Skocz do zawartości

Wizja TV vs CYFRA+ vs Polsat 2 Cyfrowy


TV i HD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby było tak dobrze to Wizja przejęłaby Cyfrę+, a nie odwrotnie. Wtedy mówiło się, że liczba 500 tysięcy abonentów gwarantowała opłacalność biznesu.

 

Fuzja dokonała się w Zachodniej Europie. Polskie oddziały nie miały zbyt wielkiego wpływu na to. Wizja TV miała więcej abonentów w Polsce, niż Cyfra+.

Edytowane przez Barti
Poprawiono nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne że konkurencja w swoich dekoderach nie miała takich funkcji. Nie było w takim razie wyszukiwania ręcznego?

Jestem zdziwiony, że Polsat jako bezpłatna platforma, nie miała aż tak badziewiastych dekoderów.

Mediasaty miały opcję wyszukiwania Wszystkie oraz Cyfra+.Niestety opcja Wszystkie została przez operatora po jakimś zablokowana.Tłumaczono to ochroną przed piractwem.Oczywiście był sposób na "przywrócenie" starego softu a potem mediasaty dostały soft "alternatywny" i przeżywały drugą młodość ;)

 

Polsatowski Sagem w owych czasach był naprawdę zaawansowanym technologicznie sprzętem z opcjami wyszukiwania,układania list ulubionych,odbioru kanałów SCPC czy obsługą Open TV.Niestety soft nie był zbytnio dopracowany przez co dekoder chodził ociężale,wieszał się,gubił nazwy kanałów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był bardziej gadżet a nie coś funkcjonalnego.Dekoder posiadał wbudowany modem telefoniczny poprzez który łączyłeś się z siecią internetową.Na dekoderze odpalałeś przeglądarkę i pilotem lub klawiaturą wprowadzałeś adres strony.Nawet w dzisiejszych telewizorach smart średnio wygląda korzystanie z przeglądarki w telewizorze (przynajmniej moim zdaniem) a co dopiero na modemie i telewizorze SD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Dekoder Polsatu bo kiedyś miał dostęp do internetu a także do usług interaktywnych, z drugiej strony gdy przełączałem na jakiś kanał pojawił się obraz stopklatki z poprzedniego kanału.

Natomiast wybrałbym też Dekoder C+ bo także miał usługi interaktywne i usługę C+RADIO a po za tym dało się oglądać Formułę 1 na 7 kanałach i transmisję z Domu Wielkiego Brata.

Chętnie wybrałbym też Dekoder Wizji TV gdyż jak się okazuje miał dostęp do Czytelnego EPG i co więcej dało się oglądać przez kilka godzin wielokanałową ofertę Wizji i setki kanałów z Astry 19.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie takie małe były. Mam pytanie czy były tylko wersje szare? Czy były też białe jak w reklamie Nowej Cyfry+?

Możliwe, że dobrze zbierała sygnał jeśli chodzi o satelitę Astra, która w Polsce ma bardzo dobry zasięg i DVB-S2 dobrze odbierające to ponoć przy 60 cm wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak by to było, jakby Wizja do dziś istniała? Pewnie byłaby to pod względem oferty najbogatsza i w innej całkowicie sytuacji byłyby dziś platformy. CP może by nie miał tylu abonentów, a nc+ by nie istniało. Platforma n może by nie ruszyła, bo rynek byłby ciaśniejszy... Różne dywagacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dyskutowaliśmy jeszcze o ofercie kanałów: Rozrywkowych, lifestylowych i muzycznych ;)

 

W WTV mieliśmy do czynienia z bogatą paczką MTV: MTV PL, MTV 2, MTV BASE, VH1 i VH1 CLASSIC. Na dodatek były takie kanały jak: Club i E!

W C+ do czynienia mieliśmy z: Muzzik, MCM, TMT i Moteurs

W P2C natomiast, były kanały robione na potrzeby platformy, a mianowicie: On, Ona, Relaks. Miały one wcześniej też inne nazwy.

 

Może coś pominąłem? Ktoś pamięta te kanały? Części z nich już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem wizję tv jak na tamte czasy byłem zachwycony choć cena była koszmarnie wysoka w stosunku do zarobków,sam zarabialem chyba 800 zl a płaciłem za wizję z tego co pamietam 60 zł.Do tej pory antena wisi na balkonie a w domu mam odbiornik opticuma i korzystam tylko z FTA z HB.Nie mam żadnych problemów z odbiorem programów w HD.Dekoder po wizji w tym roku wylądował na smietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dyskutowaliśmy jeszcze o ofercie kanałów: Rozrywkowych, lifestylowych i muzycznych ;)

 

W WTV mieliśmy do czynienia z bogatą paczką MTV: MTV PL, MTV 2, MTV BASE, VH1 i VH1 CLASSIC. Na dodatek były takie kanały jak: Club i E!

W C+ do czynienia mieliśmy z: Muzzik, MCM, TMT i Moteurs

W P2C natomiast, były kanały robione na potrzeby platformy, a mianowicie: On, Ona, Relaks. Miały one wcześniej też inne nazwy.

 

Może coś pominąłem? Ktoś pamięta te kanały? Części z nich już nie ma.

Wizja TV miała całą paczkę MTV i do tego ofertę tej paczki stawiali na dobrym poziomie. Wcześniej zanim były MTV Polska i VH1 były jeszcze Atomic TV i Nowy MTV Europe.

Cyfra+ poza MCM'em, Muzzikiem i TMT udostępniała również stację Viva Polska która była jako pierwsza udostępniona w Cyfrze.

Polsat stawiał na lifestyle na kanale Ona, erotykę na kanale On i muzykę Disco Polo na kanale Relaks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@centurion na tej małej antenie dobrze ci chodzą kanały z transponderów DVB-S2? Jestem zdziwiony, ale to dobrze, przynajmniej ci służy i zawsze możesz powspominać Wizję.

 

@Telewizja Urbanski w tamtym czasie kanały MTV to była klasa i trzymały poziom, ale zaznaczam, że tylko wtedy.

Zapomniałem dodać, że Polsat oferował kanał Relaks, ale chyba nie trwał tak długo jak poprzednie. Viva była pierwotnie kodowana, że była tylko w Cyfrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja ogólnotematycznych polskich kanałów od obecnie największych nadawców w tamtym czasie nie była różowa. To właśnie najwięcej nie porozumień, wynikało z nadawania tych stacji na platformach. Problemy z TVP w WTV, a później także w Polsacie. Usunięcie Polsatu u konkurencji. To właśnie z ogólnopolskimi nadawcami, był największy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnej z ofert nie było wszystkich kanałów podstawowych. W Wizji TV brakowało Polsatu, tak samo jak w Cyfrze (chociaż tam był wcześniej przez jakiś czas). W Polsacie natomiast brak był TVNu. Ponadto Wizja i P2C mieli problemy z TVP, które powinny bez problemu znaleźć się w ofertach bo to publiczny nadawca. Obecnie na szczęście mamy must carry, którego wtedy nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...