Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Temat przerabiałem niedawno, ponieważ trochę irytujące jest operowanie dwoma pilotami i pudełko z niebieskim wyświetlaczem. Ale do rzeczy, możliwość wymiana dekodera na moduł CAM istnieje w czasie trwania umowy. Jest to niestety usługa odpłatna. Jednak są pewne furki. Pierwsza to jeśli do końca umowy posiadasz 6 miesięcy lub mniej możesz negocjować kolejną umowę wraz ze zmianą dekodera na CAM. Możesz przy tym samym okresie powiększyć obecny pakiet np. poprzez dobranie filmboxów i również uzyskać w efekcie negocjacji moduł CAM. W związku z tym, ze ja miałem 1,5 roku do końca umowy (w Grudniu 2016) taka "przyjemność" jest płatna, o ile pamiętam 150zł.
Jeśli posiadasz konto na znanym portalu społecznościowym możesz poprzez wiadomość prywatną czegoś aktualnego się dowiedzieć. Odpowiedź tą drogę wydaje się być najszybsza. 
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest taka opcje że <...> zmieniam sobie dekoder pvr na moduł cam

Przypominam tylko, że moduły CI+ Vectry mają zablokowaną funkcję nagrywania. Zatem z opcji PVR nie skorzystamy, nawet jeśli nasz superwypasiony telewizor takową posiada. Moim zdaniem to spora porażka u tego dostawcy.

 

EDIT

Temat przerabiałem niedawno, ponieważ trochę irytujące jest operowanie dwoma pilotami i pudełko z niebieskim wyświetlaczem.

Jakimś rozwiązaniem jest pilot uniwersalny. Kiedyś bywały takowe w Lidlu za jedyne ok. 30zł i miały funkcje uczenia rozkazów z innego pilota tv, co jest przydatne jeśli danego urządzenia nie ma w bazie kodów. Można także było zaprogramować "mix" urządzeń, bez konieczności ich wybierania, czyli część przycisków sterowała podstawowymi funkcjami telewizora (np. głośnością), część dekoderem (np. przełączanie kanałów). Jednak około 2 lata temu pozbyłem się dekodera (czytaj: pudełka i zbędnych dodatkowych kabelków) na rzecz modułu w telewizorze oraz pojedynczego oryginalnego pilota tv. Bardzo sobie chwalę to posunięcie i wygodę obsługi (mój dostawca nie blokuje nagrywania). Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie chodzi już o te dwa piloty tylko paskudny wyświetlacz koloru niebieskiego w tej kupie złomu zwanego dekoderem, który tak naprawdę jest zbyteczny w przypadku TV z możliwością dekodowania sygnału za pomocą modułu CAM z kartą operatora. Jedyna rzecz górująca nad dekoderem UPC to możliwość ułożenia własnych list kanałów i ułożenia kanałów we własnej kolejności. Tak czy owak gapowe kosztuje, mogłem wcześniej pomyśleć i przy okazji aneksu umowy zamienić dekoder na CAM, ale jakoś wytrwam. Jedyny plus że przyciski w pilocie od TV się tak nie zużywają  :wink: a w razie usterki telewizora przytaszczy się poczciwego rubina i nadal można cieszyć oko doskonałą jakością HD w PAL  :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, jak to jest w wypowiedzeniem umowy jeśli kończy mi się umowa na dekoder, pakiet np. W listopadzie ale multiroom dopiero za 1,5 roku. To co składam wypowiedzenie na dekoder i pakiet a na multiroom nie?

Na pewno podpisałeś umowę tzw LK która przedłużyła Ci umowę główna na ten sam okres co MR.

 

@venio: to są programy nadawane na jednym multipleksie. Sprawdź w menu poziom i jakość sygnału na 119 i 120 kanale.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@venio: to są programy nadawane na jednym multipleksie. Sprawdź w menu poziom i jakość sygnału na 119 i 120 kanale.

Siła sygnału taka jak na innych kanałach (50% +/-) natomiast jakość 0% (czasami skoczy na ułamek sekundy do 100% ale obrazu to nie daje, jest błąd). Skoro są one na jednym multipleksie to pewnie jakaś awaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@venio: jaka jest częstotliwość u ciebie tego muxa?

 

@yogut: od pakietu stalowego dostępne będą: TTV HD, WP HD, NOWA TV HD, METRO HD, od pakietu srebrnego dodatkowo MUSIC BOX HD, TVN24 BIS HD, HGTV HD, od pakietu złotego i wyższych dodatkowo: PARAMOUNT CHANNEL HD, BOLLYWOOD HD, DTX HD, DISCOVERY SCIENCE HD, TLC HD, ID HD, DISCOVERY LIFE HD, ESKA TV HD, TELE5 HD, STARS TV HD, 13 ULICA HD! 

Od maja coś piszą, że te kanały mają być ekstra płatne, ale szczegółów brak...

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wam:

TV Puls HD, Puls 2 HD, Fox HD, BBC Earth HD, BBC Brit HD, TV Republika HD?

U mnie padły (Błąd: E0 - Proszę sprawdzić czy dekoder jest prawidłowo podłączony).

Obstawiam 818, pewnie Orange uruchomił jakiś swój nadajnik i zakłóca. W Skierniewicach nadal sa problemy z tą częstotliwością. I na tej częstotliwości są te kanały, które podałeś.

 

@kfm877

Powiesz coś więcej o zmianach na stacji czołowej? Jak namieszają w częstotliwościach to będą problemy z innymi kanałami :(

Obawiam się również sloganów i kororacyjnej gadki Vectry jak to znowu idziemy z postepem i wyprzedzamy konkurenję a w rzeczywistoci będzie jeszcze większe G***o na kanałach HD niz do tej pory. :( 

Edytowane przez whome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

   

     Vectra ostatnio zamieniła kanał sportowy Polsat Sport News na Super Polsat - kanał, który nie ma nic wspólnego ze sportem. Czy jest już jakaś informacja dotycząca powrotu PSN ? Podejrzewam, że w całym tym szumie informacyjnym nawet nie zauważyli że nastąpiła jakaś zmiana - Super Polsat powinien być umiejscowiony w Kanałach Ogólnych a nie w Sportowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

   

     Vectra ostatnio zamieniła kanał sportowy Polsat Sport News na Super Polsat - kanał, który nie ma nic wspólnego ze sportem. Czy jest już jakaś informacja dotycząca powrotu PSN ? Podejrzewam, że w całym tym szumie informacyjnym nawet nie zauważyli że nastąpiła jakaś zmiana - Super Polsat powinien być umiejscowiony w Kanałach Ogólnych a nie w SportowycMoh.

Większość osób wie ale widać nie wszyscy, że to nie Vectra zamieniła Polsat Sport News na Super Polsat ale Polsat dokonał takiej podmiany a operatorzy zainteresowani "nowym" Polsat Sport News muszą podpisać nową umowę na ten program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno te kanały zmienią swoje obecne pozycje:

 

13 Ulica /338/, ATM Rozrywka /618/, BBC HD /319/, Comedy Central /107/, Discovery Life /721/, DTX /526/, ID /720/, Polsat 2 HD /117/, Stars.TV /621/, Super Polsat /622/, Tele 5 /196/, TLC /719/, TV4 /125/, TV6 /329/, TVP 3 /138/, TVP Info /821/, TVP Kultura /328/ i TVP Rozrywka /617/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...