Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

super po kilku godzinach wiem że więcej niż 80/47 nie jestem w stanie uzyskać. Spędziłem już długi czas na dachu z telewizorem i byłem precyzyjny jak saper ale tu nawet Pan Bóg by lepiej nie złapał tego sygnału. No jak tak ustawiłem to mi pokazuję sieć Astra ale jak wchodzę na opcję szukaj kanałów to Astra znika i knałów nie znajduje albo dochodzi do 98 procent w szukaniu i zawiesza sie na bardzo długo (tak że po 25 min sam przerywam szukanie). I co teraz? Nic mi nie zasłania anteny poza powietrzem. A miało być tak pięknie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co Ty tak cały czas tutaj z Astrą :roll: Jesteś pewien, że dobrą wybrałeś listę transponderów? Oczywiście transpondery dla HotBird'a i dla nich dokonuj ustawień. Przy okazji zaczynam nabierać podejrzeń, co do samego tunera. Masz możliwość gdzieś sprawdzić, u jakiegoś znajomego w okolicy?

 

Weź go jeszcze z prądu wyłącz i włącz ponownie. Może potrzebuje się "odwiesić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

piszesz do laika w tej dziedzinie. Co to jest transporder? Rozumiem że to coś z oznaczeniem TP np. 11681/H Tak?

Jeśli tak to nie wim jaka powinna być prawidłowa ale w istrucji napisali że jeśli mam górny pasek na jakiejś wartości a przy TP (transponderze?) pali się czerwona lampka to zmienić na taką gdzie będzie zielona. No i to właśnie robiłem. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, Panowie mam taki problem. Mam dekoder ferguson ale to nie ma znaczenia. Chodzi mi o to, że do niedawna działły mi wszystkie programy i było Ok, jak nagle przestały mi działać wszystkie na częstotliwości hotbird 10719MHz 27500Ks/sH, przypomnę, że jest to cyfra. Na innych częstotliwościach jest ok. Objaw jest taki, że jak sprawdzam Siłę i jakość na tej częstotliwości to jest 99% i jakość 0%.

Jak możecie pomóc co się zwaliło to będzie dobrze w innym przypadku dzieci mnie wywalą z domu bo minimini nie mogą oglądać. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Zobacz polaryzację, nie powinno być H tylko V.

Jest na V. Jak włączam przeszukanie na tej częstotliwości to nie znajduje żadnego kanału. Wszystkie inne przypomnę(częstotliwości) działają. Jakość jest nawet 90%.

Czy można sprawdzić konwenter nie wchodząc na dach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dlatego napisałem "w miarę możliwości". :? Ważne jest, by pokrywa promiennika nie była pęknięta, wtedy dostaje się powietrze do środka i mogą być takie efekty. Oczywiście odbierasz tylko HotBirda, nie masz żadnego konwertera "zeza" na inną pozycję? Trzeba włazić na dach niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, jak uda Ci się wejść na dach :D , to obejrzyj z bliska konwerter, który jest odpowiedzialny za odbiór HotBirda. Jeżeli nie będzie znać żadnego uszkodzenia, to odłącz przełącznik DiSEqC i kabel podłącz do konwertera głównego (HotBird) i sprawdź w domu transpondery, na których jest problem z odbiorem. Jeżeli wszystko będzie OK, to przełącznik jest uwalony, jeżeli dalej będzie taka sama sytuacja, to pewnie coś z konwerterem się dzieje. Można też oba konwertery zamienić miejscami w uchwytach i zobaczyć rezultaty odbioru na tunerze. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, byłem na dachu wymieniłem wszystko co mogłem i nic, nawet miałem podejrzenie o tuner, aż wpadłem na pomysł, że mam jeszcze po tym samym kablu lokalną i małą kombinację kabli. Najpierw wzmacniacz sygnału odłączyłem i już było bodrze, ale jak pokombinowałem dalej to wzmacniacz wsadziłem na swoje miejsce i wymieniłem zwrotnicę i eureka :idea: jest Ok. Więc to była wina zwrotnicy.

 

Wszystkim co mi pomagali wielkie dzięki a moje dzieciaki cieszą się dalej oglądaniem minimini.

 

Pozdrowienia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.Jako że za bardzo nie orientuje sie w sprawach tv satelitarnej mam do was prośbe... Zamontowalem ostatnio antene triax100td,konwerter interstar platinum x i podlaczylem wszystko do ferdka.Niestety po ponad godzinnej próbie ustawienia czaszy na satelite hot bird caly czas wyswietla mi sie na tv brak sygnalu :( Dodam iz pasek ktory wskazuje jakosc sygnalu jest w granicach 87-89 a pasek od sily sygnalu caly czas jest na 0!! :( Naprawde nie wiem jak mam sobie z tym poradzic.Fajnie jak byscie mi cos podpowiedzieli.Z gory dzieki. Ps:Dodam iz tuner byl podlanczany pod inna antene i tam bez problemu odnalazl kanaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

Coś nie tak... Zawsze to pasek z siłą sygnału jest w granicach 84-99%, przy jakości sygnału 0% (przynajmniej do tej pory zawsze tak miałem :roll: Co robisz źle? Myślę, że może warto dokładnie poczytać jak ustawić antenę... Jest to opisane na forum. Poza tym jestem zwolennikiem używania miernika siły i jakości sygnału, bo wtedy jest idealna możliwość na ustawienie czaszy i poziomu sygnału. Na paski sygnału w tunerze już parę razy się naciąłem... Pokazywało się 80% jakości a obraz to jedna wielka pikseloza... Czyli krótko mówiąc nie zawsze te paski pokazują prawdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Własnie zainstalowałem zeza na Astrę. Mam obecnie Echostara 616 PC. Poziom sygnału z Astry 74% . Echostar wynajduje mi programy przede wszystkim angielskie. Kiepsko z niemieckimi - transpondera TVP wogóle. Jak sądzicie, czy problemem może być słaby sygnał czy muszę bardziej sie przyłożyć i pogrzebać w echostarze? Uzupełniając -Echostar nie znalazł właściwie niczego poniżej 11.000 .

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam mam dekoder Cyfrowego Polsatu - mojej ulubionej platformy! Samsung dsbs305g,antene 80 cm i monoblocka na HB i Astre 1, zamontowałem dziś 3 konwerter na Eurobirda 28,5 i kabel z monoblocka i Eurobirda połączyłem Diseqc 2/1. Jednak nie ma sygnału na żadnej z satelitów. Po odłączeniu kabla z Monoblocka sygnał z Eurobirda jest na poziomie 60 %. Co może być przyczyną tego że nie chcą grać razem, i czemu jest tak słaby sygnał. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napiszę dziwnie: montujesz dwa razy DiseqC! Raz jest w monoblocku a drugi raz Ty montujesz aby połączyć te dwa konwertery a tak nie ma szans na poprawne działanie. Jeśli już chcesz mieć trzy satelity to 3 osobne konwerter, Nie można łączyć tak jak Ty połączyłeś, bo nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie 3 niezależnych konwerterów i disecq 4/1 ? Mam jeszcze pytanie czy dekoder Cyfrowego Polsatu - mojej ulubionej platformy! będzie chodził z obrotnicą czy jest to raczej nie realne. Czy moje 80 cm jest wystarczające do odbioru 3 satelitów? Mieszkam w południowo-zachodniej Wielkopolsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...