Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli obraz nie zanika, nie zacina się a dźwięk nie dostaje "czkawki" to nie ma to wpływu na to o czym piszesz. Ważniejsze od poziomu sygnału jest pasek jakości ale tu podobna zasada. Jeśli ten jest wysoki to odbiór jest prawidłowy.

Oczywiście zgłosić nie zaszkodzi. Poziom sygnału powinien być wyższy tak aby był zapas na wszelkie zakłócenia które potencjalnie mogą się pojawić i mieć znaczenie przy najsłabszym sygnale. wystarczy podkręcić troszkę na wzmacniaczu budynkowym i będzie OK.

Przyczyna takiej a nie innej jakości obrazu w dynamicznych scenach leży zupełnie gdzie indziej. To wynik nadmiernej kompresji obrazu którą stosuje Vectra (i inni operatorzy TV cyfrowych), oraz dynamiczny przydział przepływności Video który nie jest stały i z zapasem dla danego programu a zmienia się w zależności od zapotrzebowania. Było o tym sporo na forum. Taki niestety urok TV cyfrowej oferowanej przez pryzmat oszczędzania kosztów i upychania maksymalnej ilości kanałów na jednej częstotliwości. W przypadku tego konkretnego meczu winnym może być też dostawca sygnału czyli sam Canal + który już u siebie przyciął mocno strumień Video albo dysponował kiepskim (tańszym) łączem.

Obraz kompletnie rozsypuje się np. przy scenach w których kamera patrzy w kołyszące się lustro wody albo w kołyszącą się na wietrze trawę czy coś w tym stylu. Wtedy brakuje przepływności i zamiast obrazu mamy "zupę pikseli". Rozsypka następuje także w dynamicznych i szybko zmieniających się scenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam podpisujac umowe widzialem te zapisy o automatycznym przedluzaniu. O UKE i UOKiK ma bardzo kiepska opinie. Jak przychodzi co do czego to [beep]o pomoga. Z innej beczki. Wiecie, ze vectra na moje zapytania email odpowiada listownie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni takie kary to mogą płacić co miesiąc. Dla takiej spółki to są grosze. Dużo więcej zarobili na praktykach za których stosowanie kara została nałożona.

Znając polskie realia będą się sądzić latami i w końcu kary nie zapłacą. Czy ktoś orientuje się jak zakończyła się sprawa z poprzednimi karami ? Zapłacili ? Ostatnia informacja jaką znam jest taka że się odwoływali. Czy zauważyliście jakieś zmiany w postępowaniu po nałożeniu poprzednich kar ? Ja nie. Jak bajzel był z umowami tak jest :-). Jak nie informowali o zmianach programowych tak nie informują. Mam wrażenie że jest jeszcze gorzej niż było 4-6 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomares666 za odpowiedź.

 

Planuje przejście do Vectry. Ucieszyłem się na wieść o module CI, ale brak nagrywania to po prostu kpina. Jak sprawują się dekodery które umożliwiają nagrywanie(ten z dyskiem i ten wymagający dysku zewnętrznego)? Nagrywają wszystkie kanały? Nie wiem co wybrał moduł CI i brak nagrywania(i dekodera), czy dekoder z nagrywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery z możliwością nagrywania w Vectrze są naprawdę dobre. Można nagrywać dwa programy jednocześnie i ułożyć własną listę programów. Tu jest zdecydowana przewaga nad nc+, gdzie takiej możliwości nie ma. Te moduły CI to jakiś szajs- po pierwsze zablokowane nagrywanie, po drugie słaba dostępność. Tylko pvr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery z możliwością nagrywania w Vectrze są naprawdę dobre. Można nagrywać dwa programy jednocześnie i ułożyć własną listę programów.

Własna lista programów w UPC i MM też jest ale który dekoder umożliwia nagrywanie dwóch programów jednocześnie (podczas nagrywania można oglądać "trzeci kanał"?)? W UPC dopiero chyba horizon w UPC umożliwia 4+1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomares666 za odpowiedź.

 

Planuje przejście do Vectry. Ucieszyłem się na wieść o module CI, ale brak nagrywania to po prostu kpina. Jak sprawują się dekodery które umożliwiają nagrywanie(ten z dyskiem i ten wymagający dysku zewnętrznego)? Nagrywają wszystkie kanały? Nie wiem co wybrał moduł CI i brak nagrywania(i dekodera), czy dekoder z nagrywaniem.

 

Dekoder z opcją USB pvr to nieporozumienie. Jak nagrywasz - nie możesz oglądasz w tym czasie innego programu.

Ponadto możesz nagrywać tylko jeden program, nie ma opcji jednoczesnego nagrywania kilku programów.

 

O tym przedstawiciele VECTRY ci nie powiedzą.

 

Dziwię się, że VECTRA wciska jeszcze te dekodery. Gdyby nagrywane poprzez USB filmy były możliwe do odtwarzania na innym sprzęcie to miałoby to jeszcze sens.

A tak VECTRA powinna wymienić wszystkie dekodery na dekodery z dyskiem wewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za informację. To działa dokładnie tak jak nagrywanie na zewn. dysk w TV. Tak to u mnie aktualnie wygląda - można nagrywać to co się ogląda lub zaplanować nagrywanie na konkretną godzinę. Niestety z mojej lokalnej kablówki zniknął C+ i jedyna możliwość oglądania tego jest w Vectrze, mam trochę obaw przed kontaktem z tą firmą, ale nić innego mi nie zostaje. Zobaczymy, co mi zaproponują i czy będzie tam dekoder z wewnętrznym dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie jest zablokowane na kodowanych kanałach http://ifotos.pl/zobacz/201501080_wrqrnrq.jpg http://ifotos.pl/zobacz/201501080_wrqrnxs.jpg tylko odkodowane kanały da się nagrywać a timeshift działa na wszystkich kanałach

A które kanały macie w Vectrze odkodowane, tzn. możliwe do odbioru na urządzeniach wyposażonych tylko w tuner DVB-C? U nas w UPC też początkowo blokowali możliwość nagrywania na modułach CI+, ale zrobił się szum i szybko odblokowali. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Vectra nie jest tak łatwo. Modul CI testowali 4 lata hehe

 

http://www.vectra.pl/repository/vectraF ... programowe

 

Na samym dole jest informacja że BBC Knowledge zmienia się w BBC Earth i jeśli posiadamy pakiet Platynowy z dekoderem SD, możemy go bezpłatnie wymienić na dekoder HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Pakiet Złoty z dekoderem SD i płacę 41 zł. Wydaje mi się dość drogo? Planuję przejść na nc+, ewentualnie, chcę się upewnić, czy po wypowiedzeniu umowy w Vectrze jest szansa negocjacji, czy np. Złoty z Pakietem Canal+ PLATINUM nadal w SD można uzyskać w okolicach 60 zł. Czy negocjują czy odpuszczają klientów, co ewentualnie można ugrać, nowy dekoder z PVR od jakiej ceny/pakietu?

 

Głównie zależny mi na pakiecie C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ sport & film jest w promocji na 18 m-cy za 39,9 zł.

Nie wiem jak długo będzie jeszcze dostępny w vectrze canal+sd bowiem nc+ chce na satelicie zostawić tylko hd.

W twoim przypadku złoty hd mógłbyś dostać ewentualnie z utrzymaniówki 44,90 z motorolą i c+ za 39,90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa że w utrzymaniu 44,90. Sąsiadka płaci za Złoty w SD 30 zł miesięcznie tylko dlatego że kiedyś podpisała jakąś umowę kiedy Vectra wykupiła w poprzednią kablówkę. Szkoda, liczyłem na 30 PLN za złoty i max 39 za C+ ale z dekoderem HD. Nic, wypowiadam, zobaczymy co zaproponują, jak nie pora się żegnać.

 

Dziekuję za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na złoty sd w różnych częściach kraju były różne promocje. Chodziło o to, żeby abonentów wykupywanej kablówki przyciągnąć do swojej oferty. Oferty utrzymaniowe są także różne w zależności od konkurencji. Inna jest w Warszawie a inna np w małej miejscowości. Próbuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...