Skocz do zawartości

Oglądalność polskich i polskojęzycznych kanałów TV


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NIELSEN ŚWIĘTUJE 25 LAT POMIARU MEDIÓW W POLSCE.

 

Źródło powyższych informacji:
https://www.nielsen.com/pl/pl/press-releases/2021/nielsen-swietuje-25-lat-pomiaru-mediow-w-polsce/.

 

1. Ja nie wiem kiedy "wejdzie" "panel 3500 gospodarstw domowych" w Polsce... Może ktoś to wie(nawet tylko według obecnych planów NAM, które mogą ulec zmianie)... Nie mam pewnego pojęcia czy tzw. "covid" nie jest "wymówką" odnośnie czasu jego("panelu") "wejścia"...

 

2. Tak w ogóle to inną kwestią wymagającą doskonalenia w "pomiarze NAM" jest chyba, np.:

2.1. "Streaming meter", jeżeli chodzi o sam jego pomiar(np. co i jak mierzy - przykładowo: konkretne audycje w serwisach VOD ?) - "dane wyjściowe" w gospodarstwie domowym i
2.2. By objętych nim("streaming metrem") było 100% osób - "panelistów" - posiadających jakikolwiek dostęp do Internetu(czy już to się dzieje sądząc po jednym z ostatnich akapitów artykułu "z powyższego linku" ?) - a nie tylko pewna ilość procent z tych 100(jak to było chyba przynajmniej na początku wprowadzenia przez NAM "streaming metra" w Polsce)
[2.3. DOBRĄ ZAPOWIEDZIĄ jest ("w końcu") moim zdaniem plan pomiaru oglądalności poza domem("out of home")],
2.4. By wyniki z pomiaru(oglądalności TV dla wszystkich grup; AMR, SHR%, RCH%) były dostępne na bieżąco lub niemal tak("na żywo") i "online"(chyba przy dzisiejszych technologiach to nie jest problem).

 

2.5. Może warto by zmienić obecny pomiar, by obejmował grupę: 0+(może wydaje się to śmieszne, ale czy dla rzetelności badania nie jest to zasadne ?)("operacje" zapewne dla najmłodszych dokonywane byłyby przez rodziców/opiekunów tych dzieci) ? :)

 

3. Rozumiem, że 1 kwietnia 1996 roku NAM rozpoczął pomiar oglądalności telewizji w Polsce i od tej daty są dostępne pierwsze wyniki ?
3.1. Początkowo(od początku) badanie było prowadzone na panelu 250 gospodarstw domowych zlokalizowanych TYLKO w Warszawie ?

 

[[- Z pewnych publicznie przynajmniej swego czasu dostępnych informacji wynikałoby, że pomiar NAM na początku badań prowadzony był chyba na panelu liczącym: 1250(lub 1150) gospodarstw domowych].
- [Przynajmniej w dniach: 31.05.1997 - 10.06.1997 panel TNS OBOP liczył chyba: 1078(lub 1150) gospodarstw domowych w Polsce].
- [TNS OBOP rozpoczął pomiar oglądalności telewizji w Polsce bodajże dnia: 01.01.1997]].

 

https://forum.satkurier.pl/topic/20174-oglądalność-polskich-i-polskojęzycznych-kanałów-tv/?do=findComment&comment=1618727.

 

3.2. Jeśli tak(jeśli twierdząco brzmi odpowiedź na pytanie z punktu: 3.1.), to jak długo tak liczebny i z takim lokalnym(tylko warszawskie gospodarstwa domowe ?) pomiarem przeprowadzane było badanie ?
3.3. Szkoda moim zdaniem, że przy okazji "tego materiału" nie "uzupełniono" go o informacje dotyczące liczebności panelu na przestrzeni lat, do chwili obecnej(i przy tym struktury, np. informując kiedy - w jakim przedziale czasowym - był pomiar "lokalny - warszawski").
================================================
Do niczego nikogo nie namawiam, ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu - w żaden sposób, poprzez wszystko co "składa się" na ten post - być może w jego treści pomyliłem się niecelowo. Przedstawiłem tu również m. in. moje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło(jeśli występuje w jakiejkolwiek formie przez ten post - to jest niecelowe): przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie @DVB-T(2) INQUIRING - Jam nic nie rozumieć z Pana postów.

Posługiwanie się językiem w sposób nieczytelny dla odbiorców sprawia, że Pana wypowiedzi powinny być zakwalifikowane jako jeden wielki bajzel językowy. Ja bym prosił, żeby pan zaczął pisać w poprawny sposób, zrozumiały dla odbiorców.

 

Mała wskazówka - https://www.gov.pl/web/sluzbacywilna/prosty-jezyk

 

PS: Wiem że o tym samym było na innym forum, ale pomyślałem, że trzeba też napisać o tym też tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zauważyłem, że w czeskim internecie Nielsen mierzy już oglądalność w sieci.

Bezpośrednio na stronie CNN Prima News, gdy zacząłem oglądać  live stream'a zauważyłem przycisk info. Po kliknięciu pojawił się następujący tekst (przetłumaczyłem go na polski):

 

"Ta aplikacja zawiera oprogramowanie pomiarowe firmy Nielsen, które umożliwia użytkownikom udział w badaniach rynku. Aby dowiedzieć się więcej na temat informacji, które może gromadzić oprogramowanie Nielsen i wyłączyć możliwości pomiarowe, zapoznaj się z Polityką prywatności Nielsen Digital Measurement."

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś pytałem o oglądalność w kablówkach i znalazłem.

http://www.telekabel.pl/numer-4-2021/
W pdf-ie jest nie tylko oglądalność z kablówek ale i wiele ciekawych informacji. Np. zasięg techniczny kanałów. Jak to jest że niektóre kanały mają zasięg techniczny ponad 14 mln. (np. TVN7) jak w Polsce jest chyba niespełna 13 mln. gospodarstw domowych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, G2000 napisał:

http://www.telekabel.pl/numer-4-2021/
W pdf-ie jest nie tylko oglądalność z kablówek ale i wiele ciekawych informacji

 

Dużo ciekawego. Małe potknięcie na str. 40, gdzie w tabelkach NTC za lata 2019-2020 pominięto ATM Rozrywkę, a wciśnięto TVP Kobietę z wartościami 0,0%.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś statystyki oglądalności kobiecej ligi siatkówki TauronLiga w Polsat Sport za sezon 2020/21 oraz tych transmisji oplaconych i organizowanych przez kluby, które były tylko udostępniane w ipli?

Edytowane przez styro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...