Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Korzystając już z założonego wątku mam pytanie ...

 

Posiadam Cyfrowy Polsat ( Tuner Samsunga DSB-S305G , Czasza po Cyfrze + z konwerterem Sharpa )

 

Mam dziwną przypadłość z odbiorem stacji, bowiem nigdy nie udaje mi się złapać idealnego ustawienia, tak by wszystko chodziło dobrze.

Np: Gdy idealnie odbierają stacje MTV, VH1, VIVA - wówczas niemiecka ARD się zacina, lub wogóle nie ma sygnału i odwrotnie .... :roll:

Skończyło się na tym, że wybrałem ARD :wink: , bo akurat nie interesuje mnie Muzyka puszczana publicznie ( z szacunkiem dla fanatyków POP-Papki ) - a na ARD są czasem puszczane ciekawe programy.

Ale sam fakt ten, mnie zastanawia :?

Być może ktoś z Was wie , gdzie szukać przyczyny ...

 

Odrazu napiszę, że przyjazd Fachowca nie wchodzi w rachubę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Mam maly problem mianowicie - brak sygnalu na kanalach ktore maja sr 22000 - przestaly dzialac nagle, inne z sr 27500 chodza normalnie.

Czy wine za to ponosi konwerter, tuner czy tez cos innego?

Tuner rodzimej produkcji czasza ustawiona na astre.

Z gory dzieki za wszelka pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam cyfrowy polsat w Anglii, jak jest deszcz wycina mi niektore kanaly ale nie wszystkie. Czy jest to moze interferencja czestotliwosci danego kanalu z kropelkami wody? czy wobec tego pomogloby zmienienie czestotliwosci transpondera? obecnie mam 12360/H, czy jest taka ktora nie interferuje z deszczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@atutek - nietypowy problem - stawiałbym raczej na konwerter

 

@Alex228 - nie ma czegoś takiego jak interferencja częstotliwości z deszczem. Przyczyna to po prostu albo niezbyt dokładne ustawienie czaszy, albo zbyt mały rozmiar. Deszcz zawsze powoduje pogorszenie odbioru - jest to jakby przeszkoda na torze satelita czasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

Posiadam antenę 90 cm (8 letnią po Canal+) z nowym konwerterem Humaxa i moc sygnału jaką udało mi się uzyskać na CP to maksymalnie tylko 50%, jakość 90%. Trochę mnie dziwi taka mała moc, gdyż mieszkam na 10 piętrze a w polu widzenia nie mam wyższych obiektów. Konwerter wymieniałem w tym roku na Humaxa 0.3, przed wymianą tylko jakość miałem mniejszą. Próbowałem ustawiać za pomocą analoga i dalej tak samo Czy te 50% to wartość narmalna przy b. dobrych warunkach terenowych? Może to wina talerza? Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz to ja potrzebuje pomocy! Mam Sagema CP i dzisiaj w naszych okolicach jest silny wiatr. Co ciekawe na moim sagemie najpierw były skoki sygnału z 85% do 5% i raz było 85%, raz 40%, Raz 65% itp. Aż w końcu sygnał całkiem mi padł i nadal skacze, lecz już jako czewony pasek i z 2% do max. 35%. Nic nie odbiera, sprawdzałem wszystko i nic, złączki i ustawienie anteny jest dobre, w sutawieniach nie grzebane i nie mam pojęcia co jest nie tak, ze mój sagem nie odbiera sygnału ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Marcelek skoro piszesz, że mocno wiało ale wszystkie elementy anteny są bez zarzutu to przychodzi mi tylko jeden pomysł: uszkodzony kabel. Może był od trochę (lub mocno) naciągnięty a podmuch wiatru spowodował pęknięcie żyły kabla. Przyjrzyj się jemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam mam taki problem z ustawieniem anteny, otóż udało mi sie znaleść astre ale za [beep]e niemoge znaleść hotbirda. Czy musze ustawiać coś z pionem anteny czy ma zostać tak jak na astrze?? Czasze mam od C+ chyba 60cm tuner analogowy philips stu3310/22g (nie ma mozliwości zmiany ręcznie ustawienia kanałów częstotliwości czy jak to sie zwie albo ja niemoge znaleść, w menu mam tylko ustawienie daty i moge zalblokować dostęp do kanału lub go odblokować oraz moge zmienić kod dostepu, innych funkcji niema) co ja mam zrobić z tym?? Macie jakieś pomysły? Z góry dzięki za pomoc.

 

Ps. Nerwicy już dostaje wczoraj siedziałem i sie bawiłem kilka godzin i nic, znalazłem tylko astre. [/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

sebakami aby jeszcze złapać Hot Birda trzeba antenę delikatnie przesunąć w prawo (stojąc za anteną).

Nie znam tego Twojego tunera, nie wiem co z nim zrobić. Znalazłem jedynie instrukcję: http://www.p4c.philips.com/files/s/stu3 ... fu_deu.pdf tylko jest problem, to po Niemiecku :? (ten język to za bardzo kompatybilny nie jest :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Zniknęły mi transpondery z HB od 51 do 100, czyli 11747 do 12713. Zauważyłem to w trakcie ostatnich mgieł. Pojawiały się na chwilę w ciągu dnia i zanikały wieczorem. Byłem przekonany, że to sprawa rozpraszania przez mgłę. Ale teraz nie ma mgły. Co dziwne działa wszystko poniżej 11747 i cała Astra. Moc sygnału i jakość bardzo dobra (np. TVN24 - jakość 98-100%). O co może chodzić? Konwerter monoblock i zez.

Sprawdziłem na innym tunerze - to samo.

Jestem mocno początkujący w tych sprawach ale i tak zgłupiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Adam: czyli brak wyższego pasma, wygląda na awarię konwertera.

Może te mgły mu zaszkodziły, może jest gdzieś małe pęknięcie i dostała się wilgoć. Zdejmij konwerter i połóż go na kaloryferze, niech wyschnie, jeśli to nie pomoże to już tylko wymiana na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest fajnie. Okers wilgotnej jesieni obnaża najmniejsze niedoskonałości przy antenach. Konwerter lub złe zarobienie kabla, to zmora. Jeszcze tylko przełączniki DiSEqC trzymają się dość dobrze - jest mała awaryjność. :lol:, a może tylko rzadziej stosowane. :)

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Dzięki za pomoc. Problem był w konwerterze. Obejrzałem go - żadnych pęknięć, żelaztwo i dwa żółte plastikowe kapturki (Humax). Kupiłem nowy, tym razem Golden Interstar i tu zaskoczenie. Po założeniu i ustawieniu tak jak był Humax - kicha. Nie odbiera Astry. Po godzinie regulacji konwerterem mam już wszystko, ale...

Najsłabszy z Astry miałem i mam ok 40% za to TVN24 mam teraz tylko 75% zamiast 98-100%, a cały monoblok ma prawdziwego zeza. Patrzy w bok anteny. Nie ma możliwości ustawienia tak jak poprzedni. Rozumiem, że ten Golden nie trzyma odległości między satelitami?

Mam pytanie: czy próbować korygować to anteną, czy przeczekać licząc, że następny konwerter będzie "trzymał" lepiej parametry? A może to jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmmm, patrzy w bok anteny? Rozumiem, że jest skierowany do środka czaszy? Czy aby na pewno jest to konwerter z odstępem 6 stopni?

Popatrz jeszcze w instrukcji jak on jest oznaczony, znaczy która "główka" jaki ma numer LNB, może trzeba będzie w tunerze zmienić konfigurację/porty.

A jak tam ten poprzedni? Suszyłeś i podłączałeś ponownie? Tak z ciekawości pytam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Patrząc na antenę:

z lewej Astra, przekręcona lekko w dół główka oznaczona 19, z prawej (centralnie w antenie) HB główka oznaczona 13. Nie ma oznaczenia LNB.

 

Przy umieszczeniu tak jak poprzedni konwrter, prawy (HB) na wprost środka anteny, jakość sygnału z HB przechodzi samą siebie wiele kanałów ma 100%, ale słabsze z Astry - 0%. Dopiero po "zazezowaniu" całego monobloka w prawo - spada sygnał z HB i pojawia się na słabych kanałach z Astry. Obecnie monoblok patrzy w prawą część anteny mniej więcej na 1/3 odległości między środkiem a prawą krawędzią anteny.

 

Problem może być w braku tego 0,2 przy 19?

 

Czy coś da się z tym zrobić?

 

Poprzedni konwerter ma 3 miesiące toteż zamiast kombinować skontaktuję się ze sprzedawcą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możliwe, że ten nowy konwerter źle współpracuje z Twoją anteną, może wymaga większej czasy. A właśnie, nie wspomniałeś jeszcze jakiej wielkości masz antenę.

Różne monoblocki różnie działają, jednemu wystarcza 70 cm. szerokości poziomej anteny, a inny chce 75 cm. do prawidłowej pracy.

 

Cytat: Problem może być w braku tego 0,2 przy 19?

0,2 stopnia to żadna różnica, mając wycelowaną antenę w danego satelitę możesz odbierać sygnał do maksymalnie 2-ch stopni po bokach (od tego satelity). Przykładowo: ustawiając antenę na Eutelsata W3 na 7 st. wschód możesz odbierać Siriusa na 5 st. wschód (oczywiście tylko te silne transpondery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Antena 90 cm ale z czasów II wojny światowej. Zastanawiając się nad monoblokiem przeglądałem sklepy pod katem uchwytów na konwerter. Nigdzie nie znalazłem czegoś podobnego. Na szczęście okazało się, że ten który jest świetnie pasuje.

Mam jeszcze jeden pomysł. Poprzednie konwertery miały cienkie "szyje". Pierścienie powiększające do 40 mm mogły amortyzować nierówności. Wydaje mi się, że obecny konwerter patrzy nieco wyżej w antenę niż poprzednie i może siada offset. Spróbuję dać podkładkę od strony zewnętrznej mocowania, tak żeby główka patrzyła trochę niżej w antenę.

Może to coś pomoże?

 

pozdrawiam

 

PS.

Konwerter nie ma żadnych opisów. W którymś sklepie widziałem opis, że jest przeznaczony do anten 70-90 cm - czyli niby dobrze. Poza tym występuje absolutnie we wszystkich sklepach pod nazwą Golden Interstar GI-205.

 

Te 2 stopnie to żadna różnica dla anteny. Ale konwerter musi wiedzieć z którego miejsca anteny to "wybrać". Może źle odlany plastik obudowy powoduje za duże odchylenie główek od siebie? albo "rozgięcie" główek na zewnątrz? Tu chyba milimetry robią różnicę?

 

Pozdrawiam

 

Edycja pitter: połączyłem dwa posty w jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Twoja antena i ten konwerter powinny współpracować bez zarzutu. Dobrze kombinujesz z tymi podkładkami, spróbować nie zaszkodzi :)

Przy ustawieniu zeza jest potrzebna dokładność, faktycznie czasem milimetry wchodzą w grę. Jednak im większa czasza tym można mniej dokładności zastosować, sam mam na antenie 90 cm. zeza (dwa konwertery single) i nie było żadnych kłopotów z ustawieniem, sygnał bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...