się rolluje. I nie przekraczalnym terminem złożenia wypowiedzenia tak, żeby umowa się nie zrollowała na kolejne 12 m-cy, jest ostatni dzień przedostatniego okresu rozliczeniowego. Liczy się data wpływu wypowiedzenia do CP.

 

Dlaczego tak jest. CP w korespondencji z nowym regulaminem wysyłał regulamin+cennik+wzorzec umowy (aktualnej umowy) jaka obowiązuje po wejściu nowego regulaminu na danym kontrakcie (jedyną różnicą w tym wzorcu był, jest właśnie okres dodatkowy - rollowanie). Jeżeli tego się nie zanegowało to nic się nie robiło a jeżeli coś nie pasowało to przecież była możliwość wypowiedzenia umowy w sumie ze skutkiem natychmiastowym.

 

Prosty przykład takiej sytuacji. Umowa np. 1 stycznia 2009r. zawarta na 24 m-ce. Okres podstawowy kończy się 1 stycznia 2011r. W między czasie wszedł nowy regulamin świadczenia usług. Jeżeli taki regulamin objął dany kontrakt w tym okresie (tak jak wspomniałem, żeby się dokładnie dowiedzieć - PartyLine albo APS, czy regulamin wszedł w okresie podstawowym umowy i czy był wysłany wzorzec umowy) to umowa po 1 stycznia rolluje się na 12 m-cy. Jeżeli taką umowę chcesz wypowiedzieć ale nie chcesz, żeby się zrollowała to wypowiedzenie musi dotrzeć do CP najpóźniej ostatniego dnia listopada - jest to ostatni dzień przedostatniego okresu rozliczeniowego.

 

I załóżmy, że takie wypowiedzenie dotarło w przedostatnim okresie rozliczeniowym, na umowie jest pakiet Familijny i 3 miesięczny okres wypowiedzenia.

 

1 okres - umowa jeszcze w okresie podstawowym - 37,90 zł (1.12.2010 - 1.01.2011)

2 i 3 okres - umowa już po okresie podstawowym, przekształca się na bezterminową - 2x 39,90 zł (1.01.2011 - 1.03.2011)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś skończyła mi się umowa z CP na 2 lata, znaczy się zawarta była 8 września 2008 dziś przeszła na czas nieokreślony. w związku z wejściem do cyfry kanałów polsatu przechodzę do c+ teraz pytania: czy jeśli wyśle dziś wypowiedzenie 3 kolejne miesiące będę musiał opłacać abonament i będę normalnie miał dalej odbiór z CP , czy 3 mies będę czekać na wypowiedzenie umowy a mnie odetną dziś i nie będę płacić ?, czy w wypowiedzeniu trzeba napisać powód ? czy będą do mnie wydzwaniać żebym został ? ,

 

I tak samo w tym przypadku. Nowy regulamin wszedł 1 listopada 2009r. Od tego dnia nowy regulamin obowiązywał wszystkich, którzy zawierali umowę z CP. A do stałych klientów regulamin był wysyłany i obejmował ich stopniowo przez kilka miesięcy. I umowę lola na 100% objął nowy regulamin, był do niego wysłany ten regulamin, cennik i wzorzec. Miał prawo do wypowiedzenia tej umowy z tego tytułu w sumie trybie natychmiastowym przed zakończeniem okresu podstawowego. Jeżeli tego nie zrobił to objął go nowy regulamin i po tym umowa się rolluje po okresie podstawowym, czyli po 8 września przedłużyła się na 12 m-cy ;)

 

Jeżeli bardzo się chce rozstać z CP naturalnie w okresie zrollowanym to jak najbardziej można. Wtedy w wypowiedzeniu trzeba to zaznaczyć, obowiązuje do tego okres wypowiedzenia jaki jest na umowie, np. 3 m-ce. Przez ten okres należy opłacać abonament + do tego należy zapłacić karę. Kara jest wyliczana na podstawie ulgi. Ulgę się wylicza w bardzo prosty sposób. Np. ulga przy pakiecie Familinym i zrollowaniu się umowy na 12 m-cy to 24 zł, przy pakiecie Familijny + RelaxMix to już 48 zł. Jest to różnica ceny pakietu między okresem bezterminowym a terminowym. Kara nie może być większa niż ulga. Kara zmniejsza się proporcjonalnie z każdym, kolejnym dniem trwania umowy. Później napiszę przykład z tym związany ;)

 

Edit:

 

Przykład: Umowa na pakiet Familijny, okres podstawowy kończy się 1 stycznia 2011r. Wypowiedzenie dociera do CP w grudniu czyli w ostatnim okresie rozliczeniowym - rollowanie już obejmie umowę, ponieważ minął termin. I tak wypowiedzenie 3 m-ce:

 

1, 2 i 3 okres rozliczeniowy, okres wypowiedzenia od 1.01.2011 do 1.04.2011 = 3x 37,90 zł + kara umowa z tytułu przyznanej ulgi: 18 zł. Kara jest wyliczana na ostatni dzień okresu wypowiedzenia.

 

Nie wiem jak to łatwiej wytłumaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie i prosze o pomoc w temacie.Mam obecnie umowę na 2 lata poczawszy od lutego 2010 ale chciałbym z niej zrezygnować ewentualnie zejść na najniższy pakiet.W centrum obsługi powiedziano mi że nie ma takiej możliwości przed wygasnieciem umowy ewentualnie kara za zerwanie umowy to 399 zł.Moje pytanie brzmi jak to zrobić najmniejszym kosztem?Ewentualnie czy moge poprostu nie płacić za abonament i tak dotrwać do końca umowy?Dziękuje za odpowiedż i pozdrawiam.

Frostee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak nie płacisz to odcinają TV a po kolejnym miesiącu mogą rozwiązać umowę z twojej winy i to kosztuje właśnie to 399zł, kwotę tę plus abonament z odsetkami wyegzekwuje komornik, ale z tego co pamiętam to kara umowna jest uzależniona od tego w którym momencie przerywasz umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niższy pakiet możesz zejść w ostatnim okresie rozliczeniowym okresu podstawowego. Wcześniej nie. A jeżeli chcesz wypowiedzieć umowę to najpóźniej wypowiedzenie musi dotrzeć do CP ostatniego dnia, przedostatniego okresu rozliczeniowego. Ale o tym dokładnie pisałem w tym temacie trochę wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niższy pakiet możesz zejść w ostatnim okresie rozliczeniowym okresu podstawowego. Wcześniej nie. A jeżeli chcesz wypowiedzieć umowę to najpóźniej wypowiedzenie musi dotrzeć do CP ostatniego dnia, przedostatniego okresu rozliczeniowego. Ale o tym dokładnie pisałem w tym temacie trochę wcześniej.

Kolego nie wprowadzaj w błąd:

Wypowiedzenie - okres 3 miesięczny

Zmiana na niższy pakiet - okres 1 miesięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...