Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

hey jest to cufra plus i dekoder pioneer. :D

nikt przy niczym nie grzebał i nic nie ustawiał (bo jak pisałam wyzej i tak jestem z tego zielona). cyfre mam od dwóch lat i nigdy takie cos sie nie zdazało . :?

dzwoniłam na info linie cyfry. facet powiedział ze mam pokrecic antena co tez zrobiłam i nic. co moge jeszcze zrobic? :?:

on powiedział zebym dzwoniła do instalatora to mi tu przyjedzie, SKASUJE i zrobi. no i co?

poradzcie.. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szkoda, że od razu zabrałaś się za kręcenie anteną, teraz już pewnie ta antena nie jest dobrze ustawiona. Dlaczego mówię, że szkoda? Na początku warto by sprawdzić czy w ogóle tuner jest sprawny (podskoczyć do kogoś kto ma antenkę wcelowaną w Hot Birda i u niego podłączyć). Kolejnymi sprawami na jakie warto zwrócić uwagę, to czy kabel nie został gdzieś uszkodzony, czy dobrze są założone złączki "F" (przy tunerze i konwerterze) oraz czy sam konwerter nie jest uszkodzony (może pokrywka się pękła i woda jest w środku?).

Myślę, ze może być coś nie tak z tunerem, może się przejdź z nim do np. dystrybutora i niech on sprawdzi u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
zebym dzwoniła do instalatora to mi tu przyjedzie, SKASUJE i zrobi. no i co?

Ano to że będziesz miała zrobione. Ale drań niestety skasuje za swoją usługę. Powinien za darmo zrobić, czyż nie? A ty jak chodzisz do pracy to ci płacą czy za darmo robisz?? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wracamy do tematu.

 

@Liza

 

Niestety z tym kręceniem to nie był dobry pomysł, bo antenę ustawić bardzo trudno (jak ktoś nie ma doświadczenia) - liczą się nawet milimetry. Bez ruszania być może antena była ustawiona dobrze (o ile wiatr jej nie poruszał, ale to mało prawdopodobne), a siadło coś innego. Teraz po poruszaniu anteną jest niemal pewne, że jest ustawiona źle i do tego nadal dochodzi nieznana przyczyna braku sygnału przed przestawianiem czaszy.

Idź za radą @pittera, weź tuner i spróbuj sprawdzić go na innej antenie (u dystrybutora C+ lub u kogoś znajomego, kto pozwoli na chwilę podpiąć Twój tuner u siebie). Jeśli nadal nie będzie działać - on jest przyczyną i musi zostać wymieniony, jeśli będzie ok, wtedy jest wysokie prawdopodobieństwo, że nawalił konwerter (czyli to od czego idzie kabel z anteny w dużym uproszczeniu - nie wiem jak u Ciebie z wiedzą w zakresie TV Sat to na wszelki wypadek wyjaśniam ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

aaaa wiecie co.. macie racje... po co ta antena ruszałam. :?:

a wiecie dlaczego? bo jak zadzwoniłam na infolinie to mi ten facet w cyfrze kazał . mówi pierwsze co": "prosze poruszac antena" :!:

a faktycznie z antena raczej sie nic nie stało bo przymocowana jak diabli ledwo ja poruszyc mozna było... :? a teraz macie....

co za facet :twisted:

 

jestem dokładnie z pod rybnika tak ogólnie napisałam katowice...

 

nie mam mozliwosci isc nigdzie z tym [beep]stwem i trzeba bedzie zadzwonic po chłopa który przyjdzie SKASUJE i to jeszcze nie wiadomo za co..

 

dlaczego to nie jest wszystko na gwarancji? a moze jak bedzie zepsuty ten konwerter (czy jak to sie tam nazywa) to bedzie na to gwarancja? czy nie?

 

tak mnie to wkurzyło ze chyba zrezygnuje z tej głupij cyfry no bo niby dlaczego ja mam płacic za jakies usługi i rzeczy których ja nie zniszczyłam??? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wgłębiam się w temat wcześniejszy ale w Cyfrze+ jeśli masz dekoder na wynajem to jak się zepsuje to wymienia bezpłatnie na sprawny, jeśli karta odmówi posłuszeństwa to też wymienią jeśli masz odpowiednia umowę (z jakiegoś tam okresu bo to nie obowiązywało od początku chyba) to antenę też masz na wynajem więc wymiana wadliwego konwertera też bezpłatna (ale robocizna ewentualna już płatna chyba że samemu).

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dekoder i karta nie na gwaranci tylko na wynajem i to dopóki korzystasz i coś się stanie to wymienia a z tą anteną to trzeba by było się dowiedzieć dokładnie. W każdym bądź razie możesz zabrać dekoder i do dystrybutora niech sprawdzą czy z nim wszystko OK

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
jestem dokładnie z pod rybnika tak ogólnie napisałam katowice...

a to szkoda bo moznaby bylo cos poradzic na to; ale z drugiej strony koledzy dorze radzą ze, swej strony proponuje skorzystac z CYFRA+ ASSISTANCE szczegoly na http://www.cyfraplus.pl ( http://www.cyfraplus.pl/cyfraplus.php?menu=181) powinni to zrobic za friko :idea: (pamietaj ino: niczego nie ruszałas, samo sie... nie? no!) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od pewnego czasu obserwuję u siebie dziwny problem: na dwóch różnych odbiornikach tv, zarówno na karcie dvb jak i tunerze, na dwóch antenach sat, na kanałach z Astry i na Cyfrze+. Problem polega na tym, że stosunkowo często ma miejsce około sekundowe jakby rozmycie obrazu, coś jak lekki ale wyraźny śnieg z analogu. Ki piernik? Na zdrowy rozum może być dwa powody: fale słoneczne lub jakieś kłopoty z prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

co myslisz/

a to szkoda bo moznaby bylo cos poradzic na to; ale z drugiej strony koledzy dorze radzą ze, swej strony proponuje skorzystac z CYFRA+ ASSISTANCE szczegoly na http://www.cyfraplus.pl ( http://www.cyfraplus.pl/cyfraplus.php?menu=181) powinni to zrobic za friko :idea: (pamietaj ino: niczego nie ruszałas, samo sie... nie? no!) :roll:

 

wiem wiem nic nie dotykałam :) ale dzwoniłam dzis do rybnika do cyfry jutro przyjezdza facet ktory ma mi to naprawic.. usługa 60 zł.. a jak jest konwerter zepsuty powiedzieli to 30 zł tymczasem widze tu w tej stronce co mi podales ze ma to byc za free do 24 miesiecy ... a ja mam umowe od sierpnia 2005 czyli powinno to byc na gwarancji... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
dzwoniłam dzis do rybnika do cyfry jutro przyjezdza facet ktory ma mi to naprawic.. usługa 60 zł.. a jak jest konwerter zepsuty powiedzieli to 30 zł tymczasem widze tu w tej stronce co mi podales ze ma to byc za free do 24 miesiecy ... a ja mam umowe od sierpnia 2005 czyli powinno to byc na gwarancji...
NO A CO? pewno i nie daj se kitu wcisnąc dziewczyno bo liczą na to ze złapią se na jakiegoś jelenia czy coś... :locked:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam taki problemik. Mam tuner sat. fergusona hd i karte z kanalami redlight tv, od jakiegos tygodnia nie moge wcale ogladac tych kanalow bo na czestotliwosci 12092H sat. Hotbird SR 27500 3/4 pasek jakosci skacze,wariuje od 1 do 90 ciu paru % i wszystkie progrramy na tej czestotliwosci sie wieszaja i maja duza pikseloze nie da sie wogole ogladac, co jest grane moze ktos mi pomoc w tej sprawie, bardzo bym prosil.( tylko na tej czestotliwosci) jeszcze jakis tydzien temu wszystko pieknie chodzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaki masz poziom sygnału na innych transponderach? Np: na 10.719V i jakiś tp. z pasma górnego. Pierwsze co mi na myśl przychodzi to uszkodzony konwerter. Ile lat ma to urządzenie?

 

Najpierw spróbuj na nowo zarobić wtyczki "F" na kablu. Warto też sprawdzić dekoder u znajomego, wtedy by została wykluczona możliwość jego awarii.

 

Powodem może być również przestawienie się anteny satelitarnej - może wiatr ją zruszył i trzeba teraz poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli to jest tylko ta jedna częstotliwość, to ja typuje usterkę konwertera lub przełącznika DiSEqC (o ile taki jest).

Trzeba zebrać szerszy wywiad, jak pisał RafiX, co z innymi częstotliwościami, polaryzacją oraz test tunera na innym zestawie antenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli jest tak jak piszesz, to wnioskuję, że konwerter nawalił po tych dwóch miesiącach użytkowania. Łatwy masz dostęp do swojej anteny? Obejrzyj dokładnie konwerter z każdej strony, możesz pomagać sobie lusterkiem jak z jakiejś strony jest gorsze zajście. A najlepiej ściągnąć i dobrze mu się przypatrzeć.

 

Aha, posiadasz instalację antenową bez żadnych dodatkowych konwerterów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...