Skocz do zawartości

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pjongczang


Pepek94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Noo, dokładnie. Nie ma już co. Stało się dzisiaj, jak się stało. :(

Przed nami jeszcze konkurs skoków narciarskich na dużej skoczni i jeszcze konkurs drużynowy, więc jakby nie było, mamy jeszcze szanse na medale. :D

Organizatorzy zmarnowali wysiłek czterolecia wielu sportowców i nad tym skandalem nie można przejść bez komentarza. Stworzenie warunków sprawiedliwej rywalizacji to psi obowiązek. https://sportowefakty.wp.pl/kibice/82632/blog/15332/gorzka-sobota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Myślę , że gdyby nie to, że dwaj nasi byli na czołowych miejscach, to II seria była by odwołana. Teoria spiskowa, ale coś w tym jest.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizatorzy zmarnowali wysiłek czterolecia wielu sportowców i nad tym skandalem nie można przejść bez komentarza. Stworzenie warunków sprawiedliwej rywalizacji to psi obowiązek. https://sportowefakty.wp.pl/kibice/82632/blog/15332/gorzka-sobota

Warunki sprawiedliwej rywalizacji w skokach narciarskich. Zabawne stwierdzenie :) Kiedyś nie było żadnych wyliczeń ani dodatkowych punktów za wiatr, a tylko za belkę startową i co? Dawniej nie było nawet not za styl. Tak teraz wygląda ten sport i wiatr nadal odgrywa w nim swoją rolę. Tyle, że kiedy są sukcesy to nagle się zaczyna skokami interesować miliony ludzi i im się wydaje, że jest niesprawiedliwie bo wieje. To może będą w hali skakać? To by było na pewno sprawiedliwe. Zmienne warunki są częścią tej dyscypliny i dodają emocji. Problem się pojawia kiedy naszych wiatr "skrzywdzi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jeśli warunki pogodowe by na to nie pozwoliły i na skutek złych warunków istniałoby realne zagrożenie dla bezpieczeństwa zawodników to co wtedy? Konkurs za wszelką cenę? Nie wierzę... :roll:

Najwidoczniej uznano, że można w tych warunkach dokonywać skoków i nie zagrażają one zawodnikom, a ja uważam, że ktoś tam jest „za” bardzo ambitny i poszedł po krawędzi, aby odbębnić i zmieścić się w terminie kalendarza IO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki sprawiedliwej rywalizacji w skokach narciarskich. Zabawne stwierdzenie :) Kiedyś nie było żadnych wyliczeń ani dodatkowych punktów za wiatr, a tylko za belkę startową i co? Dawniej nie było nawet not za styl. Tak teraz wygląda ten sport i wiatr nadal odgrywa w nim swoją rolę. Tyle, że kiedy są sukcesy to nagle się zaczyna skokami interesować miliony ludzi i im się wydaje, że jest niesprawiedliwie bo wieje. To może będą w hali skakać? To by było na pewno sprawiedliwe. Zmienne warunki są częścią tej dyscypliny i dodają emocji. Problem się pojawia kiedy naszych wiatr "skrzywdzi".

W miarę sprawiedliwe, są konkursy gdzie warunki są w miarę stabilne jeśli chodzi o wiatr. Te przeliczniki to element niesprawiedliwości, wypaczają wyniki i to,że sprawiedliwością nie ma nic wspólnego. Powinni je znieść całkowicie. Gdybyś przeczytał mój wpis blogowy to byś nie kierował tych do mnie, bo ja pisałem,ze zawody powinny zostać przerwane i przeniesione już w trakcie 1 serii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam, ale mi po dzisiejszym konkursie skoków odechciało się oglądać tych igrzysk... :/

 

Prawdę mówiąc, mi trochę też. Ale jest jeszcze nadzieja w konkursie na dużej skoczni i w konkursie drużynowym. Jeśli i tam "nasi" totalnie zawalą to już nie będzie co oglądać... ;):?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs Pań jest o jeszcze późniejszej porze bo zaczyna się o 13.55 polskiego czasu, to jakiś żart, w dzisiejszym biegu łączonym Panów na 30 km trzy czołowe miejsca zajęli Norwegowie, czemu Mnie to nie dziwi, inne nacje były tylko tłem dla nich, w zasadzie zdobyli te medale bez wysiłku. FIS nic z tym nie robi nadal mogą przyjmować środki na astmę i inne medykamenty.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu wiatr namieszał, odwołano alpejski zjazd mężczyzn i eliminacje kobiet w slopestyle (snowboard).

Co najlepsze alpejski zjazd mężczyzn przełożony na czwartek, czyli wtedy kiedy wiatr ma szaleć. Można przełożyć te zawody to czemu nie można było przełożyć wczorajszego konkursu skoków na czwartek? Ze ściskiem w kalendarzu zawsze można byłoby coś wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na trasie zjazdu jeszcze bardziej wiało, do tego nie ma tam siatek przeciwwiatrowych, trasa jest położona dużo wyżej i na dużej powierzchni na dość otwartym terenie. Dodatkowo zawodnicy jadą z dużo większą prędkością i trwa to prawie 2 minuty a nie kilka sekund.

Nie oszukujmy się, główną winę za kiepski występ naszych skoczków ponoszą organizatorzy.

 

Dlaczego niby? Przecież oprócz warunków podczas lotu Kubackiego i ściągania z belki Kota to Stoch i zwłaszcza Hula mieli dobre, albo bardzo dobre warunki, do tego ich nie ściągali z belki. Gorzej na pewno mieli m.in. Ammann, Prevc, Zografski czy Johansson, to oni czekali długo w tym zimnie.

Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że gdyby nie było tych durnych punktów za wiatr to by Stefan był na podium - te 2 punkty straty do podium miał właśnie przez punkty za wiatr...

No ok, ale Norwegowie też by mogli tak powiedzieć. Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...