Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam podpisaną umowę na 29 miesięcy (umowa podpisana 12 maja 2011r Familijny HD za 39,90 /m-c). Dziś dzwonił cp w sprawie przedłużenia umowy i wstępnie się zgodziłem aby wysłał umowę. Jednak po przemyśleniu, okazuje się, że oferta jest dość kiepska i chciałbym całkowicie zrezygnować z cp przechodząc do kablówki. Mam kilka pytań z tym związanych 1) Kiedy mogę wypowiedzieć umowę? 2) Kiedy muszę oddać dekoder (HD 5000)? 3) Czy mogę odwołać przyjazd kuriera? 4) Jaką zapłacę karę (jeśli takowa istnieje)? Ulga przyznana to: 1124,40 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Okres wypowiedzenia jest 3 miesieczny.

2. Dekoder zdajemy po zakończonej umowie. Masz na to 30 dni.

3. Możesz odwołać na infolinii, bądź po prostu nie odebrać przesyłki.

4. Ulga to jest kara umowna.

Moze uda ci się cos lepszego wynegocjować? Co ci zaproponowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz gwarantowany w umowie (sprawdź dokładnie, bo mało kto może wypowiedzieć umowę z tytułu likwidacji ZR), to jeśli dzisiaj do 15 wyślesz poleconym priorytetowym, to niby Poczta obiecuje, że takie przesyłki są u odbiorcy następnego dnia roboczego. :) w poniedziałek będzie już musztarda po obiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się data stempla pocztowego w tym przypadku więc raczej przejdzie nawet jeśli dziś wyślesz.

Jeśli umowa była zawarta przed listopadem 2012 i masz pakiet Extra HD to na 99% przysługuje Ci prawo wypowiedzenie umowy z powodu Zone Romantica.

Najlepiej zadzwonic na infolinię i uzyskać informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data stempla pocztowego umarła razem z komuną.

Cyfra+ umarła trochę później. :wink:

 

Tak czy siak jeśli nasz kolega nie wysłał tego priorytetem w piątek (na śledzeniu Poczty Polskiej może podejrzeć czy dzisiaj doszło do CP - jeśli wskoczy dzisiejsza data doręczenia to CP nie może takiego wypowiedzenia odrzucić), to dzisiaj jest już za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data stempla pocztowego umarła razem z komuną. Teraz się liczy data dotarcia listu, czy wpłacenia forsy na konto.

 

Nie zupełnie- przy okazji poprzedniej roszady w kanałach uznawali datę stempla,ale jak potraktują za tym razem :?: trudno wyczuć - wszak CP to nie kiełbasa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o pomoc.

Umowę na internet podpisałem 27.11.11 na Icok jest napisane że upływa 26.10.13.

No i przeoczyłem 3-miesięczny okres wypowiedzenia, byłem pewny ze miesiąc wystarczy no i wpadłem...

W umowie jest napisane ze zostanie przedłużona na okres dodatkowy 12 miesięcy.

Czy jest możliwość przerwania tego wcześniej, czy jeżeli napisze wypowiedzenie teraz z zachowaniem tych 3 miesięcy to po ich upływie (płacenie przez 3 miesiące jeszcze przełkne) zostanie ona rozwiązana, czy jestem w d... i trzeba płacić do końca i następne wypowiedzenie wysłać za 9 miesięcy.

 

Znalazłem przed chwilą

§ 3 Internet na próbę

1.Abonent zawierający Umowę na warunkach opisanych wniniejszym Regulaminie, niezależnie od warunków pro

mocyjnych opisanychw § 2 niniejszego Regulaminu, jeden raz w ciągu kolejnych 12 miesięcy kalendarzowych, otrzymuje możliw

ość rozwiązania Umowy wczasie pierwszych 7 dni od dnia podpisania Umowy.

2.

Warunkiem skorzystania z prawa do rozwiązania Umowy, na zasadach opisanych w ust. 1 niniejszego paragr

afu, jest złożenieWniosku o rozwiązanie Umowy w tym samym Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży, w którym Abonent zawarł Umowę.

 

3.Abonent obowiązany jest do zapłaty za usługi świadczone przez Cyfrowy Polsat w okresie obowiązywania

Umowy, zgodnie zwystawionym Rachunkiem i w terminie w nim określonym.

 

Czy tu jest napisane ze co roku 7 dni od rocznicy podpisania umowy mogę ją rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data stempla pocztowego umarła razem z komuną. Teraz się liczy data dotarcia listu, czy wpłacenia forsy na konto.

 

Data stempla pocztowego jest akceptowana przez wszelkie urzędy administracji państwowej, ponieważ sama Poczta Polska jest urzędem państwowym a pani w okienku czy listonosz jest urzędnikiem państwowym. Czyli dzień nadania przesyłki, której adresatem jest jakikolwiek urząd państwowy jest dniem wpływu pisma do urzędu.

 

Ubliżając pani w okienku pocztowym lub listonoszowi możemy odpowiadać jak za obrazę urzędnika w UM, US czy policjanta, itd. ;)

 

Jeśli chodzi o wypowiedzenia umów u operatorów (i innych firm prywatnych) decyduje data wpływu/odbioru pisma. Może się zdażyć (rzadko), że prywatna firma będzie akceptowała data stempla (nadania) pisma, ale wtedy jest to podane w umowie/regulaminie.

 

 

Znalazłem przed chwilą

§ 3 Internet na próbę

1.Abonent zawierający Umowę na warunkach opisanych wniniejszym Regulaminie, niezależnie od warunków pro

mocyjnych opisanychw § 2 niniejszego Regulaminu, jeden raz w ciągu kolejnych 12 miesięcy kalendarzowych, otrzymuje możliw

ość rozwiązania Umowy wczasie pierwszych 7 dni od dnia podpisania Umowy.

2.

Warunkiem skorzystania z prawa do rozwiązania Umowy, na zasadach opisanych w ust. 1 niniejszego paragr

afu, jest złożenieWniosku o rozwiązanie Umowy w tym samym Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży, w którym Abonent zawarł Umowę.

 

3.Abonent obowiązany jest do zapłaty za usługi świadczone przez Cyfrowy Polsat w okresie obowiązywania

Umowy, zgodnie zwystawionym Rachunkiem i w terminie w nim określonym.

 

Czy tu jest napisane ze co roku 7 dni od rocznicy podpisania umowy mogę ją rozwiązać?

 

Ten zapis dotyczy nowych umów, nie przedłużeń/kontynuacji. Dla przykładu: Dzisiaj zawierasz nową (drugą umowę, nie aneks do obecnej) w APS możesz od tej umowy odsąpić w tym samym APS-ie, w którym ją zawarłeś, w ciągu siedmiu dni bez kary za zerwanie umowy (okres testowy). Naliczany jest tylko proporcjonalny abonament (według wybranego pakietu w umowie) za okres obowiązywania umowy.

Z tego prawa można skorzystać raz do roku przy zawieraniu nowej umowy.

 

Ponadto według moich obliczeń masz cykl rozliczeniowy każdego 12 dnia miesiąca, więc masz szanse na wypowiedzenie umowy bez kary i przedłużenia umowy na kolejny rok. Działa tutaj ta sam a zasada co w wypadku umów TV CP. Jeśli wypowiedzenie umowy wpłynie na conajmniej jeden pełny cykl rozliczeniowy przed zakończeniem umowy (przed 12 października 2013) to jest przyjmowane z jednoczesnym przekształceniem umowy w umowę na czas nieokreślony z końcem okresu podstawowego (12 listopada 2013). W Twoim wypadku ostani cykl płacisz według stawki na czas określony (czyli jak w umowie), a następne dwa według stawki na czas nieokreślony. Nie wiem jaką masz taryfę (Polsatnetx gdzie x jest liczbą) w umowie, ale kwota abonamentu za tą taryfę powinna Ci się zmienić z 1zł na 29zł za pakiet 200MB + Pakiet Cykliczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szykują się w przyszłości bliższej bądź dalszej jakieś wyłączenia kanałów które uprawniałyby do wcześniejszego wypowiedzenia umowy. Jako że przeprowadzam się w inne miejsce gdzie oferta telewizji kablowej jest dużo korzystniejsza, z chęcią bym się "uwolnił" od CP wcześniej, tym bardziej, że jakość obrazu z dekodera HD3000- w porównaniu do dekodera nrecorder 250GB czy zwykłego białego w n-ce które użytkowałem przez parę lat- pozostawia wiele do czynienia, jest po prostu sporo gorsza, szczególnie widać do na kanałach MTV LiveHD, TVP HD, czy BBC HD, gdzie w n-ce obraz był żyleta a tutaj już taki nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem wypowiedzenie 24.09 za potwierdzeniem odbioru. Potwierdzenie odbioru dostałem jakiś czas temu, natomiast żadnego potwierdzenia, że rezygnacja została przyjęta od Cyfrowego Polsatu nie. Czy oni w końcu coś przyślą, żebym mógł oddać sprzęt czy mam sam dzwonić do szanownego państwa i się pytać co i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres wypowiedzenia masz 3-miesieczny liczony zgodnie z Twoim cyklem rozliczeniowym i w tym okresie dostaniesz informacje o dniu rozwiązania umowy oraz 30-dniowym terminie zwrotu sprzętu po rozwiązaniu umowy. Ewentualnie jeśli umowę wypowiadasz przed upływem okresu podstawowego/dodatkowego otrzymasz informacje o naliczeniu kary umownej w sytuacji podtrzymania wypowiedzenia umowy.

 

Wszystkie te terminy masz opisane w umowie i regulaminie świadczenia usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy chciałem zwrócić sprzęt od telewizji mobilnej do autoryzowanego punktu okazało się, że nie można chociaż na infolinii informowali, że mogę. Po kolejnym telefonie na infolinię wyszło, że można oddać tylko sprzę satelitarny. Co za bzdura, czy ktoś oddawał tv mobilną w punkcie sprzedaży? Za każdym razem na infolinii co innego gadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...