Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Znaczy jak masz "zadowalający" sygnał, to zostaw antenę tak jak jest.

Jakby później pojawiły się problemy z mocą sygnału z 28E, to przestaw antenę na 19E i umieść konwertery zezujące po obu stronach (na 13E i 28E) - będzie mniejsza odległość do 28E co zaowocuje silniejszym sygnałem.

 

Poszperaj po Forum, było parę tematów o zezowaniu, odbiorze 28E (zdaje się dział "Początkujący" oraz "DX").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam! drodzy koledzy/kolezanki, mam taki nietypowy problem, mam nadzieje ze ktos pomoze mi go rozwiazac. przeprowadzilem sie z jednorodzinnego domu do bloku (2gie pietro). mam zestaw cyfry+, odbiornik hd, antena eliptyczna chyba 80tka i teraz moje pytanie - chcialbym antenke zawiesic na balkonie tylko ze 10/15 m od balkonu rosnie sobie drzewo, teraz wiadomo zima wiec brak lisci i nie powinno przeszkadzac w odbiorze sygnalu, obawiam sie co bedzie w lecie... czy w ogole jest jakas szansa na "dzialanie" tego jak pojawia sie liscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można też okreslić położenie satelity na niebie przy pomocy Słońca. W Krakowie (a więc i w Małopolsce) dnia 1 marca o godzinie 12.23 Słońce będzie dokładnie w miejscu Hotbirda. Zatem na dzień dzisiejszy o tej samej porze Słońce znajduje się "nieco" poniżej Hotbirda (to "nieco" to jest tyle o ile Słońce "podniesie" się w ciągu miesiąca, czyli nie za dużo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich na forum. Próbuję ustawić antenę na HotBirda ( Cyfra +, antena 60cm firmowa, dekoder Strong 6860). Według wskazówek z forum wpisałem wartości: 11.054H Fec 3/4 Sr27.500 i szukałem jakości. Pojawiła się jakość (pół paska, kolor żółty) ale odbiornik nie znajdował żadnego kanału czy też obrazu, to znaczy szukał automatycznie i nic. Moje pytania brzmią, jeśli mogę:

1. czy jestem dostrojony do HotBirda?

2. przy częstotliwości 10.971 mam jakość 100% ale też żadnych kanałów, czy ta częstotliwośc jest z Hotbirda?

3. co dalej mam robić?

Dodam, że potrafię złapać Astrę, Hispasat i wszystko działa ale jakoś HotBirda nie potrafię namierzyć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obydwie częstotliwości nie mają dubli na innych pozycjach (mogłyby być to duble z 16E, ale wtedy polaryzacja musiałaby być V). Jak z innymi częstotliwościami - czy na nich też masz siłę i jakość. Da się wyszukać cokolwiek z jakiejkolwiek częstotliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety na innych częstotliwościach nie mam jakości. Siła jest na każdych (prawdę mówiąc to nie wiem ile tych częstotliwości ma być?). Nie da się nic wyszukać, dodam, że wgraną listę kanałów C+ skasowałem i teraz jakakolwiek próba wyszukania kanałów kończy się fiaskiem, to znaczy pudełko zaczyna wyszukiwać na swoich częstotliwościach i podaje brak sygnału. Podczas automatycznego wyszukiwania kanałów pomijana jest częstotliwość 11.054. Nie wiem czy ten Strong 6860 dalej pamięta swoje częstotliwości i nie zwraca uwagi na wpisywane dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kręcić anteną, kręcić i jeszcze raz kręcić ;)

 

Wszystkie transpondery przypisane dla HotBird'a znajdziesz tutaj :arrow:http://www.flysat.com/hotbird.php

 

Dodatkowo, wskazana lektura tematu z działu SAT Kurier FAQ :arrow:Jak odnaleźć satelitę? Wczytaj się dokładnie w instrukcję i postępuj według niej. Jaka jest u Ciebie obecnie pogoda? Jeżeli pada deszcz, to ustawienie anteny będzie nieco utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Mam Pioniera 1530.

Kupilem Openboxa X800 i konwerter TWIN na 2 wyjscia. I tu wlasnie pojawil sie problem.

Pionier nie lapie sygnalu dopóki nie zostanie wlaczony Openbox.

Po wylaczeniu Openboxa na Ponierze wszystko OK, ale po wylaczeniu Pioniera i ponownym wlaczeniu sygnalu nie lapie. Tylko po wlaczeniu

Openboxa sygnal sie pojawia. Co z tym mozna zrobic? Prosze o pomoc.

Zadnych Diseq, tylko Hotbird

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pionier nie jest uwalony.To pierwszy post

Mam Pioniera 1530.

Kupilem Openboxa X800 i konwerter TWIN na 2 wyjscia. I tu wlasnie pojawil sie problem.

Pionier nie lapie sygnalu dopóki nie zostanie wlaczony Openbox.

Po wylaczeniu Openboxa na Ponierze wszystko OK, ale po wylaczeniu Pioniera i ponownym wlaczeniu sygnalu nie lapie. Tylko po wlaczeniu

Openboxa sygnal sie pojawia. Co z tym mozna zrobic? Prosze o pomoc.

Zadnych Diseq, tylko Hotbird

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,czy to normalne ze wszystke kanaly cyfrowej vectry maja u mnie poziom 65/jakosc 100.Dodam ze jakosc meczow pilki noznej na PS i PSE jest bardzo niska na Panasonicu 32 LCD.Natomiast na c+sport w trakcie meczow zauwazylem pionowe przezroczyste linie ktore widac w trakcie szybkiego ruchu kamery wzdluz boiska.Jezeli ktos mial podobne objawy prosze o wskazowki co z tym mozna zrobic.Dekoder jaki dostalem z vectry to:Technisat Digit MF4-k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...