Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co chodzi o tuner to nowy ferguson.Wiec mysle ze to nie on,przewód nowy,wtyki zaroboine pierwsza klasa.Mam to jakis miesiąc.Stary jest talerz i konwenter,pochodzi z wizji tv.

Po prostu z dnia na dzien coraz gorzej zacza odbierac,teraz wogóle nie moge sygnału zlapać. Miesiąc temu bylo wszystko oki,siła 94% a jakość 35-50% nie wszyskie kanały były ale cos odbierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakość sygnału strasznie niska i tutaj coś mi się nie podoba. :?

Wydaje mi się że może został uszkodzony konwerter i do środka dostała się wilgoć. W miarę swoich możliwości zdejmij delikatnie konwerter z satki i obejrzyj dookoła czy na obudowie nie pojawiło się jakieś pęknięcie. 7 lat "życia" konwertera to już jednak sporo.

 

Tak jak radził Mr. Orbita - sprawdź Swój dekoder u sąsiada albo w sklepie z RTV. To pozwoliłoby wykluczyć że problem nie leży po stronie dekodera. Czasami i nowy odbiornik może nawalić. Również mogła się sama antena przestawić. Można spróbować delikatnie ją poruszyć raz w jedną stronę, potem w drugą i jednocześnie zerkać na pasek sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Luknąłem na konwerter i nic nie widac,niby oki.Ale data wybita na nim to 98r.A z tego co wiem to był nieużywany z 5 lat.

Juz zamówiłem nowy Konwerter GI-201 Platinum X

 

Ruszałem anteną i w prawo i lewo i nic,na paskach nic zero.

Sygnał z dnia na dzien był coraz gorszy,tz na paskach było 94% i 48& ale odbierała połwa programów,az do momentu gdy praktycznie na kazdym cieło szatkowało az do zaniku.

 

wymienie konwenter to dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tuner sprawdzony,jest oki.Nowy konwerter siedzi,no i lipa.

Mieszkam na 1 piętrze,antene mam na balkonie,a na przeciwko rosnie dzrzewo,może to ono robi robote?

Jest dokładnie na południe. W stronę wschonią i zach,można by bylo coś złapać,myślę o astra2 lub amos1? Dało by rade? Jak nie to czekam na jesień. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ustaw Antenę na Amosa 4.0W (kręć w prawo o 17 stopni w stosunku do Hotbirda), w tunerze ustaw jakiś TP z amosa (11.260H jest mocny) i patrz na sygnał. Jak złapie będzie to oznaczać że drzewo jest najprawdopodobniej przyczyną braku sygnału z HB. Jak masz okna z innych pokoi po tej samej stronie co balkon to możesz z nich próbować złapać HB.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witajcie, zima zalozylem sobie antene satelitarna tzw. 70 tke z konwerterem Golden Interstar. Wszystko dzialalo poprawnie zarowno podczas deszczu jak i sniegu czy silnego wiatru. Jednak gdy nadeszla wiosna zaczely sie problemy. Otoz sygnal zaczal "falowac". Raz jest idealny, silny, za chwile spada i swieci pasek poziomu na czerwono. Pozniej z kolei zanika calkowicie by ponownie sie pojawic. Czasami nawet trzyma sie dobrze przez pewien czas ale znowu po chwili zaczyna falowac. Szybko zorientowalem sie ze wina za to nalezy obarczac drzewa ktore mam przed antena w odleglosci jakichs 50-60 metrow. Nie mam mozliwosci przewieszenia anteny. Po prostu nie mam. Moje pytanie brzmi. Czy pomoze w tym przypadku wieksza antena np. 80-85 cm? Jesli tak to jakiej firmy ja kupic? Pomozcie prosze. Dziekuje serdecznie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To znaczy że odbierasz HotBirda i na tej satelicie masz antenę ustawioną. Nie wiem jaki typ instalacji posiadasz, wydaje mi się że jest to antena nieruchoma na jednego satelitę. Jeżeli tak, to trzeba tylko zrobić konfigurację satelitów w menu tunera. Zamiast głównej pozycji AtlanticBird, powinieneś wybrać jako główną satelitę - HotBird, wtedy też pojawi się właściwa lista transponderów przypisanych danej pozycji i wtedy również powinien znaleźć się CP.

 

Nawet teraz, jeżeli antena jest idealnie ustawiona to po wpisaniu parametrów np. takich: 11158 V SR=27500 FEC=3/4, Cyfrowy Polsat powinien wskoczyć. Ale w glównej mierze musisz poprawić konfigurację satelitów w menu instalacji.

 

EDYCJA: Z tematu, którego Tobie zamknąłem wynikła jedna sprawa. Antena jest źle ustawiona. Delikatnie poruszając w prawo, w lewo, góra-dół doprowadzić do jak najlepszego sygnału, obserwując jednocześnie sygnał z transpondera który Tobie siako tako odbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam

jestem tu nowa a do napisania skłonił mnie problem z czerwonym kwadracikiem z boku ekranu przy wszystkich kanałach. co mam z tym zrobic? wogóle nic nie odbiera.

w "ustawieniach anteny" jest cieniutka kreseczka obok jedynki. jak to samemu naprawic???

Help bo jestem z tego naprawde zielona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Za mało informacji podałaś. Jaki masz dekoder? Przy antenie satelitarnej nic nie było majstrowane albo w menu odbiornika - głównie przy ustawieniach LNB (konwertera)?

Jak długo posiadasz już antenę sat? Kiedy problem z odbiorem się pojawił i czy wcześniej wszystko było w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...