Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zawsze zapominam się o tym telefonie bezprzewodowym. Od pewnego czasu ten problem powraca na forum jak bumerang :? Nie tylko Ty masz z tym problemy.

 

Telefony bezprzewodowe pracują głównie na częstotliwościach 1800 - 1900 MHz, a więc teoretycznie nie powinno być problemów z odbiorem wspomnianych parametrów. Spróbuj odsunąc jak najdalej telefon od sprzętu satelitarnego (kabli, tunera). Może to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie, 1800 MHz! A zakres częstotliwości na wejściu tunera sat. to 950-2,150 MHz! (częstotliwość transpondera 10-12 GHz minus oscylator konwertera 9,5 GHz). Jakoś konstruktorzy sprzętu nie zwrócili uwagi na ten mały problem.

Stacja bazowa telefonu nie powinna znajdować się w pobliżu telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja mam taki nietypowy problem sygnal jest mocny bo 4 z 5 a gdy chce wyszukac programy to pisze ze nic nie moze znalezc a na tych co sa juz ustawione obraz jest czarny oczywiscie chodzi mi o c+ konwerter dobry i dekoder tez dekoder to philips hd (pozyczony od kolegi u ktorego normalnie dziala on ma telewizor hd a ja normalny crt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja przymierzam się do kupna cyfry kolega przywiózł cały sprzęt czyli dekoder który u niego działa konwerter który też u niego działa i talerz po długim staniu na balkonie znaleźliśmy sygnał umocowaliśmy antenę sygnał jest na poziomie 4 z 5 możliwych chcieliśmy włączyć jakiś program ale nic nie było był tylko czarny ekran chcieliśmy wyszukać ponownie programy ale nic nie znalazło pisało żeby zmienić ustawienie anteny a sygnał z nadal był wysoki dekoder to philips hd tez myślałem najpierw że antena jest złe ustawiona ale w ustawieniach dekodera ustawia sie z jakiej satelity będzie sie odbierać sygnał było ustawione na hotberd'a dla pewności przestawiliśmy na inną i żeby sprawdzić czy sygnał zniknie i prawidłowo znikł wiec sygnał który złapaliśmy na pewno pochodził z hotberd'a.

Ps. przepraszam za poprzedniego posta bez znaków interpunkcyjnych, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeczytaj dobrze instrukcję obsługi, a szczególnie strony 21, 22, 23.

:arrow:DEKODER PHILIPS DSR 6201 - instrukcja obsługi

 

Posiadasz tylko jeden pojedyńczy konwerter? I żadnego monoblocka czy uchwytów na dodatkowy konwerter? Pytam się, bo nie mam pewności.

 

Spisz jakość i moc sygnału na którymś z transponderów HotBirda, najlepiej jakby był to 10.892H (patrz - strona 22).

 

I to tylko tyle co mi przychodzi do głowy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Mam ten sam problem. Posiadam dekoder PHILIPS DSR-6201/91, talerz ten, który dostałem przy zakupie dekodera, pakiet prestiżowy. Sygnał mam około 4.7, a wiec dobrze, ale kiedy próbuję wyszukać programy to nie znajduje nic i wyskakuje komunikat "Sprawdz ustawienia anteny i parametry odbioru".

moje parametry:

Satelita: HotBird

Czestotliwosc: 10892

POLARYZACJA: pozioma

Symbol rate: 27.5

FEC: 3/4

Sygnal 22kHz: NIE

PID: 227

TID 1: 199

TID 2: 198

 

 

Posiadam tylko jeden pojedynczy konwenter, zadnego monoblocka nie mam ani dodatkowych uchwytów również. Ktoś wie jak mi pomóc? Jest to pierwszy montaż tej cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam problem, Sygnal 100% jakosc 87-89% a co kilkadzisiat sekund dwiek/obraz [beep]zi, jakby cos zaslonilo konwerter. KOnwerter wymienilem kilka dni temu, przez 3 dni bylo ok a teraz taka padaka :( Co najprawdopodbiej moze byc przyczyna? Efki, kabel? Zaczep konwertera na rurce sie mocno poluzowal, ale dzisaj go zakleilem tasma techniczna i zakleilem epoxy, ale nie ma zadnej poprawy :( jak wyskoczylo kilka chmur na niebie, to wogole sygnal i jakosc zaczela mi skakac miedzy 100 a 30! a wiatru nie ma zadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Zaczep konwertera na rurce sie mocno poluzowal, ale dzisaj go zakleilem tasma techniczna i zakleilem epoxy, ale nie ma zadnej poprawy :(

Mocowanie konwertera musi być stabilne. Nie może być takiej sytuacji, że coś się poluzuje. Klejenie taśmą nic nie da, ponieważ konwerter "patrzy" w określony punkt czaszy, a u Ciebie na pewno w "inny" punkt i stąd masz zły sygnał. Musisz wymienić uchwyt na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest do tego jakaś instrukcja obsługi? ;-)

 

Chodzi mi o to, jakie mają być wpisane wartości przy instalacji sprzętu na satelicie Hotbird typu:

 

LNB niska częst. 09750 ?

LNB wysoka częst. 10600 ?

Częstotliwość graniczna: 11700 ?

 

A później przy odbiorze sygnału:

 

Nazwa satelity: Hotbird

Częst. transpondera: ????

Polaryzacja: H

Symbol RATE: 27500

FEC: 3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.Mam problem z swoim zestawem tv sat.Wczoraj wieczorem jak to przewaznie bywa odpalam sobie tv sat na kompie a mianowicie Canal+Futbol z DIGITAL+ a tu widze że nie ma ani syganłu L i Q.Po zbadaniu sprawy wyszło na to że nie odbiera mi sygnału z transponderów z symbol rate 22000.Mam monoblocka Irdeto od jakiś 2,5 roku.To stało się tak po prostu z dnia na dzień.Wszystko inne działa cacy.Może ktoś ma jakieś pomysły na ten bardzo dziwny problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystkie transpondery z SR=22000 na Astrze to dolne pasmo poniżej 11,7 GHz, ale też górne powyżej 12,5 GHz. Zobacz dla pewności, czy masz sygnał z przykładowo 12,552V na Astrze. Jeśli zadziała, to wskazywałoby to na uszkodzenie konwertera (po prostu nie przełącza się na dolne pasmo). Restartowałeś komputer na próbę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej.Dzięki za info.Ale zrobiłem tak odkręciłem wtyczkę z anteny i wydawało mi się że drucik jest za płytko w tej nakrętce niż zwykle.Prawdopodobnie skrętka się osuneła i drucik pozostał dalej ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ.Już byłem przygotowany na wyprawe na dach ale dla pewności dzisiaj rano włączyłem kompa i co ciekawe wszystko co nie działało zaczęlo działać.Dziwne to ale słyszałem o podobnym problemie jedej osoby i też jej się jakoś same naprawiło.Bardzo dziwne ale teraz działa jak należy.Nie działało mi od soboty wieczora i całą niedziełe.W poniedziałek przywitało mnie dobrym sygnałem z satelity.Dziwne...

EIDT:A jednak dalej tak się dzieje.W tej chwili znowu mi nie działają wszystkie kanały z SR 22000.Nawet te na górnej częstotliwości.Wczoraj wszystko wracało do normy po restarcie kompa.Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwerter Inverto Twin IDLP-40TL + Ferguson FX 7600 + Samsung DSB 305G. Wszystko pięknie gra tylko jak podłączę Fergusona w pokoju gdzie jest Samsung to w ogóle nie wykrywa sygnału jest tylko 30% a Samsung działa normalnie. Natomiast w pokoju gdzie jest Ferdek oba tunery działają poprawnie. Co jest tego przyczyną ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mh_misiek: postawiłbym na nieprawidłową pracę jednego w wyjść konwertera. Te jedno wyjście zapewne nie chce zaakceptować napięcia podawanego przez tuner. Każdy tuner wysyła inne napięcie na konwerter, ale zawsze w określonym przedziale (13-14 V oraz 17-18 V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...