Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jaki "geniusz" wymyślił, żeby zablokować Wam możliwość nagrywania w przypadku modułu CI+. Pewnie będą się "zasłaniać" jakimiś licencjami i obawą o rozpowszechnianie nieautoryzowane takich nagrań a może po prostu chodzi o dodatkową opłatę i wówczas możliwość nagrywania odblokują :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Micho

Po aktualizacji dekodera 3831CD duża zmiana negatywna: wyłączono drugi tuner DVB-C, obecnie nagrywać PVR można jedynie program z tego samego transport stream co aktualnie oglądany. Przed aktualizacją dekoder widział 2 niezależne tunery i można było nagrywać program niezależnie od oglądanego. W menu "diagnostyka/miernik sygnału" przed aktualizacją wyświetlało moce i jakości sygnałów dla tunerów Tuner DVB-C 1 oraz Tuner DVB-C 2, obecnie został tylko 1. Dajcie info, jeżeli u Was też odłączyło drugi tuner.

 

Tak jest w dekoderach z możliwością nagrywania na USB-PVR : oglądać można tylko programy z tego samego TransportStream co nagrywany program czyli wielka lipa.

 

np.

http://www.gawex.pl/uslugi/poznaj/usb_pvr#

"... Funkcja nagrywania na USB różni się od tej oferowanej przez urządzenia PVR, które są do tego dedykowane. Przede wszystkim nagrywanie na USB jest możliwe jedynie dla aktualnie oglądanego programu/audycji. Pozwala również używać funkcji TimeShift oraz planowania nagrań podczas nieobecności. Jest to ograniczone sprzętowo przez 1 tuner (urządzenie PVR posiada 2 niezależne)...."

 

 

Jest prosty sposób na obejście tego ograniczenia : podczas nagrywania oglądasz programy poprzez kabel TV - masz dostęp do wszystkich programów cyfrowej telewizji naziemnej i tych czasowo odblokowanych, a to jest dużo więcej niż 1 czy 2 kanały w TransportStreamie.

 

VECTRA powinna wyjść naprzeciw posiadaczom takich dekoderów i umożliwić poprzez kabel odbiór większości wykupionych programów - znika wtedy problem oglądanie/nagrywanie

 

Mam dekoder 3831CD z usługą PVR USB. Od ostatniej aktualizacji pokazuje się jeden tuner co powoduje, że funkcja time-shift zajmuje pierwsze nagrywanie i każde następne ogranicza ilość kanałów do oglądania. Czy istnieje możliwość zablokowania time-shift?

 

W VECTRZE nie ma takiej możliwości, to kwestia oprogramowania.

 

W innych dekoderach USB-PVR jest taka możliwość np.

 

http://www.gawex.pl/uslugi/poznaj/usb_pvr#

 

 

Czyli znowu lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery 5810 powinny niedługo dostać aktualizacje oprogramowania novo, wnioskuję to z najnowszego odcinka magazynu abonenta. Funkcjonalność, która umożliwia nagrywanie serii programów (jest juz na 5830 i 3831) ma pojawić się na dekoderach 5810 cdx, co na pewno wiąże się aktualizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim 5830CDX PVR ostatnią aktualizację dekodera miałem dnia 22.10.14r. i od tego czasu nowe logotypy i możliwość nagrywania serii programów zostają dodana bez aktualizacji dekodera (wreszcie mnie wysłuchali na facebooku bo o to prosiłem aby dało się usuwać i dodawać logotypy i inne rzeczy bez aktualizacji dekodera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje podpisać umowe z firmą Vectra na pełen pakiet tv (184kanały). Mieszkam w Bydgoszczy i tu pytanie: czy nie występują zaniki sygnału, częste awarie etc..? Będe płacił stówke miesięcznie przez 2 lata, więc chciałbym się wcześniej dowiedzieć jak ta kablówka działa na terenie kuj-pom. pozdrawiam :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam zapytanie o siłe sygnału tv. Zauważyłem, że miernik sygnału dla tunera 1(mam 5810cdx) wskazuje pasek czerwony czyli sygnał dostateczny. Z reguły tego nie śledziłem ale zacząłem szperać w ustawieniach dekodera jak podczas meczu na canal+ obraz znacznie się pogorszył. Przy oglądaniu wiadomości to nie przeszkadza ale przy dynamicznych scenach to już lekko irytuje. Nie wiem tylko czy te wskaźniki są faktycznie istotne bo np BBC HD ma jeszcze gorsze parametry a obraz jest super. Chyba nie pozostaje nic innego jak zgłoszenie serwisowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...