Skocz do zawartości

Wizja TV vs CYFRA+ vs Polsat 2 Cyfrowy


TV i HD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polsat na początku był bardzo słaby, najsłabszy, ale delikatnie i pomału dążył do celu, łyżeczką wybierał i teraz ma taką moc że moze z palcem kupić Canal+Polska, moim zdaniem tak będzie za kilka lat że on przejmie nasz oddział Canal+ aby zasilić liczbę abonentów i wygasi tą markę, która obecnie idzie na dno. WizjaTV była super, dobra cena choć zła polityka że trzeba było zapłacić za rok lub pół roku z góry, Amerykanie myśleli że za 100-150$ na rok to każdy w PL to łyknie, a tak nie było i poszli z torbami. Mieli dużo ciekawych kanałów. Cyfra+ znana była tylko z podwyższania cen, Canal+ był bardzo dobry ale za czasów analogu, później już pikował w dół od czasu, gdy zmienili czołówki na nowsze. Polsat łyżeczką pomału i pomału, aż wprowadził dekodery EvoBox, które wyprzedzały konkurencję i od tego momentu mnożył kanały jak dziki, aż stał się największy pod każdym względem i drugi w EU, nie ma bata na Polsat obecnie, od najmniejszego gracza tak pędził aż stał się potęgą medialną, którą może nam zagranica zazdrościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pietrek1 napisał(a):

Polsat na początku był bardzo słaby, najsłabszy

No cóż.... Platforma Polsatu na początku swego istnienia nie "powalała" swoją listą kanałów dostępnych na platformie, na początku było kilka polskich kanałów + 6 kanałów tematycznych Polsatu + niekodowane zagraniczne kanały dostępne z Hot Bird'a i Astry.

 

19 godzin temu, pietrek1 napisał(a):

Cyfra+ znana była tylko z podwyższania cen

Z tego co mi wujek opowiadał, to Cyfra+ rzeczywiście podwyższała cenę abonamentu, ale moim zdaniem Cyfra+ nadrabiała podwyższanie abonamentu bogatą ofertą programową w przeciwieństwie do Polsatu 2 Cyfrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2022 o 22:26, Darek z Ozimka napisał(a):

 

Oryginalny zestaw satelitarny Wizji TV musiał być zamontowany obowiązkowo, inaczej byłaby zerwana umowa z Wizją TV

Jakieś bajki opowiadasz. Ja kupiłem zestaw Wizja Tv w grudniu 1998 i nie przypominam sobie jakichkolwiek wymogów montowania oryginalnej anteny z zestawu. Tak de facto nigdy ich anteny nie zamontowałem. 

Edytowane przez Jerzykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat jako platforma Polsat 2 Cyfrowy była wtedy najsłabsza na rynku i mocno odstawała od konkurencji. Jako stacja była wtedy całkiem niezła. 

Wizja TV miała mocne wejście do Polski ale dość szybko się zwinęła .Z różnych przyczyn. Jedną było wszechobecne piractwo systemu Cryptoworks. Drugim gwoździem do trumny była sprzedaż Wizji przez AT Entertaiment dla UPC Direct. Wtedy złote czasy już się zupełnie skończyły. UPC wprowadziło szereg oszczędności  min upychanie do granic możliwości oferty dla rynku polskiego, czeskiego i słowackiego na tych samych transponderach. Oraz dziwne ruchy w ofercie programowej. Min. wyłączanie najlepszego kanału jaki był kiedykolwiek dostępny na polskim rynku czyli Wizji Jeden a potem wyciągnięcie wtyczki z Wizji Sport. Trzecim gwoździem była rezygnacja z usług Internet Chello. Była to usługa która miała ogromny potencjał. Mimo to nie miała szans się rozwinąć. Dziś pokaż operatora który nie oferuje dostępu do internetu.

Kołem ratunkowym dla Wizji była fuzja z Cyfrą+ . Jednak została ona przeprowadzona w sposób niewłaściwy ,który to  abonenci nie byli stanie do końca zaakceptować.  Wycinano w pień bardzo wartościowe kanały ,oraz migrowano wszystkich abonentów Wizji na Hot Birda zupełnie porzucając Astrę. Zresztą Cyfra nie ma głowy do fuzji z innymi operatorami. Patrz fuzję Cyfry z N . Tam to dopiero były cyrki ! Słynne Anty NC+ ,oraz niezrozumienie oferty przez abonentów :D 

7 minut temu, Jerzykowski napisał(a):

Jakieś bajki opowiadasz. Ja kupiłem zestaw Wizja Tv w grudniu 1998 i nie przypominam sobie jakichkolwiek wymogów montowania oryginalnej anteny z zestawu. Tak de facto nigdy ich anteny nie zamontowałem. 

Dużo wtedy zależało od dystrybutorów którzy często wciskali obowiązkowe zestawy satelitarne wraz z usługą montażu. Parę takich wojen  z nimi przerobiłem. 

Edytowane przez danielpes5
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które kanały najczęściej oglądaliście w Wizji TV, Cyfrze+ i Polsacie 2 Cyfrowym? Mój wujek w Wizji TV najczęściej oglądał National Geographic Channel, Wizja 1 i Atomic TV, a w Polsacie 2 Cyfrowym wujek oglądał najczęściej Muzyczny Relaks i kanał On, a w Cyfrze+ wujek oglądał Ale Kino!, TVN Turbo, Hypera i kanały muzyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całej oferty z włoskiej Tele+ było można wtedy mocno pozazdrościć.  : ) F1+ był prawdziwym rarytasem. Niestety wyłączyli ten serwis,gdy Tele+ przejął News Corporation. I praktycznie zamknął tą platformę.

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2023 o 22:20, pietrek1 napisał(a):

Polsat na początku był bardzo słaby, najsłabszy, ale delikatnie i pomału dążył do celu, łyżeczką wybierał i teraz ma taką moc że moze z palcem kupić Canal+Polska, moim zdaniem tak będzie za kilka lat że on przejmie nasz oddział Canal+ aby zasilić liczbę abonentów i wygasi tą markę, która obecnie idzie na dno.

Tak, tak, a świstak siedzi i zawija je w te sreberka 🤣 . UOKiK nie wyda zgody na tą fuzję, bo doprowadzi to do monopolu. Byłaby wtedy jednak platforma satelitarna.  Poza tym Canal+ działa na kilku rynkach, nie tylko na polskim i wbrew temu co sądzisz radzi sobie nieźle. Owszem, Canal+ Polska nie jest już potęgą jak kiedyś, bo czasy się zmieniły. Sposób konsumowania treści się zmienił, zmienia się na naszych oczach TV. Teraz powstają jak grzyby po deszczu platformy streamingowe, które zabierają co swoje od innych. Myślisz, że dlaczego Canal+ kupiło dystrybutora filmowego KINO ŚWIAT i kanały SPI Int.? Polsat też traci i będzie tracił na rzecz streamingów. Już stracili F1, stracili Ligę Europy, oraz Bundesligę. Ciekawe czy przy następnym przetargu obronią jeszcze prawa do Ligii Mistrzów? Coś czuję, że może być bardzo ciężko. Jedno trzeba przyznać, że Francuzi totalnie nie umieją przeprowadzać fuzji i polegli z tym dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UOKiK nigdy niczego w praktyce nie zabronił, lameria tak samo pisała że nie będzie fuzji Wizji z Cyfrą, a później N-ki z Cyfrą+ bo UOKiK zabroni i zablokuje hehhe, będzie finał taki jak z Movistar+ (Astra) - zniknie marka canal+ u nas i tyle, Canal+ za słabo się rozwija, umiera, niestety rządził wyłącznie w czasach analogu a teraz to lipa maksymalna, żeby nie było (mam dostęp do obu :) ).... Szkoda, że zepsuli tą markę, ale mocniejszy niestety wygrywa czy chcemy czy nie, takie są prawa rynku, Polsat rządzi..

Streaming jest już przesycony (nie ma wzrostu tak samo jak sat), jedyny wzrost delikatny jest w dvb-t2, bo przybywa za darmo kanałów.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2023 o 18:40, Jerzykowski napisał(a):

Jakieś bajki opowiadasz. Ja kupiłem zestaw Wizja Tv w grudniu 1998 i nie przypominam sobie jakichkolwiek wymogów montowania oryginalnej anteny z zestawu. Tak de facto nigdy ich anteny nie zamontowałem. 

Tak było, obowiązkowy montaż. Nie wiem czy przez cały okres istnienia Wizja Tv czy tylko przez pewien czas ale obowiązkowy montaż był.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka platforma cyfrowa waszym zdaniem miała w tamtych czasach najlepszą ofertę programową? Moim zdaniem najlepszą ofertę programową miał Polsat 2 Cyfrowy ze względu na kanały tematyczne Polsatu a także Cyfra+ miała moim zdaniem najlepszą ofertę programową ze względu na kanał MiniMax/Hyper.

Edytowane przez Darek z Ozimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawię kilka archiwalnych informacji na temat Polsatu 2 Cyfrowego, Wizji TV  i Cyfry+:

 

Portal ITV dostępny na dekoderach Polsatu 2 Cyfrowego:

https://satkurier.pl/news/123/telewizja-interaktywna-polsat.html

 

Wprowadzenie obowiązkowego abonamentu:

https://satkurier.pl/news/595/polsat-cyfrowy-sa-dostarcza-listy-z-oferta-programow-platnych.html

 

Blokowanie tunerów Philipsa przez Wizję TV:

https://satkurier.pl/news/1172/wizja-tv-blokuje-tunery-i-karty-bylych-abonentow.html

 

Pozbawienie przez Wizję TV odbioru FTA:

https://satkurier.pl/news/1110/wizja-tv-pozbawi-bylych-klientow-odbioru-fta.html

 

Podwyżka abonamentu w Cyfrze+:

https://satkurier.pl/news/849/cyfra-podwyzsza-abonamenty-od-1-marca.html

 

Internet w Cyfrze+:

https://satkurier.pl/news/659/internet-w-cyfrze-od-kwietnia.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Jak waszym zdaniem działało EPG w dekoderach Cyfry+, Wizji TV i Polsatu 2 Cyfrowego? Wujek opowiadał, że w Wizji TV EPG działało wspaniale, w Polsacie 2 Cyfrowym EPG raz działało, raz w ogóle nie działało, natomiast w Cyfrze+ EPG działało jak w Wizji TV.
Ja najlepiej pamiętam EPG z Cyfry+ Jak dla mnie było najbardziej dopracowane, opisy były długie, dokładne i bez błędów. Ponadto było najszybsze.

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 8 (2021) przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vizir A posiadałeś Polsat 2 Cyfrowy? Jeśli tak, to według Ciebie jak funkcjonowało EPG w dekoderze Polsatu? Wujek mi opowiadał, że w Sagemie EPG raz działało, raz w ogóle nie działało (miał tu na myśli: Brak nazwy aktualnie emitowanej audycji i brak nazwy aktualnie oglądanego kanału). Dopiero w Samsungu DSR 7000 EPG chodziło normalnie.

Edytowane przez Darek z Ozimka
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwilę. Pamiętam, że w dekoderach Sagem często przepełniała się pamięć (zwłaszcza przez wyszukiwanie nowych kanałów) i skutkiem tego przepełnienia były właśnie objawy o których piszesz.

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vizir Jakie kanały oglądałeś najczęściej w Polsacie 2 Cyfrowym? Mój wujek oglądał najczęściej Muzyczny Relaks i On.

 

PS: Czy ktoś z Was grał w gry dostępne za pośrednictwem dekoderów Polsatu 2 Cyfrowego? Mój wujek grał na dekoderze Samsung DSR 7000 w grę "Wąż".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wyłączenie kanałów TVP w Polsacie 2 Cyfrowym:

https://satkurier.pl/news/3368/polsat-cyfrowy-bez-kanalow-tvp.html

 

Wprowadzenie trzech kanałów od Discovery do Polsatu 2 Cyfrowego:

https://satkurier.pl/news/3093/travel-adventure-i-sci-trek-w-polsacie.html

 

PS: Jakie ulubione kanały mieliście w Polsacie 2 Cyfrowym? Ulubionymi kanałami mojego wujka w Polsacie 2 Cyfrowym był On i Muzyczny Relaks.

Edytowane przez Darek z Ozimka
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat2 cyfrowy z początkiem był darmowy lecz dekodery swoje kosztowały.Gdy nastał Cyfrowy Polsat to oferta 39.90 dominała oraz 9.90.Wizji nie pamiętam lecz słyszałem z reklam oraz pojedyncze talerze zdarzały się na podwórku a ceny do poza 40zł.Cyfra+ z początkiem drogo oferowała później to się zmieniało pakiety i brało się opcje dodatkowe i posiadała swoje radykalne kanały i rządziła premium ofertą na wyłączność,a taki Polsat uświadczał nas do ligi mistrzów polskiej koszykówki,siatkówki oraz meczy mundialowych oraz Euro.Co do platform dołączył bym N-ke sprzętowo i cenowo i jakościowo  do 2012-2014 uplasował na pierwszym i drugim miejscu.1Fuzja Cyfrą słabo się udała ponieważ chcieli aby abonenci płacili za podstawową oferte plus premium 60-100zł wiec dla nowych klientów za podstawową oferte wyszło i tak później 60,70zł a Canal+ i tak ostatnio Canal+drożeje co roku a prawa filmowe i sportowe stracił.Ratują to przypadkowe Premier Leage,Ekstraklasa Tenis i NBA.Tak to wygląda dawniej było drożej przez dekodery oraz małą ilość kanałów w SD.Dziś płaci się i tak nieco drożej lecz jest więcej kanałów HD skromna oferta 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2023 o 22:38, daw7 napisał(a):

Polsat2 cyfrowy z początkiem był darmowy lecz dekodery swoje kosztowały.

To prawda! Dekodery Polsatu 2 Cyfrowego kosztowały 499 zł (399 zł dekoder + aktywacja 100 zł), lecz jak ktoś miał konto w Invest Banku, to otrzymywał dekoder za darmo, mój wujek miał konto w Invest Banku i otrzymał dekoder za darmo (był to Sagem ISD 3275).

 

Co do darmowego Polsatu 2 Cyfrowego, w tej kwestii trudno się nie zgodzić, na początku Polsat 2 Cyfrowy był darmową platformą (nie licząc kosztu zakupu dekodera), ale za to posiadał swoje kanały tematyczne dla każdego:

Dla mężczyzn - Formuła 1/On.

Dla kobiet - Dla Ciebie/Ona.

Dla dzieci - Smyk/Junior.

Dla melomanów - Muzyczny Relaks.

Dla kinomanów - Komedia/Filmax.

Dla fanów sportu - Polsat Sport (od 10.08.2000 roku).

Dla fanów dokumentów - Info Dokument/Info.

 

Okres darmowego Polsatu 2 Cyfrowego skończył się w połowie lutego 2001 roku, wtedy wprowadzono abonament i dodano kanały tematyczne Discovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cennik dekoderów i opis usług interaktywnych dostępnych w Cyfrowym Polsacie z początku 2004 roku:

Dekoder bez Internetu - 852,78 zł.

Dekoder z Internetem - 1706,78 zł.

 

Opis usług interaktywnych:

SMS-Chat - Czatuj z kimkolwiek zechcesz przez interaktywne SMS-y, nie przerywając oglądania swych ulubionych kanałów.

Internet (opcja dla dekoderów wyposażonych w przeglądarkę Internetową) - Serfuj po globalnej sieci na ekranie Twojego telewizora.

E-mail - Koresponduj z przyjaciółmi, dzięki poczcie elektronicznej e-mail.

Gry - Interaktywne gry, które Tobie i całej rodzinie dostarczą mnóstwo zabawy.

Pogoda - Niepewność kaprysu aury pryśnie, dzięki interaktywnej prognozie pogody.

Teleuniwersytet - Nauka języków obcych w Twoim domu. Język niemiecki - "Anna, Schmidt und Oscar" dla dzieci i "Einblicke" dla dorosłych. Język angielski - "Cross-roads Cafe".

TV Banking - Bank w Twoim domu. Za pomocą tej usługi możesz kontrolować swoje konto i dokonywać operacji bankowych bez kolejek, wprost ze swojego ulubionego fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uruchamiało te interaktywne usługi w tych dekoderach, to dosłownie nóż otwierał się w kieszeni. Było to bardzo mocno niedopracowane

. A fraza  dekoder z internetem była tu sporym nadużyciem. Nawet jak na rok 2004

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...