Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość PawelU1981

Nie :!: Moje kable też są ze sobą spięte taśma i to w kilku miejscach i nic się nie dzieje. Faktem jest, że ja mam zeza na HBi Astrę 1. Może przy Twinie to ma znaczenie, choć nie wydaje mnie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Kupilem tak jak mi poradzono nowy konweter Twin, ale okazuje sie ze nadal ten sam problem. Polsat polaryzacja 12888 nie odbiera programow 1, 2 itd, na TV N nie ma tego problemu. Odkrece kabel N to POlsat wskakuje i dziala bez problemu. Jesli wkrece przewod do konwertera od TV N to znow polsat szuka sygnalu na 1 2 itd. Nie wiem juz co mam z tym zrobic. Czy ZEZ by cos tutaj pomogl? Nie znam sie za wiele na tym i nie wiem co z tym mam zrobic?

Jak masz możliwość pożyczyć jakiś odbiornik od sąsiada, to zrób to. Podłącz do swojej instalacji razem z nboxem i wtedy zobacz jak będzie Ci działało, później zrób to samo z dekoderem CP.

 

Myślę tutaj jeszcze o ustawieniach konwertera, zarówno w nboxie jak i odbiorniku Cyfrowego Polsatu. Może w jednym z tych tunerków jest coś wpisane nie tak i po podłączeniu obu naraz, zaczynają się ze sobą "gryźć". Być może problem polega na złym zaprogramowaniu konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Mieszkam w bloku gdzie jest instalacja telewizyjna gdzie na dachu jest 1 antena satelitarna jedna telewizji naziemnej a w mieszkaniu gniazdko telewizyjne do którego podłaczony mam tuner i telewizor.

 

Na tunerze ECHOSTAR dsb 606 mam sygnał 50% (górny pasek) 75% (dolny pasek) widac to na tym zdjęciu

Jednak nie mam wszystkich programów jakie powinienem mieć. Majster, który zorił tą sieć twierdzi, ze do mnie nie dochodzi sygnał jakiegoś pasma (nie znam się na tym)

jak pada deszcz lub śnieg to nie mam sygnału sat na czas opadów :) u sąsiadów takiego problemu nie ma wiec czasza jest dobrze ustawiona.

 

Ostatnio zakupiłem tuner PC SkyStar2 i po podłączeniu do niego kabla sat (w tym momencie dekoder Polsatu nie miał podłączenia do sieci sat.) nie widzi mi na komputerze sygnału sat.

 

Czy może to być związane z brakiem jednego pasma jak twierdzi majster, czy może tuner który kupiłem jest uszkodzony ?

 

Na klatce jest urządzenie rozdzielające które widac na poniższych zdjęciach

 

 

zdjęcie1

zdjęcie2

zdjęcie3

zdjęcie4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pomysły:

 

- zabierz Echostara do sąsiada i sprawdź, czy ma ten sam problem z sygnałem

- zabierz komputer ze SkyStar 2 - podobny test

- trzecia próba to eksperyment - musisz namierzyć, który kabel z OUT w urządzeniu rozdzielającym prowadzi do Twojego mieszkania. Teoretycznie najprościej jest po prostu podłączyć Echostara - iść na górę i odłączać po kolei - jak nie ten - wpinać spowrotem i patrzyć następny, ale lepiej jednak będzie ściągnąć instalatora, który to wykonywał i poprosić o przepięcie na próbę Twojego kabla do jednego z wolnych wyjść (bo na zdjęciu widzę, że są wolne). Przy okazji utnij ze swojego kabla po kawałku z końców przy urządzeniu i u siebie i zarób na nowo "F".

 

To wszystko co nocną porą przychodzi mi do głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem ciekawy jak Wy odbieracie transponder TPS'u satelity HB 13E (11034 V 27500-3/4). Dzisiaj około 14-ej wszystkie kanały z tej częstotliwości szatkowały, zauważyłem silne spadki mocy sygnału (do 0%), trwało to może z sekundę i sygnał wracał do swojego przyzwoitego poziomu. Takie spadki powtarzały się co kilka sekund. Już trzeci raz spotkałem się z tym problemem w ostatnim czasie, podpowiem, że na innych transponderach HB, również tych zajmowanych przez TPS nie było żadnego problemu.

 

W tej chwili zerkam sobie na jakąś bajkę na CLP TV i widzę, że nie ma żadnego problemu z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

Nie powiem Ci, jak było wcześniej, ale teraz jest idealnie. Natomiast jest problem z trasnponderem 11470V, na którym to nadawany jest Canal+FilmHD. Około 17 pojawiły się zaniki sygnału. Po paru minutach wszystko było już dobrze, a teraz w ogóle nie da się odebrać Canal+FilmHD, inne kanały z tego trp. idealnie działają, tylko nie nasz Canal+ :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Serdecznie witam mieszkam na Saskiej Kępie w Warszawie założyłem antenę satelitarną czasza 80 bez większego problemu ustawiłem astrę 19,2 /siła 99/ kręcąc talerzem ustawiam astrę 3/ siła 70./ Eurobirda 28.5 /siła 70/. etelsata 16 /siła 10/, jednak nie mogę ustawić Hotbirda jakość sygnału 0. Antena ustawiona jest prostopadle do budynku . część czaszy schowana jest pod balkonem /wnęka/ może antena powinna być bardziej wysunięta na zewnątrz budynku, lub zmienone miejsce mocowania/druga strona balkonu/ proszę o podpowiedz w czym tkwi problem. Dziękuje ze wszelkie informacje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
część czaszy schowana jest pod balkonem /wnęka/

Jak to schowana? A przy ustawieniu na inne satelity, czasza też jest schowana? Widzę, że czym bardziej na wschód, tym gorsze uzyskujesz wyniki. Najszybciej trzeba będzie tą antenę "wysunąć" za poręcz, aby nic nie zasłaniało czaszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na 16E z anteną 60 cm może być ciężko..., ale ewentualnie wypróbuj jedną z trzech częstotliwości:

11471 V 29950 3/4,

12656 V 4883 1/2,

12538 V 4340 1/2.

Na 28E powinno być znacznie lepiej. Zdecydowanie najsilnijeszy sygnał jest na 10961 H 22000 5/6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

samsung

 

teraz nie ma nie wiem co robic krecic konwenterem ?

 

na tym pasku w tych kanal co jest sygnal pokazuje na ponad 3/4 nic nie rwie obrazu jest ladny dzwiek tez

 

 

 

 

----

dzownilem do cp ponowili sygnal i czekam te 3h :/

Wczesniej to troche olalem i inne kanaly ogladalem tego to wina?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam takie pytanie, najlepiej do moderatora (bo wie co i jak ),

Mam dwie anteny satelitarne zamontowane na dachu (polsat cyfrowy, zwykła cyfrowa).Po zamontowaniu niedawno właśnie cyfrowego polstu, sąsiad skarży się, że znacznie pogorszyła mu się jakoś ( a nawet nieda się oglądać). z anteny naziemnej. I moje pytanie dotyczy czy może mieć to jakiś wpływ, to znaczy antena satelitarna na naziemną.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma takiej opcji, no chyba, że tą antenę zamontowałeś tuż przed jego i sygnał mu zasłoniłeś :P

Jednak antena satelitarna nie wpływa w żaden sposób na odbiór naziemny, działa w innym paśmie. Jak chcesz to zrób test, odłącz swoje tunery i zobacz u sąsiada czy coś się zmieniło w odbiorze.

Najszybciej bym szukał jakiejś usterki w antenie sąsiada albo innej "kiepskiej" anteny naziemnej w okolicy (tak, jedna naziemna może namieszać drugiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej nie, może mu się antena przekręciła? Ja mam dwie anteny naziemne na dachu i jedną satelitarną wszystko jest ok, to on musi mieć coś źle.

 

P.S. nie masz dwóch anten satelitarnych tylko jedną i jedną naziemną, to chyba Twoja pomyłka językowa, albo ja źle rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hej

Kupiłem cyfrowy polsat, zamontowałem antene i ustawiłem na hotbirda. Siła sygnału był około 89-90 ale bez paska jakości. Ponieważ lampka przy "TP" świeciła sie na czerwono to zmieniłem na inne (takie które miało najsilniejszy sygnał) zresztą instrukcja tak nakazywała no i osiagnąłem sygnał 80 jakośc 44-47. wybieram szukaj kanałów i nic. Opcja na kanały to sieć i nic nie pokazuje. Jakbym nie ruszył antenę to parametry maleją wiec wydaje mi się że to nie wina ustawienia. Jka zmieniłem LNB z F na standardowy to parametry wzrosły (83/66) ale nic to nie zmieniło bo dalej nie pokazuje żadnego kanału.

Tak w ogóle to mam dekoder echostar dsb-717.

Proszę o jakąś wskazówkę, radę albo najlepiej odpowiedź która rozwiąże problem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mam jakies szanse na odpowiedź dzisiaj?

No chyba masz ;)

 

Pamiętaj tylko, nie piszemy posta pod postem. Ale w tym drugim poście już bardziej przybliżyłeś problem.

 

Masz ustawioną antenę na Astrze 28.2E. Musisz ją przesunąć nieco na zachód, na HotBird 13E, wtedy będziesz odbierał Polsat. Wybierz parametry 12.188V SR=27500 FEC=3/4 i do dzieła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki za odpowiedź.

Nie wiem czy czytałes moją poprzednią wypowiedź ale ja docelowo ustawiłem antenę na hotbirda i nie jestem już w stanie uzyskać lepszego sygnału. Mam możliwość zmiany satelity w dekoderze co też wypróbowałem i okazało się że tę drugą jest astra 019.2 stopnie E. Przełączyłem na hotbirda i wpisałem parametry 12.888V (czerwona lampka - niestety) pasek sygnału 89% pasek jakosci zero. Nie wiem niestety co to jest FEC nie znalazłem tej opcji (co nie oznacza że jej nie ma w moim dekoderze echostar dsb-717 :) natomiast znalazłem SR 27500 jako jedną z opcji której i tak nie było jak wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytałem, ale szybko uleciało z głowy gdy przeczytałem drugiego posta :?

 

A więc tak: Przy wyborze konwertera musi być" "Universal LNBF". Pozostałe wartości dla tego rodzaju LNB powinny być dobierane automatycznie. Jak dobrze jeszcze pamiętam, to w tych tunerach nie trzeba wpisywać wartości FEC. Zawsze podaję też FEC, bo niektóre sprzęty wymagają samodzielnego wpisania. Musisz jednak pomęczyć się z ustawianiem anteny satelitarnej. Wybierz jakiś transponder przypisany dla HotBirda, pozostaw w tym trybie tuner i przesuwaj antenę bardzo powoli w poziomie obserwując co dzieje się na pasku sygnału (druga osoba do pomocy). Gdy uzyskasz jakiś sygnał, wtedy zrób tak samo dla ustawienia góra-dół. Niestety, nie masz dobrze ustawionej anteny i to jest główny problem. Wtedy jakoś udało się Ci ustawić, jednak sygnał był za słaby i tuner nic nie wyłapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...