Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

mam ustawione na wyszukiwanie wszystkich, znajduje mi na astrze 255 programow ale tylko kilkanascie jest dostepnych reszta w menu ma kluczyk i nie jest niedostepna, czy obecnosc karty w dekoderze ma tu jakies znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

z tych marek jest tylko interstar, reszty niestety nie ma, zastanawiam sie tylko czy wziac 2/1 czy 4/1

aha i jeszcze jedno, dlaczego przy odbiorze z astry znajduje mi 255 programow tv a dostepnych mam tylko kilkanascie? ma to cos wspolnego z oprogramowaniem tego s305g ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie wiem czy piszę w odpowiednim wątku ale zapytam :)

Posiadam dekoder polsatu cyfrowego ECHOSTAR 717A i antenę cyfry plus z zezem na astrę i hot birda. Problem jest taki: mój dekoder nie wyszukuje ani TVN Warszawa, ani paczki niekodowanych polskich programów z Astry. Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakładając, że dekoder masz poprawnie skonfigurowany do pracy z przełącznikiem diseqc, to problem tkwi w tym, że parametry tych kanałów musisz wprowadzić ręcznie. Tutaj masz te parametry: http://pl.kingofsat.net/pos-19.2E.php Dodatkowo TVN Warszawa: Hot Bird, 11508 V, 27500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

mam taki maly problem ze znalezieniem programow niemieckich na Astrze1

Mam antene Polsatu i dekoder samsung DSB 530 5G . HB jest na centralnym miejscu a Astra ma zeza ustawienia sa dobre bo juz wczesniej studiowalem ten watek na tym forum

wiec nie powinno byc pomylki, przelacznik mam DISEQc 4/1 switch nie wiem jakiej firmy ale wszystko przelacza i jak wyszukuje kanaly na Astrze to znajduje tylko 115 nie ma podstawowych niemieckich kanalow.

Na wyzsszych czestotliwosciach od 11890 pomimo ze w niektorych miejsscach jest sygnal to nie znajduje juz zadnego programu, sygnal jest na poziomnie 70-80%.

Moze cos w ustawieniach ale nie mam pojecia, porty sa ustawione dobrze wiec cos jest nie tak.

Czy jest ktos kto mi doradzi?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Coś tak czuję, że będziesz musiał wymienić ten przełącznik na coś "normalnego", który poprawnie będzie współpracował z tunerem Cyfrowego Polsatu, czyli produkty GI, Viper, Interstar, Vector... Łączyłeś konwerter "zezujący" na 19.2E bezpośrednio z tunerem omijając tego DiSEqC-a? Spróbuj i zobacz, czy poszczególnych pasm nie będzie Ci wycinać, może być jeszcze wina konwertera, czy też ustawień LNB w menu tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Przelacznik jest dobry gdyz zrobilem na krotko i tez nie lapie tych powyzej 11900 MHZ wiec moze w ustawieniach ale tam chyba jest wszystko ok.

Przelozylem konwerter z z HB i jest to samo powyzej 11900 nie lapie kanalow chociaz jest sygnal, pewnie w ustawieniach cos jest nie tak ale tam przeciesz nic takiego nie ma ,chyba ze nie wiem na ten temat

nic.

HB 1 port 1 Astra 2 port2 a reszta dla mnie niewiadoma

N astrze jest taki sam oscylator jak na HB dolny i gorny do 11465

A reszta chyba sie ustawia automatycznie wiec co moze byc?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a ja wlasnie probuje dalej ustawic jednoczesny odbior z astry i hb tego mojego samsunga, ale nie mam pojecia co mu jest wrrrr

dzieki piter za podpowiedz dotyczaca diseqc, ten w koncu zadzialal ;)

zeskanowalem oba satelity, znalazl mi lacznie ponad 700 programow tv i ponad 140 radiowych, niby zapisal w pamieci ale dalej odbiera tylko programy sciagane z hb w ramach pakietu polsatu cyfrowego.

jak zmusic drania zeby obejrzec programy z astry? napiszcie krok po kroku bo ja juz powoli glupieje :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
nie lapie tych powyzej 11900 MHZ wiec moze w ustawieniach ale tam chyba jest wszystko ok.

[...]

N astrze jest taki sam oscylator jak na HB dolny i gorny do 11465

Nigdy nie słyszałem o konwerterach z takim oscylatorem. Typowe dla konwerterów uniwersalnych to 9,75 GHz i 10,6 GHz (odpowiednio dla dolnego i górnego pasma).

Najprawdopodobniej wyłączony (szukaj w menu) lub zepsuty (odbiornik do naprawy) generator 22 kHz - odpowiada za wybór pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zeskanowalem oba satelity, znalazl mi lacznie ponad 700 programow tv i ponad 140 radiowych, niby zapisal w pamieci ale dalej odbiera tylko programy sciagane z hb w ramach pakietu polsatu cyfrowego.

jak zmusic drania zeby obejrzec programy z astry? napiszcie krok po kroku bo ja juz powoli glupieje :>

To proste poszukaj na forum właściwego wątku dla twojego tunera :arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=803&start=885

Utwórz listę ulubionych i oglądaj wybrane przez Ciebie programy poczytaj ten watek trochę bardziej wnikliwie gdzies koło 40 strony było to opisane krok po kroku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej, mam problem z odbiorem sygnału :? na pewno nie jest to kwestia ustawienia anteny, dekodera ani konwertera. Zostały mi tylko 2 rzeczy mogące powodować owe problemy - coraz wyższe drzewa rosnące w pobliżu albo kable. Mam pytanie odnośnie tego drugiego: czy fakt, że po dotknięciu końcówki kabla (tuż przy antenie), ten kabel "kopie" jest normalnym objawem? Nawet jeśli dekoder jest odłączony od prądu :shock:

Innymi słowy chciałbym się dowiedzieć, czy to "kopanie" może świadczyć o wadliwym kablu.

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam ponownie

mam zaniki sygnalu na niektorych wybranych przeze mnie programach z astry1 (zez), kilka programow ma dosyc silny sygnal np. zdf, rtl, rtl2 i odbieraja bez zaklocen, ale kilka innych ma slabiutki np. dsf, wdr i wystepuja zaniki obrazu a takze i fonii.

najczesciej zaniki sygnalu wystepuja w dzien, czy jest to spowodowane "oslepianiem slonecznym" anteny czy jakims innym czynnikiem?

pozdrawiam

n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Mam dekoder Echostar DSB 717 od CP i mam problem.

Dlaczego z satelity Astra 1 gdy wpisuję ręcznie parametry np. RTL Television (FTA - 12.187 H 27500) i innych znanych niemieckich kanałów FTA, dekoder nie wyszukuję mi żadnych kanałów ? Poziom sygnału jest ok. 80 % natomiast jakość sygnału jest 0 %. Miałem kiedyś zwykły dekoder FTA ze wszystkimi niemieckimi i nie tylko kanałami z Astry. Ustawienie antenowe jest dobrze. Czy ktoś mógłby mi coś w tym poradzić zwłaszcza, że kanały FTA Telewizji Polskiej z Astry 1KR odbieram bez problemów. Dlaczego teraz mam taki problem ?

Proszę o jakąś radę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...