Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam ,nie chcę zakładać nowego tematu bo i po co :) .Mam następujący problem posiadam odbiornik cyfrowy skymax 777 i antenę ustawioną na Hot Birda 13E ,automatycznym strojeniem znalazłem ok 900 programów tv ,ale z jakiegoś powodu nie mogę odbierać polskich stacji http://www.skymax.pl/programy3.php jedyne co działa to 4fun.tv i tv biznes dlaczego nie mogę odbierać ITV ,Tele5 itp. na tych stacjach mam brak sygnału a na zagranicznych sygnał jest maksymalny ,czym to jest spowodowane ,czy muszę przestawić antenę ?

Jestem bardzo początkujący w tych sprawach więc proszę o pomoc w miarę przystępnym językiem pisaną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam ,nie chcę zakładać nowego tematu bo i po co :)

Bardzo dobrze, właśnie tacy Użytkownicy są super, witamy na Forum Sat Kurier. :D

 

Nie odbierasz wspomnianych polskich kanałów może dlatego że złe częstotliwości masz wpisane. Dla Tele5, ITV, Polonia1, Kultura, TV Polonia jest transponder 11.488H 27500. Upewnij się czy aby na pewno częstotliwość jest dobrze wpisana.

Jeżeli piszesz że na innych transponderach siłę sygnału masz maksymalną to znaczy że antena powinna być ustawiona prawidłowo. Możesz napisać w kolejnym poście mniej więcej jak mocny sygnał masz, np. z tp: 10.719V (4fun, biznesTV) a także dla przykładu podać siłę sygnału z kilku innych częstotliwości z HotBird.

Moje pytania są jeszcze do Ciebie następujące:

Twoja antena ma tylko jeden pojedyńczy konwerter zainstalowany? Czy masz zamontowany dodatkowo jeszcze konwerter "zezujący" na innego satelitę?

Problem z odbiorem występuje tylko z tym (11.488H) jednym transponderem? Bo trochę dziwne mi się to wydaje że wszystkie kanały odbierasz prawidłowo oprócz polskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fajnie ,że ktoś się odezwał :) to tak po kolei wymienione przez Ciebie stacje mam ustawiane zgodnie z wykazem na stronie http://programytv.republika.pl/files2/h ... igital.pdf

str. 7 i 8 w.w. pliku,ich siła sygnału 1% ,a taki 4fun.tv siła sygnału 83% jakość 100% na częstotliwości 10719Mhz V.

Meteo express 90% siły sygnału na 100%jakość 10910Mhz V i np. DMC TV 10949Mhz V 93% siły sygnału.

Mam antenę z pojedynczym konwerterem bez zeza :)

Problem z odbiorem występuje tylko z tym (11.488H) jednym transponderem? Bo trochę dziwne mi się to wydaje że wszystkie kanały odbierasz prawidłowo oprócz polskich.

no właśnie nie bo jak napisałem wyżej np.Tele5 jest na 11513H i też sygnał jest zerowy. a i jeszcze jedno korzystam z ustawień "firmowych " skaymax'a 777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Tele5 jest na 11513H i też sygnał jest zerowy a i jeszcze jedno korzystam z ustawień "firmowych " skaymax'a 777

Tele5 jest na 11.513H? Teraz już wszystko stało się jasne. Zresztą pokazałeś wykaz kanałów z kwietnia 2005r. Minął ponad rok i niestety parametry niektórych kanałow, także transponderów się pozmieniały. Było to związane z wystrzeleniem na orbitę nowego HotBirda7A który zastąpił zasłużoną "jedynkę".

 

Tutaj znajdziesz parametry wszystkich kanałów których nie odbierasz:

http://www.lyngsat.com/hb7a.html

 

Tutaj jest dokładny wykaz wszystkich kanałow niekodowanych z satelity HotBird:

http://www.lyngsat.com/hotbird.html

 

Niestety, będziesz musiał edytować te transpondery na których nie ma sygnału aby wpisać poprawne wartości. Jeżeli będziesz miał jakieś niejasności to pytaj.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wielkie

Sprawdziłem / ustawiłem DZIAŁA !! :wink: a ja [beep] prawie cały dzień kręciłem tą anteną w lewo i prawo :oops:

Mam tylko pytanie czy aby odbierać sygnał z astry i hb to muszę mieć 2 konwertery tak?

Pytam bo mój wujek miał sygnał z tych satelit na 1 zestawie antenowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, musisz mieć dwa konwertery, przełącznik DISEqC oraz uchwyt do anteny (do zamocowania drugiego konwertera). Możesz także wymienić konwerter na Monoblocka (dwa konwertery i przełącznik w jednej obudowie). Ja jednak polecam pierwszy sposób ze względu na większe możliwości co do ustawiania. Było sporo już o tym mówione, w dziale Dobór Sprzętu i Problemy na pewno znajdziesz o tym informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam problem z instalacja. Odbieralem dobrze wszystkie kanaly ale od wczoraj rano tj sobota 13.01.07 stracilem liste kanalow i sygnal. Pojawialy sie napisy kanal niedostepny. Zostaly tylko nazwy kanalow powyzej 100 do 999. Ustawilem jeszcze raz talerz i uzyskalem 77 sile syganlu zgrubnego, natomiast nie moge w ogole ustawic sygnalu precyzyjnego, caly czas jest na 0. Szukalem listy kanalow ale nic nie znalazlem. Pisalem do cyfry w tej sprawie i poradzili mi zostawic tuner ustawiony na 1 program przez godzine i tak zrobilem ale czy to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej nie, Specjalnie zabralem telewizor do gory i podlaczylem dekoder na krotszym kablu aby nie demontowac instalacjii tak abym z dzaszku widzial wskazniki jak ustawialem sile sygnalu. Na obu kablach ten sam problem. Minelo sporo ponad godzine i nadal Informacjii o sieci nie znaleziona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zajrzyj do tego tematu: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=603 - wprawdzie jest w dziale platformy n, ale i n i Cyfra + korzystają z tego samego satelity. Pasek zgrubny ma marginalne znaczenie - możesz mieć go nawet 100% i nic z tego nie wyniknie, jeśli na drugim będzie nadal 0%. Musisz kręcić tak długo, aż dopadniesz ten drugi pasek (o ile nic nie jest uszkodzone...).

 

U mnie ostatnio mocno wieje, nie wiem jak w reszcie Polski, ale silny wiatr, jeśli antena nie była solidnie zamocowana mógł ją nieco przestawić i w efekcie brak teraz odbioru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapewne piszesz o Cyfrze + - CNN też przeniesiono na inną częstotliwość, ale sygnał z niej nie jest zbyt silny. Czerwony kwadracik oznacza właśnie tego typu problemy. Nie pamiętam listy C+, ale zerknij, czy masz na niej np.: Planeta Sport (rosyjski) lub KTO (francuski) - jeśli jest i też nie działa - masz problemy z sygnałem z częstotliwości 12.597 V 27500 3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kto mi wyjasni dlaczego jedne transpondery lepiej odbebrac a inne gorzej (czyby te gorzej odbieralne byly nadawane ze starszych satelitow?) i dlaczego przy manewrowaniu antena jedne trnspondery sa lepiej odbierane a jak przestawimy to te co byly dobrze sa gorzej a te co gorzej to lepiej?? Czyzby odleglosc miedzy satelitami byly na tyle duze?? A swoja droga jaka jest odleglosc miedzy satelitami (chodzi mi to ze HotBirdow jest kilka na jednej pozycji)

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sygnal CN jest nadawany bez klopotow a to ze nie macie sygnalu z jakiegos tr, to tylko i wylacznie wasza wina .

Talerz powinien byc ustawiony na PUNKT przez mechanika z miernikiem a nie samemu to robic.

Ustawic ustawicie ale jakie sa tego efekty to widac juz nie mowiac ze kazdy deszcz czy snieg bedzie wam robic nastepne problemy z uciekaniem sygnalu.

Naprawe czasem warto dac te 50 zl i nie miec tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...