Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pedros. Miałem podobną sytuację z tym samym Echostarem. Wprawdzie konwerter był Quadem ale objawy dokładnie te same. Brakowało tych samych kanałów. Winny był oczywiście konwerter. Dokładniej mówiąc na 2 z 4 wyjść pojawiały się okresowe zaniki sygnalu na odajże 1/4 pasma Ku (Ferguson 7018 w menu transpoder pokazał jak czestotliwość paczki TVN pojawia sie i znika).Wymiana konwertera oczywiście pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmm.... z tym konwerterem to szczerze nie wiem... :/

wpierw dekoder podłączany był to jednej anteny z pojedynczym konwerterem, następnie kupiłem nową anteną z monoblockiem i sytuacja jest identyczna... ciężko więc podejrzewać, żeby dwa konwertery były zepsute :/

 

Mr.Orbita pomysł drugi mi się podoba(albo i nie :/ )... czy to aż taki wpływ może mieć na odbiór sygnału z satelity?? Telefon bezprzewodowy... a co powiesz na antenę od bezprzewodowego internetu wycelowaną wprost w mój konwerter?? czy to może mieć wpływ? No i najważniejsze... jak w takiej sytuacji(zakładając że to jest przyczyna) sobie poradzić? Przecież nie wyprowadzę sąsiada z jego anteną czy telefonem bezprzewodowym ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie nie spotkałem się, żeby bezprzewodowy internet mógł aż tak namieszać, ale wszystko jest możliwe. Spróbuj ściągnąć antenę i ustawić ją z ziemi na jakimś stojaku (byleby nie mieć przysłoniętej przestrzeni), ale tak, by antena internetu bezprzewodowego nie trafiała w Twoją antenę satelitarną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podobne problemy były już tu poruszane.

Z jakiegoś powodu nie mogę złapać paczki TVP z Astry (Sagem, CP). Nawet TV Trwam, które wcześniej miałem, po ponownym przeszukaniu wyparowało. Jakość sygnału nie stanowi u mnie problemu, może źle skierowany konwerter lub coś innego (uszkodzenie?) powoduje problem. Lub może zapchana pamięć nieszczęsnego Sagema, nie łapie kanałów z końca (najpierw szuka HB, potem Astre, a TVP jak wszyscy wiedzą znajduje się na końcu kolejki).

 

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm... skoro telefon bezprzewodowy twierdzisz, że może namieszać, to dlaczego przy internecie również bezprzewodowym już nie jesteś przekonany?

Czy jeśli jest to faktycznie wina internetu(czy nawet telefonu bezprzewodowego), np. sąsiada... czy da się to jakoś "naprawić"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znaczy anteny Wi-Fi (te popularne) pracują w zakresie 2.4 - 2.5 GHz więc chyba na tych samych co telefony bezprzewodowe. Coś mi się zdaję że to bardzo możliwe. A jeśli taka antena kierunkowa jest skierowana w konwerter to nie mam pomysłu jak to poprawić no najlepiej chyba przemontować gdzie indziej antenę satelitarną albo antenę Wi-Fi.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Telefony bezprzewodowe wskakują na 1800 - 1900 MHz, czyli w zakres pierwszej pośredniej częstotliwości satelitarnej - mogą zakłucać, jeśli znajdują się dość blisko przy kablach lub tunerach i tylko część kanałów. Już w wypadku sąsiada odległość jest zapewne większa, więc prawdopodobieństwo jest znikome.

 

WiFi teoretycznie jest neutralne, ale z doświadczenia wiem, że jakość sprzętu i instalacji WiFi bywa różna - może zakłucać Pasmo "C", a kto wie, czy w Twoim wypadku nie sieje i nie stanowi problemu dla Pasma "Ku" w jakiś sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Podobne problemy były już tu poruszane.

Z jakiegoś powodu nie mogę złapać paczki TVP z Astry (Sagem, CP). Nawet TV Trwam, które wcześniej miałem, po ponownym przeszukaniu wyparowało. Jakość sygnału nie stanowi u mnie problemu, może źle skierowany konwerter lub coś innego (uszkodzenie?) powoduje problem. Lub może zapchana pamięć nieszczęsnego Sagema, nie łapie kanałów z końca (najpierw szuka HB, potem Astre, a TVP jak wszyscy wiedzą znajduje się na końcu kolejki).

 

Proszę o poradę.

Rozumiem że inne kanały z Astry działają bez zarzutów. Jeżeli jakość sygnału jest w porządku, najlepiej sprawdź jeszcze jak wygląda moc sygnału innych transponderów satelity Astra, także HotBirda, tak dla przykładu.

Nie jestem pewien czy posiadasz monoblocka czy masz zainstalowanego zeza przy swojej antenie, jeżeli to drugie rozwiązanie to może coś się dziać z tym drugim konwerterem na Astrę, może być tak jak piszesz że źle ustawiony albo uszkodzony. Warto się temu z bliska przyjrzeć, nawet delikatnie zmienić jego położenie i nastepnie sprawdzić jak wygląda sytuacja z odbiorem tych działających kanałów. Ale transpondery z tych początkowych częstotliwości są znacznie silniejsze niż z tych wyższych, możliwe że jednak konwerter jest uszkodzony.

To co piszesz, że tuner może mieć już pamięć zapchaną i nie dodawać nowych kanałów to może być też przyczyną. Ale pisałeś że wcześniej te kanały odbierały Tobie normalnie, szukałeś na liście czy masz je w ogóle jeszcze zapisane? Na ogół jak pamięć odbiornika już się skończyła dla zapisywania nowych kanałów, to gdy chcemy dodać coś nowego to przy każdej takiej operacji pojawia się stosowny komunikat że tego tuner zrobić nie może. Ale z drugiej strony Sagemy bardzo lubieją się "zapychać", więc radą na to byłaby edycja kilku transponderów w menu odbiornika (tzn, zmiana parametrów aby nie działał dany tp), nastepnie wykasowanie kanałów przypisanych tym edytowanym transponderom z listy i ponowne przeszukanie satelity. Może to by pomogło i "końcowe" kanały dałoby się odebrać.

 

Najpierw może zdecyduj się na tą drugą radę, później jak nie zadziała to załatw sprawę konwertera. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za rady. Przez coś takiego jak Sagem można czasem się nieźle wkurzyć.

Z problemem się uporałem. Paczkę TVP ustawiłem metodą przeszukania transpondera. Okazuje się, że we wspaniałym Sagemie, kolejność wpisanego SR podczas automatycznego przeszukania ma znaczenie jeśli chodzi o to czy poszuka ostatnie pasma Astry czy też nie. Tak więc po wpisaniu na pierwszym miejscu SR tych kanałów, których nie widział wcześniej, zaowocowało błyskotliwym odszukaniem ich.

 

Jeśli nie lubicie mocnych wrażeń, zalecam wam omijać Sagemy z daleka :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak to się stało, ale odbieram już TVP 3 normalnie. :shock: Nic nie zmieniałem, nie zdążyłem jeszcze wgrać nowego softu, co miałem zrobić, ani nie przywróciłem jeszcze ustawień fabrycznych, po prostu nic, a mogę z powrotem odbierać TVP 3. :P "Skakałem" po kanałach, włączyłem na chwilę ostatni kanał, który mam na liście-CLP z 11034 z Hot Birda i potem TVP 3, który mam na początku listy i z leksza zaszokowany stwierdziłem, że TVP 3 odbiera mi normalnie z wizją. :o Nie wiem czy przełączenie na konkretny jakiś kanał i potem włączenie TVP 3 było powodem że wszystko wróciło do normy. Coś mi się kojarzy, że kiedyś czytałem o problemach z odbiorem jakichś kanałów na tunerach jednej z platform-były problemy z odbiorem niektórych stacji i żeby tuner prawidłowo odbierał kanał trzeba było przełączyć na niego z jakiegoś określonego kanału, ale to chyba chodziło wtedy o niskie SR, więc w moim przypadku to chyba nie to było powodem kłopotów z odbiorem wizji TVP 3. Wcześniej pisałem, że nie zaobserwowałem podobnych problemów z innymi kanałami, ale chyba jednak taką sytuację miałem też z Al Arabiyą z 11746 z Hot Birda. Na tym kanale też od pewnego czasu miałem czarny ekran, a fonia działała. Teraz Al-Arabiyę tak jak TVP 3 odbieram już normalnie. Inny ewentualny powód problemów nad jakim się zastanawiałem, to zajęta pamięć-mam w tej chwili na liście 3149 kanałów-dawno nie robiłem aktualizacji i wyszukiwania od nowa. No ale niby Ferguson 3318 może pomieścić 4000 kanałów. Zresztą wszystko wróciło już do normy, jeśli chodzi o odbiór. Zastanawia mnie tylko po prostu co było powodem czasowego zniknięcia u mnie wspomnianych kanałów. :? Dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi i pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy coś się działo z np. transponderem, z którego nadaje Cartoon Network, czy konserwacja transpondera czy co, bo przy oglądaniu kanału Cartoon Network kanał się zacinał i na pare sekund wskakiwał poziom sygnału na 0 lub 10, 20%, i sporadycznie ale się kanał zacinał, jako jedyny bo inne wszystkie ok lecą. Nie wiem czy nadal tak się dzieje ale jeszcze godzine, dwie, tak się działo. Coś przeszkadzało w emisji tego kanału. O co chodzi?

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm, u mnie jest wszystko w porządku. Właśnie zerkam na jakieś "dziadostwo" - Al Forat :lol: i jest OK. Choć zauważam również wahania sygnału ale nie aż tak duże aby były problemy z odbiorem. Moc sygnału oscyluje w granicach 64-72%. Dane dla wschodniej części Polski - Białystok. Oczywiście chodzi o transponder HotBirda - 10.949V. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a ja mam pytanie odnosnie TurkSata 42E ... mianowicie jak (mam fergusona 7318) daje by znalazl kanaly automatycznie to znajduje ich kilkadziesiat natomiast jak daje wyszukiwanie recznie bo chce znalesc NBA TV i wpisuje parametry z FlySat'a:

11892 H

12800

5/6

to automatcznie sila sygnalu spada do zera i nic nie mozna znalesc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba Ciebie "zdołuję" odpowiedzią na Twoje pytanie :lol:

 

Türksat2A - 42.0E kanał jest zakodowany w systemie BISS, nie ma możliwości odbioru, również są problemy z odbiorem kanałów z tego satelity w Polsce.

 

EutelsatW4 - 36.0E tutaj kanał wchodzi w skład rosyjskiego pakietu NTV PLus (sygnał szyfrowany).

 

Eurobird2 - 25.8E tutaj natomiast znajduje się w pakiecie Orbit Network, sytuacja podobna jak wyżej - kodowanie.

 

Intelsat 901 18.0W tutaj NBA TV nie wchodzi w skład żadnego pakietu ale też jest kodowany (Videoguard). Dla odmiany są dostępne przekazy które lecą FTA. W Polsce można odebrać ten kanał przy odpowiednio większej antenie. Nie jestem pewien czy antena - 80cm okaże się nie za mała.

 

Intelsat 907 27.5W tutaj sygnał ostatnio zaszyfrowano w BISS więc nici z oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można złapać ale potrzebna jest większa antena. Raczej nie byłoby problemów z namierzeniem satelity Eutelsat - 36.0E na antenie 80 cm. Ale to Ci tak nic nie da, NBA TV jest kodowany na 36.0E. Jeżeli już to myśl o odbiorze z 18.0W, o pozostałych pozycjach raczej zapomnij. Tylko tak jak już pisałem, antena 80 cm to może być za mała choć nie jestem tutaj do końca przekonany o tym. Na pewno ktoś mnie jeszcze poprawi jakbym się mylił. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To może być konwerter (ale równie dobrze odbiornik, kabel, czy antena się przestawiła). Zacznij od sprawdzenia zestawu antenowego - albo zabierz tuner i podłącz pod inną antenę (sąsiad, kolega lub sklep RTV), albo podłącz cyiś tuner u Siebie. To pozwoli określić, gdzie leży przyczyna.

 

Ew. w ciemno spróbuj wymienić konwerter i zarobić "F" od nowa na kablu - koszt będzie niewielki. Do 30 zł zmieścisz się razem z chłodnym piwem dla relaksu po skończonej robocie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...