Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Właśnie kupiłem LCD Samsung LE32R71B, wrażenia pozytywne :D Mam pytanie, które może wydać się prozaiczne, ale w tym temacie jestem zielony. W jaki sposób najlepiej połączyć dekoder C+ (stary) do LCD?

 

Kolego Wanderer w jaki sposób (jakimi kablami) łączyłeś LCD z dekoderem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a propo zepsutych telewizorów. Zakłąd Energetyczny popsuł mi telewizor, bo po ostatniej wichurze nie było jednej fazy i cos się stało z moim telewizorem. problem tkwi w tym, ze aby włączyć telewizor musze sie pomęczyć. Jak wcisne przycisk power na ppilocie to nic się nie pojawia, gdy przełącze telewizor w stan czuwania to lampka świeci się na czerwono, jak wyłącze to nic się nie pojawia. Aby włączyć telewizor to musze wyjać wtyczkę z gniazdka, włączyć TV. Na ekranie pojawia się obraz i lampka swieci się na zielono, po czym po kilku senkundach lapka gaśnie i nic się nie pojawia. Jak wcisnę przyciesk stanu czuwania lampka swieci się na czerwono, jak wyłącze nic nie ma. Musze kilka krotnie wyjmowac wtyczkę z prądu, az do skutku, jak załapnie to działa długo. kupiłem juz nowy TV, ale ten przydałby się do odtwarzacza DVD. Co jest tego przyczyną, czy da się ten telewizor naprawić i czy warto. Telewizor ma 12 lat. Jaki będzie mniej więcej koszt naprawy. Jak ktoś wie, niech napisze będę wdzieczny, bo nie wiem czy mam iśc do serwisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bez informacji o modelu ciężko pomóc, bo modeli było na pęczki i awarie w nich różniaste :wink:

 

W każdym razie obawiam się, że wizyta w serwisie będzie konieczna. Koszt naprawy ciężko określić, ale ponieważ jeszcze jako tako się włącza, to nie powinien być duży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Kolego Wanderer w jaki sposób (jakimi kablami) łączyłeś LCD z dekoderem?

Przepraszam dopiero teraz dojrzałem Twoje zapytanie.

Na tym co miałem było to S-Video x1

teraz czekam na nowe TV podróżuje aż z RPA (ten który zwróciłem to było LCD a teraz ma być Plazma)

i po prosu jeszcze nie wiem. :oops:

Mam nadzieję, przed świętami do mnie dotrze.

Na razie najważniejsze jest to :wink: :

Pozdrawiam.

 

pipa2.JPG

 

pipa1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W przypadku Phila 6010 i Mediasata pozostaje mi chyba tylko scart. I tu moje pytanie, czy warto zapłacić 90-150 PLN za pozłacane scarty (Tech+link, Proline, Profigold). Niektórzy twierdzą, że może to poprawić jakość obrazu o nawet 30%, inni, że kompletnie to nic nie da. Zdania są podzielone i już sam nie wiem co mam zrobić. Jakie jest twoje zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, dzięki za rady, intrukcję znalazem, ale jak na moje szczęscie bez okładki, na której pisze numer modelu. Wybiorę sie do serwisu w najbliższym czasie i jeśli mi powiedzą, ze koszt naprawy wyniesie do 70 złotych to oddam, a jeśli więcej to juz mi się nie opłaca go naprwiać. tylko żal mi telewizora. Miał troszkę miej lat niz ja, pamieta wszystki kłótnie i bójki o pilota z rodzeństwem. aż żal, zeby umierał :)

 

 

PS: Znalazłem na pilocie małym druczkiem chyba model telewizora. Sharp g0783pe . Jak wpiszę to w googlach pojawia sie mój pilot, więc chyba to to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko zależy od oczu, uszu i sprzętu.

Zadaj sobie pytanie, czy takie końcówki są Ci potrzebne i czy taki wydatek jest tego wart?

Moim zdaniem o wiele ważniejsze są przewody i w te naprawdę warto trochę zainwestować.

Ja na moim już dość starym Technics (audio) SA-SX320 mam takie końcówki, jednak żadnej różnicy w jakości dźwięku nie zauważyłem. (może to wina słonia :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Do tej pory używałem analogowego tunera, teraz mam cyforowy polsat i problem. Łapie mi 30/56 polskich programów, tzn. Polsat, TV4, Polsat Sport Extra, MTV PL, VIVA PL, PULS, Eurosporty, TVNy itd. ale np. TVP1, TVP2, Cinemaxy, Jetixy, itd. nie łapią(BRAK SYGNAŁU) W sumie jak napisałem nie działa 26 polskich programów. Oczywiście pierwszy miesiąc korzystania z polsatu jest za darmo i jest cały familijny+relax mix. Coz zrobić. ruszałem już anteną we wszystkie strony i nic. Jak ruszać to najlepiej co mieć włączone na dekoderze?? MAM Echostar 717. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
zostawiłem wszytsko tak jak było z zestawu analogowego i podłączyłem kabel do Polsatu. No ale jakby "oczko" nie bylo cyfrowe to chyba by nic nie odbierało a tak to jest 30/56 programów jak wcześniej wspominałem

Jest dokładnie odwrotnie niż myślisz, stare konwertery tym się różnią od nowych że nie są szerokopasmowe (nie reagują na sygnał 22kHz) i wtedy masz tylko kanały z niższych częstotliwości.

 

Konwerter jest 'cyfrowy' bo on nie dekoduje sygnału tylko go odbiera jest mu wsio ryba czy to analog czy digital.

 

Kup nowy konwerter kosztuje kilka zł i spróbuj zamienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A to "oczko" jak mówię to fachowo się nazywa konwerter, tak?? Bym musiał wejśc na dach, żeby sprawdzić numerki jakie się tam znajduję. Jutro to sprawdze. Ale raczej uważacie, że trzeba wymienić.

 

EDIT: Witam! No więc wszedłem na dach i spisałem wszystko z tego "oczka" (konwertera)

CAMBRIDGE INDUSTRIES GEO UNIVERSAL 0.7 d.B LO 9.75/10.60
S\N 000818 G5156990 CC S8420 DIGITAL LNB

 

Mam jeszcze zapasowy konwerter:

PHILIPS SX 1019 3112 298 02031 1 22 03828 KR07

 

Czy ten pierwszy jest analogowy, że mi wszystkie kananły nie odbierają?? Może wystarczy zmienić na ten drugi. Czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten 1szy jest szerokopasmowy czyli musi odbierać wszystkie kanały (chyba że jest uwalony).

 

Sprawdź jeszcze w ustawieniach tunera czy 'typ konwertera' jest 'uniwersalny', ewentualnie 'użytkownika' i wtedy trzeba wpisać te 2 częstotliwości: 9.75 i 10.6 (to może nieco różnie wyglądać w różnych tunerach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@dawidryba

 

Jetix Play chyba do 19:00 nadaje i później nie ma nic - pisałeś po 19, więc może było już po programie - spróbuj sprawdzić w dzień ;) Wszystkie pozostałe kanały już działają?

 

@Marcelek

 

Strzelam - albo to jest Sharp SV 2142 SCN, albo Sharp CV 2162 SCN. Niestety ciężko określić model - mało informacji. Koszt naprawy może zawadzić koło 100, ale spróbuj go oddać, żeby zbadali i określili ile za to wezmą, ponieważ dokładnie nie wiadomo co siadło - mam tylko pewne przypuszczenia (zakładając, że zgadłem model ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...