Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

 

Witam, posiadam CP dekoder mini, tv Philips (ok 10 letni), podłączanie poprze euro. Montaż przeprowadzany był przez specjalistów (w miniony wtorek). Na ekranie często pojawiają się zakłócenia w postaci przechodzącego paska z góry na dól, lub na odwrót, czasami pasek sie pojawia na środku ekranu (np szerokość 4 cm i maleje, aż zniknie całkowicie), czasami do tego dochodzi buczenie. Jakość obrazu jest idealna - tylko ten pasek.

 

W czym może być problem? Sprawdzałem kable, podłączałem do 2 wejścia euro w TV - poprawy nie było.

 

Dzięki za pomoc

 

Wymień kabel Euro.

Jeśli nie pomoże, to bardzo możliwe, że jest uszkodzone któreś z wejść Euro (czy to w TV, czy tunerze).

 

Kabel wymieniony. poprawy nie ma. W takim razie wina gniazda. najprawdopodobniej w dekoderze. TV mało prawdopodobne (podłączałem PS, DVD, zrzucałem obraz z komputera i było ok). Będę zatem reklamował.

 

Chyba, że są jeszcze jakieś "możliwości"?

 

Dzięki za pomoc.

 

Witam, opisywałem już wcześniej moje problemy z odbiorem CP - paski przechodzące przez ekran, buczenie/bzyczenie - bardzo uciążliwe w zasadzie uniemożliwia oglądanie TV (ostatnio jest non stop bez względu na kanał czy warunki pogodowe). Wymieniłem dekoder mini na inny, zmieniłam kabel euro, sprawdzałem odbiór na innym TV - nic nie pomogło. Nie jest to chyba ani wina dekodera (chyba ze 2 lipne), ani kabla, ani TV. Co robić w takiej sytuacji? Czy może być to wina źle ustawionej anteny (montaż był robiony przez specjalistów z miernikiem).

 

Może zainwestować w jakiś lepszy kabel euro? Ma to sens?

 

Rodacy pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wymieniłeś mini na inny model czy tylko inny egzemplaż?

Jeśli inny model, to...

Raczej wina telewizora.

W telewizji cyfrowej czy satelitarnej nie ma pojęcia pasków, buczenia i zakłóceń.

Odbiór jest albo idealny albo go nie ma.

Tu problem może być tylko w miejscu, gdzie sygnał jest analogowy, czyli odcinek euro w dekoderze - kineskop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Wymieniłeś mini na inny model czy tylko inny egzemplaż?

Jeśli inny model, to...

Raczej wina telewizora.

W telewizji cyfrowej czy satelitarnej nie ma pojęcia pasków, buczenia i zakłóceń.

Odbiór jest albo idealny albo go nie ma.

Tu problem może być tylko w miejscu, gdzie sygnał jest analogowy, czyli odcinek euro w dekoderze - kineskop.

 

Inny egzemplarz, model ten sam. Sprawdzałem na dwóch TV. Obraz na tych dwóch TV z PS, DVD jest bez zarzutu.

Może kupić lepszy, ekranowany kabel Euro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

Mam problem ze wszystkimi kanałami BBC, polega on na tym, że kanały znikają ( wtedy pojawia się komunikat "brak sygnału") i pojawiają się kiedy chcą i tak po kilka razy na dobę. Np. oglądam BBC przełączam na chwilę na inny kanał potem wracam z powrotem do BBC to zastaję "brak sygnału", tak się zdarza często, ale nie zawsze. Robiłam aktualizację, przywracałam ustawienia fabryczne ale nic to nie pomogło. Czasami kanałów nie ma kilka minut a czasem kilka godzin.

Co się dzieje i jak temu zaradzić ???

 

Cyfrowy Polsat

Echostar 616

Pakiet Familijny+SuperFilm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatnio ustawiałem antene polsatu z dekoderem MINI.Ale miałem troszkę problemów,mam pewne doświadczenie w ustawianiu anteny ale tu nie mogłem aż tak precyzyjnie jej ustawic.Na wskaźnikach w dekoderze był pasek czerowny(tak do połowy) a czasem żółty.Mimo bardzo precyzyjnych ruchów pasek sie nie zmieniał.Ale mimo to odbiór jest możliwy,programy nie szatkują.Jednak blisko przebiega linia słupów elektrycznych łącznie z przyłączeniem do domu,czy to może być przyczyna tak słabego sygnału.Z góry dzieki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam!

Mam problem ze wszystkimi kanałami BBC, polega on na tym, że kanały znikają ( wtedy pojawia się komunikat "brak sygnału") i pojawiają się kiedy chcą i tak po kilka razy na dobę. Np. oglądam BBC przełączam na chwilę na inny kanał potem wracam z powrotem do BBC to zastaję "brak sygnału", tak się zdarza często, ale nie zawsze. Robiłam aktualizację, przywracałam ustawienia fabryczne ale nic to nie pomogło. Czasami kanałów nie ma kilka minut a czasem kilka godzin.

Co się dzieje i jak temu zaradzić ???

 

Cyfrowy Polsat

Echostar 616

Pakiet Familijny+SuperFilm

 

Mam ten sam problem. Znikanie sygnału dotyczy również Euronews, który jest na tym samym transponderze co BBC World czyli 12597 (Hotbird 13E). Mój sprzęt to Ferguson 6600 1CR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@pandius70 - może, zależy jeszcze jak blisko to jest. Próbowałeś ustawiać skręcenie samego konwertera w obejmie?

 

@kokolinka2032 & @greg444

 

W obydwu przypadkach stawiałbym na problemy z konwerterem. Jeśli dotyczy to faktycznie tylko jednej częstotliwości, czyli tylko tych kanałów, które wymieniliście (w pierwszym przypadku - kokolinka2032 - chodzi o 4 kanały BBC z 11,117 GHz, pol. V SR=27500 FEC=3/4, a w drugim - greg444 - o częstotliwość 12,597 GHz, pol. V SR=27500 FEC=3/4) to podczas problemów warto podejrzeć dla wariantu pierwszego, czy działa VIVA Polska, a dla drugiego Tele 5, Polonię 1, czy Edusat. To są częstotliwości znajdujące się w pobliżu (to samo pasmo i polaryzacja). Gdyby też był problem - wtedy już ewidentnie konwerter, a jeśli nie - mimo wszystko wartowałoby go podmienić, tym bardziej, że obecnie są dość tanie (zwłaszcza single).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak konwenter jest prawidłowo skręcony jak sie nie myle ma być ok7 stopni.No ta linia elektryczna jest dość blisko i w dodatku mysle ża nawet na drodze antena satelita lub częsciowo.Próbowałem na dekoderze Echostar i ten sygnał jest naprawde słaby 25-35 % i nie można wycisnąć nic wiecej.Czy może wina leży po stronie konwentera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Od niedawna posiadam multipakiet C+. Mam też pakiet n-ki i chciałem tak podłączyć oba dekodery, bym nie musiał cały czas wyjmować i przestawiać kabla. Kupiłem taki oto rozdzielacz kabla:

 

http://i301.photobucket.com/albums/nn66 ... CN0011.jpg

 

http://i301.photobucket.com/albums/nn66 ... CN0012.jpg

 

Niestety, jak podłączam wszystko, na Canal + nie działa połowa programów FTA, a także Canal+ sport 2. Po prostu wszedzie czarny ekran. Gdy podepnę kabel antenowy bez rozdzielacza, wszystko jest OK.

 

W związku tym pytanie - czy są jakieś rozdzielacze, które będą działać poprawnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

 

przykręciłem właśnie uchwyt od anteny i nałożyłem na to antenę, podłączyłem kable, ale niestety brak sygnału. Dodam najważniejsze: antena jest zamocowana krzywo odrobinkę, uchwyt do anteny który jest przymocowany do parapetu (ceglanego) jest odrobinkę pod kątem (ponieważ parapet jest na ukos w dół).

 

Jak to się ma do odbioru sygnału?

 

Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi, i pozdrawiam

 

kooz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@pandinus70

 

Też, ale jeśli masz w pobliżu linię energetyczną i w dodatku może ona przysłaniać antenę - wydaje się to bardziej prawdopodobne. Jeśli jednak korzystasz z konwertera typu single - są teraz bardzo tanie - od 15 zł, więc to nie wydatek - na próbę przed ew. przenosinami anteny można spróbować.

 

@panzam

 

Zdjęcia się wysypały - zawsze stosuj znaczniki http://W środku adres linka - wtedy się nie zepsuje. W każdym razie przypuszczam, że kupiłeś zwykły rozgałęźnik i to nie ma żadnej szansy na działanie. Sygnału z konwertera nie da się łatwo rozdzielić, bo odbiornik nim steruje za pomocą napięcia 13/18V i sygnału 22 kHz. Jeśli jeden odbiornik wysteruje konwerter na polaryzację poziomą w dolnym paśnie to automatycznie na drugim wyparuje sygnał ze wszystkich pozostałych zakresów i też będą działać tylko kanały z zakresu HL. Pełną niezależność uzyskasz tylko zamieniając konwerter na Twin i ciągnąc dwa niezależne przewody lub ew. zawsze wyłączając jeden z tunerów na czuwanie. Wtedy teoretycznie drugi powinien móc sterować konwerterem.

 

@koozpl

 

Jeśli to jakiś drobny przechył, a odbiór jest tylko z jednego satelity - nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam,

mieszkam w dublinie dzis zmienilem mieszkanie na nowe przpeprowadzilem sie zaledwie o 1km zamontowalem swoja satelitke mam philipsa DSR 3201. Wszystko podlaczylem jak na starym mieszkaniu, wlaczylem telewizor i dekoder obraz dziala ale nie ma fonii!!! Jedyne co przychodzi mi do glowy to ze moze byc jakis problem z telewizorem - na tym mieszkaniu mam inny telewizor niz na poprzednim (starszy i mniej znana firma bush) tylko ze jak podlacze zwykla antene dipolka i wyszukam sobie irlandzka jedynke czy dwojke to dzwiek jest!! pomocy!!!!!!111 co robic? przy przeprowadzce napewno nic sie nieuszkodzilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

przeszukalem wszystko w telewizorze i nie ma tam mozliwosci zmiany systemu dzwieku. podlaczylem przed chwila dekoder do mniejszego starszego crowna i wszystko dziala!!! inne pomysly co zrobic zeby dzialalo na bushu?!

 

a i jeszcze jedno jak jest wlaczona antena dipol do telewizora to szumu nie ma na satelicie i dzwieku tez nie. jak sie antene wypnie to wtedy na satelicie jest szum i dalej zero dzwieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Jestem tu nowy , nie umiem poradzic sobie z pewnym problemem , mianowicie posiadam zestaw globo3000m + monoblock 0,3db , sygnal odbierany przez tuner to 75 procent wiec nie łapie zadnych kanałów , tak samo na HB jak i na astrze , antenke mam ustawiona na 33 stopnie aczkolwiek probowalem z innymi ustawieniami , nic to nie dalo , zadne drzewa nie zaslaniaja sygnalu , na przeciw mojego bloku stoi nastepny blok lecz mieszma na 4 pietrze wiec mysle ze to nie ma znaczenia . pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
antenke mam ustawiona na 33 stopnie
Tego nie rozumiem...

 

Antena musi "patrzeć" na satelitę HotBird (13E), albo na Astrę (19.2E). Dodatkowo monoblock musi być odpowiednio skonfigurowany w menu odbiornika. Poczytaj trochę FAQ.

Jak odnaleźć xatelitę?

Instalacja "zez" (ostatni post).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witajcie.

 

Mam problem z odbiorem kilku stacji:

 

10773 H 22000-5/6 Obrazek TV TRWAM

10773 H 22000-5/6 Obrazek TVP KULTURA

10773 H 22000-5/6 Obrazek TVP HISTORIA

10862 H 22000-5/6 Obrazek Obrazek TVP INFO / TVP Warszawa

 

te kanały są umnie kodowane ;(

 

a i czy religia.tv jest kodowana?

 

pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...