Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Kto mi wyjasni dlaczego jedne transpondery lepiej odbebrac a inne gorzej (czyby te gorzej odbieralne byly nadawane ze starszych satelitow?)

Jest kilka przyczyn:

- starszy satelita ze słabymi transponderami, może też zaczynać inklinować (uciekać ze swojej pozycji - ale takie to już przestają pełnić ważne role i wychodzą z użytku)

- różne częstotliwości, mniejsza częstotliwość - lepiej odbiera (ale to są bardzo małe różnice)

- różne wiązki transponderów

- SR, FEC

- transponder może być podzielony na dwa transpondery (dwa lub więcej z przekazem cyfrowym lub część na cyfrowy, a część na analogowy - przykład transponder TV Duna na HB).

 

A swoja droga jaka jest odleglosc miedzy satelitami (chodzi mi to ze HotBirdow jest kilka na jednej pozycji)

Z naszego punktu widzenia to odległości są prawie niezauważalne ale w kosmosie to jest pewna różnica - jaka to nie wiem, musiał byś google pomęczyć ;) Zdaje się one są poustawiane "po ukosie", kawałek obok i wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tp. 74 (12.188V), z którego lecą AXN-y od zawsze był słabszy - i za czasów Hot Bird-a 3 i teraz przy HB8. Po części winne jest ukierunkowanie wiązek - HB8 operuje najmocniejszym sygnałem na Włochy i Francję. U nas jest ciut gorzej. Mimo wszystko tp. 74 jest i tak słabszy niż inne transpondery HB8 - widać CP oszczędza moc ;) Mniejsze rachunki za światło wyjdą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Mam poważny problem, dzisiaj rano oglądałem sobie jeszcze CP (Echostar 717), a teraz włączam i wszędzie brak sygnału zarówno z Hot Birda jak i z Astry (mam zeza). Co się mogło stać w ciągu tych dwóch godzin (zaznaczam że w tym czasie wszystko było wyłączone i nic nie majstrowałem).

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdź w miarę swoich możliwości dekoder u sąsiada. Pozwoliłoby to wykluczyć że usterka leży po stronie dekodera. Wtedy byłoby wiadomo że coś dzieje się przy antenie satelitarnej albo z samym kablem. Przy okazji sprawdź także kabel czy nie jest rozłączony (w miejscach styków konwertera z dekoderem). Bywają takie sytuacje że wystarczy poruszać trochę zaciski łączące i sytuacja wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem dosyc poczatkujacym monterem anten satelitarnych Polsatu i Cyfry, jednak pierwszy raz mam taki problem. Mianowicie, montowalem dzisiaj antene w domu, od ktorego akurat na poludnie i o 20 m jest oddalony gesty las. No i tutaj zaczyna sie problem. Niby jakis sygnal na

"dwojke" na mierniku mam, ale "szukam sygnalu". U sasiada tuner dziala, chociaz ten ma dom oddalony o 120 m od lasu. Satelita mysle, ze tez dobry, na prawo od Astry. Myslalem nad konwerterem, czy mzoe to byc jego wina? A jesli nie, to co w takim razie zrobic? Z gory dizekuje za odpowiedz.

 

Kat jest ustawiony napewno dobrze. Ciagle na ekranie widnieje "Szukam sygnalu" cobym nie robil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja rozumiem ze kąt potrzebny Ci jest do czego innego. Po prostu weź go wyznacz kąt i popatrz pod kątem (Ty popatrz) który wyznaczy kątomierz i zobaczysz czy trafiasz w drzewa czy nad drzewa. A na prawo od astry jest jeszcze chyba eutelsat.... i dopiero HotBird

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kąt wynosi akurat 32 stopnie, czyli tyle ile powinien dla mojej miejscowosci + u sasiadow jest identycznie. Antena skierowana jest w strone drzew a nie nad nimi. U sasiada jest podobnie, ale dom jest 100 m wczesniej. Antena u niego takze jest skierowana na korone drzew i wszystko odbiera elegancko. Poza tym, gdyby sygnalu nie bylo, to bym to widzial na mierniku? Natomaist miernik mi pokazuje stale "dwojke" dla Hotbirda. W takim razie, mzoe konwerter walniety? No jesli sasiad odbiera, to dlaczego tutaj nie?

No i oczywiscie, jesli to jednak drzewa to co robic? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena swoje drogą ale sygnał pada na antenę pod kątem (nie wprost na antenę bo wtedy konwerter był by na środku a jest niżej) zostaje odbity i wpada w konwerter. Mam nadzieję że teraz rozumiesz o co chodzi mi z kątomierzem. Chodzi o to żebyś wiedział skąd "leci" sygnał.

 

A jeśli to drzewa to montaż wyżej anteny, na dachu lub piła motorowa i ino wióry lecą. Ewentualnie postawić jakaś porządną rurę i zrobić maszt jeśli nie koło domu to może gdzieś koło słupka ogrodzeniowego (swego czasu znajomi monterzy tak już parę razy robili)

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

Zachciało mi się Nonstop Kino z Amosa (wiem, nie warto było), no więc idę na balkon i kręcę tak gdzieś po jednym stopniu, amosa nie znalazłem, więc próbuję stopniowo z hotbirda na siriusa (sygnał max 45%), poźniej bardziej na zachód w stronę amosa i po 2 godzinach złapałem sygnał na 11.260 (50%), okazało się że jest sygnał tylko na tym transponderze (minimaxy tam głównie mają), na wszystkich innych jest 0% (w tym 11.585 lub 11.588 z nonstop kino), przy żadnym ustawieniu nie ma sygnału na pozostałych transponderach z amosa. Co może być tego przyczyną?

Lokalizacja: 10 piętro, otwarty teren

Tuner: Echostar 606, Antena: 90cm

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na 11.260 uzyskuję max 45%/90%, jak skieruję antenę troszkę w dół to spada do 10% lub 0%, do góry to samo, na środku jest właśnie 45%, Z tym skręceniem to jutro spróbuję, bo już ledwo myszkę trzymam przez to ustawianie :lol:

 

Tak pozatym to da się wogóle uzyskać sygnał 100%/100% na hotbirdzie? Co bym nie robił to zawsze jest max. 91/55% (konwerter roczny humax 0,3db), przy astrze 90/65% (stary samsung 0,6db), antena 10 letnia 90cm bez oznak korozji (z canal+ :D ), otwarty teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Różne tunery, różnie pokazują tą swoja skalę ;) Mój na przykład pokazuje w dB :) Na HB (o ile pamiętam) to żaden transponder nie uzyskał pełnej skali, udało to się na satelicie Thor i chyba Astrze ;)

Antena 90 cm. jest wystarczająca do odbioru Amosa także życzę cierpliwości i sukcesów w jej ustawianiu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skręciłem konwerter, wymieniłem kabel na nowy i sygnał na 11.260 z 45% poprawił się na 51%, wszystkie kanały z tego tp bez problemu:

http://img184.imageshack.us/img184/1047/hpim2525ti6.jpg

Na sąsiednim tp 11.303 pojawił się sygnał 20% reszta dalej milczy (0%)

Tak pozatym max jakość na wszystkich satelitach 55% to chyba nie jest normalne?

 

http://img184.imageshack.us/img184/6584/hpim2527ps0.jpg

Może bardziej wysunięty biały konwerter zasłania część wiązki dla tego "żółtego" (nie da się ich lepiej ustawić). Nie wiem też czy dobrze go skręciłem na amosa, ale przy innych skręceniach jest tylko gorzej

 

Druga sprawa to ten "element" wystający z balkonu, jest on ok. 15 cm nad anteną i kończy się kilka centymetrów za "płaszczyzną anteny". Od dłuższego czasu się zastanawiam czy to może mieć wpływ na odbiór.

Tutaj go widać (ustawienie na amosa)

http://img405.imageshack.us/img405/9404/hpim2526ze8.jpg

 

Przy hotbirdzie jest tak:

http://img405.imageshack.us/img405/9075/hpim2533ho2.jpg

(Widok z góry, w rzeczywistości wystaje za płaszczyznę na kilka cm)

 

Wiązka 33 stopni nie powinna trafiać na to... Sam już nie wiem, z piłą trochę długo by mi zeszło usunięcie tego...

 

Proszę o wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Przekręcam ją na maxa, tak że "patrzy" w stronę drzwi balkonowych, a konwertery są przy barierkach od balkonu :wink: Co do fotek to jutro.

Pozdrawiam

 

Proponowałbym założyć jeden główny konwerter.

I wtedy ustawić antene na Amosa.

Przynajmniej upewnimy się czy nic nie zakłóca jego sygnału.

Prosiłbym o fotki gdy antena ustawiona jest na HB ale takie abym widział co przed nią jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...