Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tylko w ramach informacji - były dwie wersje nboxów - starsza "polska" i nowsza, sprzedawana obecnie "tajwańska". Zapewne dostałeś ten pierwszy z resztek z magazynów (być może po wizycie w serwisie, bo już od kilku miesięcy ich nie ma) i trafił się "paszczak" ;) Różnią się one układem złącz na ścianie tylnej, oraz delikatnie kolorem obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No domyślam się jak to wygląda po moim zdaniu wadliwego dekodera. W punkcie N nawet go nie sprawdzili, zapytali tylko o opis usterki, wystawili dokumenty i tyle. Nic dziwnego, że wszystkie te dekodery są sprawdzane i ponownie przesyłane nowym klientom inną kwestią jest jakość tego serwisu. Nie zdziwię się gdy dekoderek trafi do nowego klienta :) Natomiast to co najciekawsze, to zauważyłem, że nowy dekoder wydaje dość słyszalny ciągły pisk no i zgadnijcie na jakich kanałach :) No właśnie tylko na tych, z którymi wcześniej miałem problem... serio pewnie pomyślicie, że jestem już przewrażliwiony, ale naprawdę tak jest pisk wydobywa się z pudełka także, gdy wejdę w menu,epg czy jakiekolwiek inne niebieskie okno. Pisk jest także słyszalny, gdy ustawię nboxa w tryb standby będąc wcześniej na kanale na którym nbox popiskuje :) Trzeba więc wyłączać nbox na odpowiednim kanale :) Trochę uciążliwe zjawisko wieczorem, gdy volume na TV jest niski. Dekoderek z pewnością nie jest najwyższej jakości.

 

Mr. Orbita co szanowny administrator powie na nowy wątek na forum, gdzie będziemy podawać numery seryjne urządzeń, które wymieniamy, taka baza danych myślę że będzie przydatna. Co oczywiście nie musi się tyczyć N'ki, ale wszelkich platform cyfrowych?

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wyłapiemy i tak wszystkich, zresztą zapewne przechodzą one przez serwis i zwykle są naprawiane - miałeś pecha ;) Piski w wersji "tajwańskiej" się niestety zdarzają - ktoś już o tym wspominał na forum, ale póki działa to bym się nie przejmował, nie jest to szczególnie dokuczliwe. Moim skromnym zdaniem "polska" wersja nboxów była lepsza (oczywiście pomijam lokalny patriotyzm, ale to także ma znaczenie) - niestety te oszczędności :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

To teraz mój problem :P Od wczoraj przy bardzo silnym wietrze zrywa mi obraz i dzwięk na wszystkich częstotliwościach satelity Hot Bird. Przy tym Astra1 i Astra2/Eurobird mają obraz wzorowy, więc tuner i przełącznik odpada. Co ciekawe mimo iż mam pikselozę i przerwy w dzwięku sygnał na każdym trp. 99% jakości. Co to może być... Kabel? Coś zasłania sygnał? Chociaż nie ma co... :woot: Albo może to coś z kablem od konwertera do przełącznika? Co sądzicie :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

Hehe, procedura naprawcza wykonana 3 razy i nic się nie zmieniło. Zmiana zaislania LNB z 13/18 na 14/19 też nic nie zmieniła... Myślę, że to jednak wina konwertera... Choć gdy nie wieje sygnał i obraz ideał, to kabel chyba można w tej sytuacji wykluczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

Narazie tylko obserwuje, co się będzie działo. Gdy nie ma wiatru wszystko działa idealnie... A wiatr, gdy już wieje musi być bardzo silny... Lekkie podmuchy też nic nie zmieniają w odborze 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam problem z częstotliwością 12284 (mam nadzieje że prawidłowo wpisałem) - tam są niektóre kanały Cyfrowego Polsatu - między innymi TV 1000, dla abonentów itd.

Problem polega na tym, że gdy wybiore kanał z tego zakresu to tuner pokazuje komunikat brak sygnału. Gdy go zostawie na tym kanale powiedzmy na minute, dwie to sygnał sie pojawia.

Dodam dla rozjaśnienia że mam instalacje hotbird + astra na multiswitchu a CP na module CAM (choć moduł tu chyba nic nie wnosi bo jego wyjęcie nic nie zmienia).

Nieśmiało podejrzewam, że to wina multiswitcha - ale czy to jakaś wyjątkowa częstotliwość że ją gubi ? Przejrzałem wszystkie pozostałe i sygnał jak marzenie - tylko ta jedna częstotliwość szwankuje.

Poradźcie mądrzy ludzie o co może chodzić...

 

Ps. Nie znalałem właściwszego tematu - jak było coś takiego na forum to sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem, że to jest instalacja przewidziana dla całego bloku. Czy masz możliwość dostępu do tego multiswitcha i jesteś w stanie określić, który kabel idzie do Twojego mieszkania? Najlepiej będzie, jak Twój kabel podłączyć do jakiegoś innego (najlepiej wolnego) gniazda multiswitcha i sprawdzić ponownie sygnał w tunerze. Czy pozostali uzytkownicy instalacji skarżą się na brak odbioru tylko niektórych częstotliwości? Czy wcześniej nie było żadnych problemów z odbiorem? Spróbuj również na nowo zarobić wtyczkę F przy multiswitchu jak i przy tunerze.

Nieśmiało podejrzewam, że to wina multiswitcha - ale czy to jakaś wyjątkowa częstotliwość że ją gubi ?
Bardzo możliwe, że właśnie wtrafiło się Tobie jedno i to w dodatku "pechowe" wyjście od tego urządzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli na wszystkich tunerach to występuje, to można tu podejrzewać uszkodzenie konwertera (a właściwie jedno z jego wyjść - "pozioma wysoka"). Oczywiście jakiejś usterki w multiswitchu też nie wykluczam.

Możesz jeszcze pobawić się korektą częstotliwości, zamiast 12284 wpisać trochę mniej lub więcej (12280 do 12288).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

na początek chciałbym się z wszystkimi przywitać, jest to mój pierwszy post na tym forum :jupi:

 

mam problem z zestawem do odbioru cyfry+. antena (TF 60 z konwerterem full-band firmy SHARP, model BS1R5EL100A) ustawiona jest poprawnie (tak mi sie zdaje), sygnału szukałem przy użyciu sat findera. niestety moj deoder (philips DSX) nie widzi tego sygnału. raz udalo mi sie znalezc sygnal, kiedy któryś raz z kolei poprawialem połączenie miedzy kablem a konwerterem, udało mi sie wtedy ostwic siłę na ok 65 a jakość na ok 10. niestety po wyjsciu z menu szukania satelity sygnał na dekoderze znikł i nie pojawił się do tej pory. próbowałem już wszystkiego, zmieniałem kabel na lepszy, zmieniłem złączki F, zmieniłem konwerter na antenie i nic, dekoder wydaje się być sprawny bo podłączony do anteny sąsiada widzi sygnał.

poradźcie mi w czym może być problem??

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam !!! Jestem tu swiezy, wiec witam tym bardziej. Moj problem polega na tym, ze w inst. w domu sygnal satelitarny schodzi na dół bardzo slaby. Po kolei. Pierwotnie mialem pojedynczy konwerter i czasze cyfry. Sygnał po instalacji schodzil juz wtedy do Echostara DSB 717 z Polsatem Familijnym na dol bardzo slaby. Po kupnie Cyfry i Fergusona 7600 kupilem Twina i wieksza czasze 90 cm. W instalacji mam na zewnatrz dwa kable sat podlaczone do twina i jeden do siatkowej naziemnej. Jeden kabel od Twina idzie do mojego pokoju na gorze do F 7600 z cyfra i poziom sygnału jest na poziomie do 95 a jakosc do 90 i wszystko jest ok, natomiast na dole jest Echostar z polsatem sygnal 48/28 i nie odbieraja TVN-y (tvn, tvn 7, tvn 24, tvn meteo, gra, tvp kultura, tv polonia, polonia 1, tele 5, tv puls, polonia 1...) Robiłem juz wszystko w instalacji: zamienialem koncowki na konwerterze, zamienialem dekodery itp. Nadmieniam ze na gorze echostar chodzi normalnie i odbiera wszystko, natomiast F 7600 zniesiony na dol nie odbiera prawie nic- poziom sygnalu 30/ 00- odbiera tylko: polsat 2, zdrowie i uroda tv4, superstacja, tv biznes, info+/ C+ sport2, HBO HBO 2 Hallmark TCM Eurosport... Moj wniosek jest taki ze na dol schodzi slaby sygnal, na pewno nie z powodu sprzetu. To raczej kabel, ktory idzie w scianach i traci on swe wlasciwosci- sa łączenia kabli w puszkach poprzez beczki. Mysle o wzmacniaczu sat. Pomóżcie proszę, bo już siły nie mam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeden kabel (ten na górę) jest OK. Natomiast "coś" się stało z tym, który idzie na dół. Trudno powiedzieć co może być z nim nie tak, czy te łączenia kabli powodują znaczne straty, czy kabel jest gdzieś uszkodzony, czy już "ze starości" pada.

 

EDIT:

Jeszcze jedno - pisałeś coś o antenie naziemnej, czy sygnał z niej jest zsumowany na jednym kablu czy idą oddzielnymi kablami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wiec tak. nowe wnioski. wykluczam defekt kabla- leci na dol w scianach, rok budowy domu to 2001 i nie byl prawie uzywany ten kabel. dzisiaj zauwazylem ze traci on swe wlasciwosci na laczeniach. sa az 3 łączenia i tam on traci synał. w roznych kombinacjach( pominiecie beczki w jednym łączeniu i polaczenie kabla bezposrednio "efke z efka" juz daje lepszy sygal ) Wniosek: kabel ani stary ani za dlugi, po prosu moim zdaniem za duzo łączen i kombinacji- zwrotnica, łączenia, gniazdko. Czy aby uniknac pociagniecie kabla bezp. z konwertera na dol i wiercenia i wykorzystac jeszcze ową instalacje z kablami w scianach i z az 3 łączeniami da coś wzmacniacz sat i jaki ewentualnie ma byc ?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli kabel jest w rurkach to go po prostu wymień wyciągając stary kabel, a na jego miejsce wsuwając nowy, ale patrz niżej:

 

A jeśli jest bezpośrednio zatynkowany (nie popieram takiego rozwiązania w żadnej instalacji), to go raczej nie wymienisz.

 

Co z tego, że kabel "w miarę" nowy, bo z 2001, jak kosztował np. 30 gr. A taki kabel za 30 gr/m to.... nie będę się wyrażał. Dobry kabel kosztuje około 1,5 zł/m i takich problemów nie ma. Pewnie kabel kładł elektryk, który o instalacjach TV/SAT przeważnie nie ma zielonego pojęcia (kabel antenowy, jeżeli nie trzeba go rozdzielać, ciągnie się bez przerw, nie mostkuje się go w puszkach. Bo o ile jest to możliwe w inst. elektrycznej (tak samo z gięciem), to w w.czy. jest to wręcz niedopuszczalne).

 

Wzmacniacz, bardzo prawdopodobne, może nawet pogorszyć sprawę.

Kabla nie możesz przepuścić po drodze przez drugi tuner, bo stracisz na nich możliwość niezależnego odbioru innych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,posiadam tuner Philipsa DSR-6201HD.Mój problem polega na tym ze bardzo często jak uruchamiam to albo zawiesza się tuner ze zaden z przycisków na pilocie nie działa ,albo jest obraz ale brak foni, a innym razem to brak wizji natomiast jest fonia .Prosze o rade jak temu sprostac.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...