Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli jest to gęsty deszcz to często jest tak, że konwerter nie potrafi "przebić się" przez niego i wyłapać sygnału. U mnie czasami sygnał spadał w ten sposób z 99% na nawet 40% (antena 80cm). Jeżeli zaś chodzi o wiatr to może talerz jest zbyt słabo przykręcony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziś na transponderze 12303 V 27500 z Hot Birda (nadaje tam TVS) jest słaba jakość sygnału. U mnie 43- 46 % a normalnie jest 67 - 70 % przy czym moc sygnału wynosi 99 %. Co się dzieje, czy tylko u mnie odbiornik podaje błędne dane, wczoraj wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Siemka

 

Mam ostatnio problem na czestotliwosci 12.284 polaryzacja V. Co pare dni na wszystkich programach z tej czestotliwosci znika mi sygnal. Wlasnie sie tak teraz mi dzialo, lecz tym razem po wyl/wlacz satki zaskoczylo, i jest program, ale jak zmieniam kanal i wrazam na ta czestotliwosc znow pisze brak sygnalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możliwe, że przez te 3 lata antena (jeśli jej nie ustawiałeś) to lekko się przekręciła, 3 lata to dużo i raczej mogło się coś takiego stać.

Spróbuj tymi sposobami, które podaliśmy Ci wcześniej, jeśli nie będzie działało to pozostaje szukać błędu gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kiedyś miałem podobne problemy:

1. Nie działały kanały z jednej polaryzacji. Wymieniłem wtedy konwerter i wszystko wróciło do normy.

2. Pojawiały się zaniki sygnału - długo szukałem przyczyny, aż wreszcie zauważyłem prawie niewidoczne pęknięcie obudowy konwertera (dokładniej mówiąc promiennika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybieranie polaryzacji odbywa się poprzez zmianę napięcia zasilania. Przyjmuje się, że dla polaryzacji V jest to 13V, a dla polaryzacji H 18V.

W pierwszej kolejności sprawdź, czy są dobre i pewne połączenia elektryczne między tunerem i konwerterem. Generalnie dopuszczalna jest spora odchyłka w granicy +/- 2V i w niczym nie powinno to przeszkadzać, jednak czasami przy dużym spadku napięcia zasilania konwertera, są problemy z zaskoczeniem polaryzacji H (V działa OK, a H nie chce się włączyć).

Odkręć i sprawdź dokładnie przy konwerterze czy końcówka kabla nie jest skorodowana. Zarób wtyczkę F na nowo.

Pamiętaj o wyłączeniu tunera satelitarnego z sieci, zanim zaczniesz majstrować przy wtyczce F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam

posiadam nast. sprzet - samsung s305g / przelacznik diseqc 2.0 / 2 konwertery 0.1 i 0.3

mam problem z wlasciwym ustawieniem 2 konwerterow na astre i h-b, probowalem juz chyba wszystkich mozliwych ustawien na diseqc i nadal nic :/

objawy sa nastepujace: po podlaczeniu diseqc i obu konwerterow pokazuje "szukam sygnalu" i cisza,poniewaz dekoder ustawiony jest na odbior polsatu cyfrowego wyszukiwanie w sieci i na transponderach nic nie daje. odlaczenie ktoregokolwiek kabla miedzy diseqc a konwerterem pozwala na skanowanie w menu odbiornika wiec przelacznik jest ok

macie jakies propozycje jak ustawic menu zeby to w koncu zadzialalo?

sorki za chaos ale walcze z tym od rana :/

jesli nie napisalem jakichs istotnych szczegolow to przepraszam i sie poprawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pamiętasz o konfiguracji dekodera ? Menu, Instalacja, Ustawienia LNB - Dla Hot Bird 1-6 ustawiasz diseqc A, a dla Astra 1 diseqc B. Zasilanie Zał. Ton. Automatycznie. Reszty nie ruszaj. Widzę, że chyba tak. Odłącz raz Astrę, raz Hot Bird, ustawiając odpowiednio dekoder na pojedynczego satelitę. Zobacz, czy masz prawidłowy sygnał i prawidłowo Ci wyszukuje kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no wlasnie nie jest, oba porty pracuja, jesli odlacze z 1 h-b to dziala astra i odwrotnie, kombinowalem juz z portami 3 i 4 - skutek taki sam.

poustawialem tak jak napisales, na h-b diseq a na astre diseq b, wlaczone zasilanie ton na automat, i skanowanie sieci nie przynosi zadnego rezultatu zero znalezionych programow na obu satelitach, po odlaczeniu ktoregos z konwerterow szukanie programow dziala bez problemow, chociaz na astrze jest ich 255 ale wiekszosc pokazuje mi z kluczykiem i tylko kilkanascie mam dostepnych, pytanie dlaczego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...