Skocz do zawartości

Wizja TV vs CYFRA+ vs Polsat 2 Cyfrowy


TV i HD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznać trzeba jedno - Dekodery Cyfrowego Polsatu kosztowały sporo jak na rok 2004 (nie licząc miesięcznej opłaty za najem dekodera).

 

A wracając do usług interaktywnych, to według mnie Polsat starał się jakoś "uatrakcyjnić" dekodery ze swojej oferty w w/w usługi interaktywne, choć z miernym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to jednak pojęcia luksusu istniało. Kupić dekoder za równowartość prawie całej pensji. :D Przynajmniej człowiek czuł, że ogląda coś ekstra. Teraz tysiące kanałów w jakości relacji z pierwszego lądowania na księżycu. Dekoder można mieć za złotówkę przy abonamencie za 20 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2023 o 15:28, danielpes5 napisał(a):

chociaż pamiętam w okolicach 2000 roku kupowałem w sklepie na właśność Echostara DSB 606 za 599 zł .

Małe sprostowanie, dekoder Echostar DSB 606 wprowadzony został do oferty Cyfrowego Polsatu w 2003 roku, chociaż fakt cena 599 zł za dekoder to sporo jak na tamte czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cennik dekoderów Polsatu Cyfrowego z 2003 roku:

Thomson DSI 50 - Dzierżawa.

Aktywacja - 49 zł.

Kaucja - 50 zł.

Koszt najmu dekodera - 14,10 zł/mies.

 

Thomson DSI 50 - Na własność.

Koszt dekodera - 699 zł + VAT.

 

Sagem ISD 4285 - Dzierżawa.

Aktywacja - 199 zł.

Kaucja - 100 zł.

Koszt najmu dekodera - 14,10 zł/mies.

 

Czy ktoś z Was ma może cennik dekoderów Wizji TV i Cyfry+? Jestem ciekaw, ile one kosztowały na początku lat 2000-ych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.01.2023 o 18:40, Jerzykowski napisał(a):

Jakieś bajki opowiadasz. Ja kupiłem zestaw Wizja Tv w grudniu 1998 i nie przypominam sobie jakichkolwiek wymogów montowania oryginalnej anteny z zestawu. Tak de facto nigdy ich anteny nie zamontowałem. 

Odnośnie montażu to chyba tak było ale ich antena od tego 1998 do tej pory służy jako druga na Astrę.I chyba jako jedyne przeżywają do tej pory bo jeszcze sporo ich widać.

W dniu 8.10.2016 o 19:36, TV i HD napisał(a):

Słaba oferta jak na te czasy? Na samym starcie posiadała popularne światowe marki: Eurosport, Discovery, NGC, CN, HBO, MTV i jeszcze kilka innych, a ponadto kanały własnej produkcji w tym Wizję Sport. Z tego co się naczytałem i naszperałem w internecie to chyba WTV ciekawiej wyglądała, niż Cyfra. P2C miał marniejszą ofertę, ale za to było ona za darmo.

No do czasu jak na prośbę abonentów Polst łaskawie podniósł opłatę do dychy.Ale jeszcze był program Wizja 1 polsk kopia SKY One.Nie nadarmo Wizja była transmitowana z Anglii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.11.2022 o 06:06, Darek z Ozimka napisał(a):

Lista kanałów z dekoderów Wizji TV, Cyfry+ i Polsatu 2 Cyfrowego z początku 2000 roku:

Wizja TV:

1 - Wizja 1

2 - Fox Kids

3 - Bet On Jazz

4 - Cartoon Network/TCM

5 - Atomic TV

6 - National Geographic

7 - Wizja Sport

8 - Travel

9 - Romantica

10 - HBO

11 - Hallmark

12 - Discovery Channel

13 - MTV

14 - CNN International

15 - Ques TV

16 - Animal Planet

17 - Eurosport

18 - TVN

19 - E! Entertaiment

20 - Wizja Le Cinema

21 - Polsat

22 - Nasza TV

23 - Polsat 2

24 - Reality TV

25 - Telewizja Niepokalanów

26 - Radio ZET

27 - Radio Flash

 

Cyfra+:

1 - TVP1

2 - TVP2

3 - Polsat

4 - Polsat 2

5 - Canal+

6 - Canal+ Żółty

7 - Canal+ Niebieski

8 - TV Polonia

9 - Nasza TV

10 - Polonia 1

11 - Super 1

12 - Eurosport

13 - Planete

14 - Ale Kino

15 - Minimax/Game One

16 - TMT

17 - Moteurs

18 - Marcopolo

19 - Seasons

20 - CNN International

21 - CNBC

22 - MCM Europe

23 - Muzzik

24 - Multimusic

25 - Cyfra+ Gry

26 - +F1

27 - RMF FM

 

Polsat 2 Cyfrowy:

1 - TVP1

2 - TVP2

3 - Polsat

4 - Polsat 2

5 - Nasza TV

6 - WOT

7 - Formuła 1

8 - Dla Ciebie

9 - Komedia

10 - Smyk

11 - Muzyczny Relaks

12 - Info Dokument

13 - Fashion TV

 

Jak widać z powyższego zestawienia, najkrótszą listę kanałów w swej ofercie miał Polsat 2 Cyfrowy.

Cześć, na żadnej platformie w tym czasie nie było RTL7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2023 o 17:25, Darek z Ozimka napisał(a):

dekoder Echostar DSB 606 wprowadzony został do oferty Cyfrowego Polsatu w 2003 roku, chociaż fakt cena 599 zł za dekoder to sporo jak na tamte czasy.

Ale taka cena chyba nie obowiązywała zbyt długo, był to mój pierwszy dekoder sat . Miałem go od 2004 lub 2005roku  na własność i takiej kwoty nie płaciłem za niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie wygladało to tak : Nie pamiętam roku ale był to mecz reprezentacji na wyjeździe i żadna telewizja tego nie transmitowała tylko Wizja Sport. Gole strzelił Olisadebe :) Mecz oglądałem u kolegi który miał WizjeTV (abonament 68zł) Wtedy sie tym zainteresowałem i po roku kupiłem zestaw WizjaTV (antena Philips 60cm, i dekoder 6010) nie pamiętam jaki abonament miałem ale pewnie jakiś niski, który i tak był mega drogi jak na tamte czasy.

Glównie zależało mi na kanale BET on Jazz, który w nocy miał pasmo bezpośrednie z BET US i mało kto o tym chyba wiedział :) 2 godziny czystego rapu bez cenzury w teledyskach (pozycja programowa nazywała się Rap City) https://www.youtube.com/watch?v=518yT7YH01k  od godziny 02.00 do 04.00 co czwartek :) w niedzielę same teledyski bez studia.

Jeżeli zwrócicie uwagę to znacznik kanału Bet on Jazz zamieniał się w BET (audycje były często live i transmisja była bezpośrednia z US)

nie muszę chyba mówić jaki to był rarytas w tamtych czasach. Po dwóch latach chciałem zrezygnować bo kablówka PTK miała ten kanał w swojej ofercie, ale dostałem propozycje wykupienia dekodera na własność za 99zł (i brak opłaty za wypożyczenie dekodera) warunek przedłużenie umowy i przedłużyłem. Pamietam że sąsiada syn studiował coś na Politechnice i podbił mi kartę Wizji na najwyższy pakiet z Private Gold włącznie. Płaciłem za podstawę a ogladałem full pakiet.

Potem była migracja do Cyfry+ wymiana kart i ten sam schemat. Niski pakiet za 48zł i karta podbita przez syna sąsiada na full. Zainteresowałem sie wgrywaniem oprogramowania alternatywnego do Philipsa 6010 i sie zaczeło Sky Italia, Tequilla, Premiere, własne listy kanałów, skiny itd. Pamiętam że trzeba było zmieniać w dekoderze parametry odbiorcze satelity na jakieś zmyślone bo sam dekoder pobierał listę operatora i były nici z oglądania innych platform.

 

Za małolata jak mieszkałem z rodzicami w budynku 10 pietrowym których było trzy sztuki na dzielnicy. Pamiętam jak zbierali podpisy kto chce dostęp do 4 kanałów satelitarnych bo bedą zakładać i ciągnąć kable do mieszkań (najprawdopodobniej 1994/95 rok) Na pewno był EuroSport, RTL, SAT1 i czwart kanał VIDEO :) wyglądało to tak że puszczali filmy z kaset video. (od 18 do 00 w wekendy do rana) to był Hardcore :) Pamietam też że nieraz na kanale VIDEO leciał FILMNET :)

 

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Woocash napisał(a):

Wtedy sie tym zainteresowałem i po roku kupiłem zestaw WizjaTV (antena Philips 60cm, i dekoder 6010)

A czy posiadasz antenę Wizji TV? Jeśli tak, to jak ona się dziś spisuje?

 

14 godzin temu, Woocash napisał(a):

nie pamiętam jaki abonament miałem ale pewnie jakiś niski, który i tak był mega drogi jak na tamte czasy.

W tamtym czasie najtańszą platformą cyfrową był Polsat 2 Cyfrowy, u którego miesięczny abonament wynosił 24,90 zł/mies (nie licząc dzierżawy dekodera, która wynosiła 14,10 zł/mies). Polsat 2 Cyfrowy również posiadał swój kanał sportowy, jakim był Polsat Sport (który notabene nadaje do dziś).

 

Wracając do Wizji TV, to mój wujek również posiadał Wizję TV, tyle że w latach 1998-2000 z najtańszym pakietem i dekoderem Philips DSB 3010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 05:36, Woocash napisał(a):

 Nie pamiętam roku ale był to mecz reprezentacji na wyjeździe i żadna telewizja tego nie transmitowała tylko Wizja Sport. Gole strzelił Olisadebe :) 

To był mecz  el. MŚ Ukraina -Polska we wrześniu 2000 roku . I faktycznie Wizja Sport miała wtedy wyłączne prawa do transmisji el MŚ w tym meczów polaków. TVP retransmitowała tylko te mecze i to z 2 godzinnym poślizgiem.  W dzisiejszych czasach było by to nie do pomyślenia żeby mecze reprezentacji Polski nie były ogólnodostępne i transmitowane jedynie w formie kodowanej. 

 

Wtedy Wizja mocno wchodziła w rynek praw telewizyjnych i  rozdawała karty.  Sprawa praw transmisji do meczów reprezentacji była wtedy bardzo skomplikowana i to TVP musiała dogadywać się z Wizją a nie odwrotnie.

 

Po za tym chyba jedną z kart przetargowych była też obecność kanałów TVP w pakiecie Wizji TV. 

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, danielpes5 napisał(a):

To był mecz  el. MŚ Ukraina -Polska we wrześniu 2000 roku . I faktycznie Wizja Sport miała wtedy wyłączne prawa do transmisji el MŚ w tym meczów polaków. TVP retransmitowała tylko te mecze i to z 2 godzinnym poślizgiem.  W dzisiejszych czasach było by to nie do pomyślenia żeby mecze reprezentacji Polski nie były ogólnodostępne i transmitowane jedynie w formie kodowanej. 

Jeśli dobrze pamiętam, to potem zostało to sparodiowane w serialu "Święta wojna" w odcinku "Transmisja kodowana".

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielpes5 napisał(a):

W dzisiejszych czasach było by to nie do pomyślenia żeby mecze reprezentacji Polski nie były ogólnodostępne i transmitowane jedynie w formie kodowanej. 

Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w 2012 roku, kiedy to Polsat transmitował mecz RP w PPV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.01.2024 o 20:33, Darek z Ozimka napisał(a):

A czy posiadasz antenę Wizji TV? Jeśli tak, to jak ona się dziś spisuje?

 

 

Ja mam jak pisłem wyżej antenę Wizji od 1998 i używam jej do tej pory jako drugą na Astre.Jak dotąd działa b.dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...