Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam jaki powinna być siła sygnału samego konwertera ? dlaczego pytam kupiłem ferdka 3018 używanego antenę cyfry + z konwerterem sharp zainstalowałem i mam ciągle gdzie bym nie skręcił siłe sygnału 93% jakosc 0% odkręciłem sam konwerter dopiąłem kabel i dalej mam cały czas siłe 93% bez anteny na samym konwerterze i pytam czy tak ma byc czy konwerter do bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak Ty chcesz uzyskać sygnał bez anteny? :P tak namotałeś, że zrozumiałem to tak: mam antenę, odkręciłem ją i próbuję złapać sygnał na samym konwerterze.

 

No to teraz pytanie, czy na pewno masz antenę poprawnie ustawioną na satelitę Hot Bird? Pamiętaj, że ustawienie anteny musi być bardzo precyzyjnie, to nie to samo co przy antenie do telewizji naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam z podłączoną antena jest siła sygnału 93-99% jakosc zero, po próbie ustawienia jak mają pozostałe anteny na bloku kąt ok 36stopni siła sygnału wacha sie w okoloicach 93% a jakosc dalej zero .Na próbe wymontowałem konwerter od anteny podpiąłem kabel do samego konwertera a sygnał tez bez anteny jest ok 93% niezaleznie od anteny i nie wiem czy konwerter sam bez anteny ma tez pokazywac tez 93%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie dziw się obecnością sygnału po podłączeniu samego konwertera - teraz konwertery mają tak sztucznie nabite wzmocnienie, że w efekcie siła jest praktycznie zawsze, nawet jak konwerter zakopiesz pod ziemię ;):lol2: Decydujące znaczenie ma jakość sygnału i wartość 0 oznacza nieprawidłowo ustawioną antenę (liczą się milimetry - czasami pchniesz lekko czaszę, a sygnał skoczy z 0 do 90). Zerknij do tematu podlinkowanego przez RafiXa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na północ?! :shock: Przecież w Polsce anteny trzeba kierować na południe lub południowy-zachód.

 

Antena musi być precyzyjnie ustawiona, wiem jak mój sąsiad myślał, że wystarczy antenę skierować na południowy zachód i po kłopocie, odbiór murowany, a nie wiedział, że antenę trzeba ustawić precyzyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
witam ale ja tez z anteną mam ciągle 93% siłę a jakość = 0
No to zdejmij antenę, zakop ją do ziemii razem z konwerterem i sprawdź sygnał na swoim tunerze. Znowu jeden pasek będzie miał sygnał, a drugi nie. Żeby odbierać prawidłowo telewizję satelitarną, oba paski muszą Tobie pokazywać dostateczny % sygnału.

 

Edit: Sugeruj się tym drugim paskiem, który Tobie wskazuje 0%. Ten, który cały czas coś pokazuje, zostaw w spokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
po próbie ustawienia jak mają pozostałe anteny na bloku kąt ok 36stopni siła sygnału wacha sie w okoloicach

Wydaje mi sie ze masz trochę za duży kat nachylenia...

(jak najprościej ustawić antenę nie mając miernika sygnału - cóż najlepiej mieć kompas)

Wydaje mi sie ze jest to kat nachylenia, najlepiej jak sprawdzisz jaki kat nachylenia jest dla twojej miejscowosci tu

:arrow:https://satkurier.pl/katy-azymut-elewacja.html

jestem przekonany ze to właśnie w tym kwi problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Siła na tunerze to wartość mylna i nigdy nie będzie pokazywać nic przydatnego do ustawiania anteny (co najwyżej wiadomo, że konwerter jest w ogóle podłączony), nie ważne ile konwerterów wymienisz i czy konwerter będzie patrzył na antenę, na ziemię czy na toster. Zwracaj uwagę na wskaźnik jakości - tylko i wyłącznie na ten, bo inaczej nigdy nie ustawisz tej anteny :P

 

Porobiło się tak, ponieważ producenci konwerterów za wszelką cenę dążą do uzyskania sztucznie wyśrubowanej wartości 0,2dB szumów (a nawet 0,1) zwykle bezmyślnie podnosząc poziom wzmocnienia sygnału. Kto ma dobry miernik i jest w stanie zmierzyć poziom sygnału na wejściu odbiornika zapewne wie jakie cuda mogą się wyświetlać (przykładowo głowica dopuszcza poziom sygnału: -25 do -65 dBm, a konwerter podaje -15 dBm - logiczne, że będzie przesterowanie).

 

Nie zwracaj uwagi na siłę - patrz na pasek jakości i wykonuj niewielkie ruchy - liczą się milimetry i precyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od kiedy naprawiłem tuner, i dobiera wszystko, oglądając w godzinach 9:00-12:00 rano, występują zakłócenia, na Polsat2, Zdrowie i Uroda, TV Biznes i Viva Polska (na tej ostatniej najgorzej)czasami nawet nie ma odbioru potem jest już dobrze. Patrzyłem poziom sygnału...taki sam jak zwykle czyli 85%.

Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje tylko i wyłącznie na tych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ! Mam odbiornik Ferguson AF 6318 CR . Po niedawnej zmianie częstotliwości pakiet TV Polonia, TV Kultura, TV Trwam dał się bez problemu wyszukać , jedynie TV Historia mam jedynie z dzwiękiem - bez obrazu. Co zrobić, zeby w końcu był ten obraz ! Bedę wdzięczny za wszelkie informacje . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

Ten numer z wyjęciem wtyczki z prądu działa na większość Fergusonów już od dawien dawna... Pamiętam czasy, kiedy Polonia 1 i czasem TV Polonia lubiły znikać i pomagało wyjęcie wtyczki z gniazdka :roll: Ach, to były czasy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wykupić abonament drogi Panie? :> Jak tuner posiada czytnik kart Cyfry+, to wystarczy takową kartę zakupić (podpisać umowę) u Cyfry i będzie hulać jak talala, w przypadku CP, to na chwilę obecną jest problem, bo platforma ta zawiesiła sprzedaż modułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...